To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy następna ciąża po cc????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mała Mi
Zastanawiam sie kiedy można zajśc w następną ciążę po cc?? Kiedyś usłyszałam, że minimum 3 lata, bo jeżeli wcześniej, to mogą być komplikacje.Chciałabym wiedziec jakie i co by sie stalo gdybym teraz zaszla w ciążę ( a jestem 4,5 msc po porodzie)??? Może któraś z Was miala takie doświadczenia????
myszowata
Hmmmm.... znam przypadek, ciąży 3 miesiace po cc i skończonej pomyślnie ale.... to przypadek. Mnie lekarka wspominała, żeby się wstrzymać choć z rok, a jak chcę następnym razem sn to, żeby odstęp między dziećmi był minimum 2 latka. Ale znajoma tak ostatnio miała i nie pozwolono jej rodzić sn (mimo, że usg blizny wyszło ok.) bo lekarz nie chcial się podjąć takiego porodu icon_sad.gif stwierdził, że za mały odstęp czasowy i do porodu sn powinno być minimum 3 latka icon_rolleyes.gif
amania
ja zaszłam 7 miesięcy po cesarce
ciąża przebiegała dobrze (oprócz standardowych problemów) i nawet udało mi sie urodzić naturalnie po 15 miesiącach od cc (jedynie trzęśli się bardziej nade mną)
myszowata
amania nawet nie wiesz jak mnie pocieszyłaś icon_biggrin.gif
petisu
myszowata-a szykujesz się już? icon_wink.gif
myszowata
Ehhh petsiu gdyby to było taki proste..... to pewnie już byłabym w ciąży.... ale, że proste nie jest to muszę poczekać icon_confused.gif choć nie powiem, że bym nie chciała icon_rolleyes.gif ale jak coś to Wy się pierwsze dowiecie icon_wink.gif
inka
moja koleżanka auktualnie jest w 21 tygodniu ciąży. W ciąże zaszła 4 miesiące po CC. Planowala ok 8 miesięcy po CC bo lekarz nie miał nic przeciwko, ale wyszło wcześniej...icon_smile.gif
Jak narazie ciąża przebiega prawidłowo, tylko musi częściej chodzić na kontrole.
Ja w drugą ciąże zaszłam ok 20 miesięcy po CC, czyli jest teraz 8 tydzień.
I mam pytanie: Jaka jest możliwość na CC po takim okresie? przyznam, że wole cesarke (miałam okropny wywoływany poród naturalny, który trwał kilkanaście godzin, w końcu ze względu na dziecko musieli zrobić CC)
Styka
Cesarkę miałam z powodu braku postępu porodu. Zaszłam w drugą ciążę 10 miesięcy po cesarce. Lekarz ocenił, że już mogę. Drugi poród siłami natury.

Ale dzisiaj bredzę icon_lol.gif Zaszłam w druga ciążę 8 miesięcy po cesarce. icon_wink.gif Między dziećmi jest 16 miesięcy różnicy.
petisu
myszowata-tak Ci śpieszno? Nie powiem, żeby mnie nie kusiło. Chociaż to zupełnie szalony pomysł.
Majo (Majeczki)
W drugą ciążę zaszłam gdy Alunia miała 1,5 roku. Wszystko było OK Matrusię urodziłam sn. Choć cały personel był przygotowany na wypadek cesarki ale udało się urodzić normalnie icon_biggrin.gif
Moja koleżanka zaszła w drugą ciążę 5 miesięcy od cesarki. Wszystko było w porządku pomimo, że miała problemy z blizną po pierwszym dziecku. Drugi raz miała też cesarskie cięcie.

Inka mnie lekarz zasugerował, że mam wybór. Na porodówce też każdy mi się dziwił, że nie chcę cesarki.
Myślę, że to zależy od szpitala. Okazuje się, że są takie, gdzie w takim przypadku robią cesarki i to bez dopłaty wink.gif
amania
Mnie wręcz namawiali do cesarki. Zresztą nieczęsto zdarza się, żeby kobieta rodziła siłami natury 15 miesięcy po cc.
Tak czy owak udało się, chociaż mój lekarz był już bliski rezygnacji z tego pomysłu, bo poród za bardzo się przeciągał (rodziłam 10 h).
myszowata
CYTAT(petisu)
myszowata-tak Ci śpieszno? Nie powiem, żeby mnie nie kusiło. Chociaż to zupełnie szalony pomysł.


Hahaha, no ciągnie mnie.... dzieciaki by sie razem wychowywały i generalnie to byłoby fajnie.... ale boję się, że jak druga ciąża będzie taka pokopana jak ta poprzednia to kto się Idą zajmie jak ja zalegnę icon_rolleyes.gif
A poza tym to jak wiesz ja już nie chcę cc icon_cry.gif chcę normalnie icon_exclaim.gif No i praca - jakbym teraz zaszła w ciążę to już bym nie miała gdzie wracać icon_cry.gif (no zresztą to akurat dobrze rozumiem bo co to za pracownik, który ostatni raz był w pracy w sierpniu ubiegłego roku icon_sad.gif). Tylko jak ja wytrzymam te półtora roku (takie były pierwotne plany) - skoro ja chcę już icon_redface.gif
asdfghjklzxcvbnm
myszowata coś widzę, że my się nawzajem powstrzymywać musimy...


Mój gin powiedział- można od razu (że szwy teraz takie cudowne są i w ogóle)
gin, który odbierał poród- może by 1 rok poczekać
azbestowestringi
hej, rodzilam w anglii, mialam cc, kazali czekac rok. poczekalam grzecznie, corka ma 14 miesiecy a ja jestem w 7 tygodniu drugiej ciazy icon_smile.gif
Piotrusiowa
a ja miałam przerwę po pierwszej 4 lata po drugiej 9 lat i wkrótce bede cieta 3 raz.I tak naprawdę dla własnego bezpieczeństwa lepiej od czekać pełne 2 lata.od porodu do zajścia.Dać się dobrze zabliźnić macicy.Dodam ,ze trzecią ciążę cała lezę oprócz piątego miesiąca.Ale to takze bardzo indywidualne dla każdej z kobiet.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.