To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zinnat - jak długo trzeba brać?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

marghe.
dostałam na anginę
2 opakowania, zatem wnioskuję, że na 10 dni (oferma nie dopytałam)
dziÅ› mija 7 doba..
Czy jak odstawię to zrobię straszne głupstwo?
a odstawić chciałabym bo mi organizm zaczyna odmawiać posłuszeństwa - ukłąd pokarmowy mi siadł.
aronka
Moje baby brały to ostatnio. Zapytałam lekarza, jak długo trzeba dawać. 5 dni, 7 czy może dłużej? A on prawie oburzony, że 10 to minimum.
Poszłam z babami do kontroli, a lekarka wyliczyła 5 dób i kazała wtedy skończyć. Natalii przeciągnęłam do sześciu, a Lidce do dziesięciu dób. Byłam kompletnie skołowana.

Bądź tu mądry... icon_confused.gif
ewabi
marghe - przekopałam swoje niezliczone kartki - ściągawki od lekarzy. I - ale zaznaczam, że rzecz dotyczyła Jana l.3,5 - duomox brał 10 dni, a po nim Zinnat 7. Obstawiam, że bardzo nie zgrzeszysz. A. przekopuje swoją pamięć i twierdzi, że brał 7 dni na anginę dwa lata temu icon_smile.gif ale do niego (a zwłaszcza jego pamięci) mam ograniczone zaufanie icon_rolleyes.gif
skanna
Pamiętam, że Zinnat w przypadku zapalenia ucha - 10 dni, przy oskrzelach 7 dni.
marghe.
I nadal nic nie wiem icon_lol.gif
Bo gardlowo czuję sie rewelacyjnie już od ładnych paru dni..
aluc
weź dzisiejszą wieczorną i zadzwoń rano do lekarza zanim weźmiesz poranną (bo to w dwóch dawkach chyba, nie?)

po tegorocznych przejściach mojego ojca z antybiotykiem (najpierw jakaś głupia sucz przez pomyłkę zapisała mu dawki dla dzieci poniżej 6 roku życia, potem sam przerwał, bo mu się polepszyło icon_twisted.gif, w końcu skończyło się na ciężkim zapaleniu płuc) zrobiłam się w tych sprawach strasznie koszerna
cydorka
CYTAT(marg.)
I nadal nic nie wiem icon_lol.gif  
Bo gardlowo czuję sie rewelacyjnie już od ładnych paru dni..

antybiotyk generalnie i z zasady 5 dni to jest niezbedne minimum, chyba , ze jest to np 3- dniowy sumamed,
ale....... w zaleznosci od tego:
- na co sie go podaje
- jaki jest stan pacjenta
- z jakiej grupy jest t
itp itd
ja zawsze mowilam pacjentowi ile ma brac dni, albo ze ma sie zglosic np na kontrole za 5 dni i zadecyduje
moj dr tez pisze na kartce ile jakie leki, lub ew ustalamy decyzje po kons telefonicznej
jesli nie masz napisane ile, zadzwon
ale z tego co mi sie we łbie kołacze anginy 10-14 dni standartowo
ale moze grzalka i reszka powiedza
a co do zoladka
jogurty, kefiry jesz? lakcid, trilac lub inne połykasz?
antybiotyk na pusto czy po jedzeniu?
mielone siemie lniane herbapolu i zaparzac do picia
cyd
marghe.
jem i pijÄ™ icon_smile.gif
już wytrzymam i wezmę pełną dawkę (!0 dni)
Ale Cyd.. Kot ma brać Augmentin tylko przez 7.. (nie porównuje sie, odnosze sie do wymienionych przez Ciebie 10 - 14 dni)
hmm
agabr
Zinnat 5 lub 10 dni -wedle slow mojej matki.b
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.