To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

nogi jak banie HELP...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Użytkownik usunięty
Dziewczyny... mam problem. Spuchłam. Głównie nogi, ale ręce trochę też, bo obrączka, która mi ostatnio z palca spadała, siedzi sztywno. A kostki wyglądaja tragicznie ;( Nie wiem co robić. Lekarza firmowego nie ma, do przychodniowego ciężko się dostać. Teściowa zapodała mi jakieś leki na odwodnienie, ale tam stoi w ulotce, że może wystąpić arytmia serca. Trochę się boję brać leki "z sufitu". Wpadłam na to, że trzaby zrobić ogólne moczu.

a może macie jakieś sprawdzone leki, które można brać bez ryzyka zapaści? Myślę, że to kwestia przemęczenia, bo latam jak durne w tą i z powrotem, nie dosypiam itd. Dorzuciłam sobie kilka dni temu farelkę na max prosto na stopy, bo mi zimno było icon_confused.gif I od tego zaczęły się moje problemy icon_sad.gif
Dziś mam też wrażenie, że mam jakieś ciapy przed oczami... tzn. gorzej widzę, czy coś?... Ale może to tylko przewrażliwienie jakieś już icon_sad.gif

Doradźcie coś... proszę...
grzałka
doradzę, żeby odwiedzić lekarza, bo ot tak sobie się w tym wieku nie puchnie

a powieki i twarz?
Użytkownik usunięty
Dziób - nie zauważyłam. Powieki nie.

Ręce troszkę. Najbardziej nogi icon_sad.gif

Ot tak sobie to na pewno nie. Ale ja dźwigam na sobie dużą ilość nadprogramowych kilogramów. No i ta farelka icon_sad.gif Już tak kiedyś się załatwiłam, ale opuchlizna szybko zeszła. Teraz utrzymuje się już kilka dni. Byłam w domu 3 dni na urlopie i wtedy opuchlizna była znacznie mniejsza. No i po nocy moje nogi wyglądają dużo lepiej.

Aha, siedzę na tyłku ponad 12 godzin dziennie icon_sad.gif
Użytkownik usunięty
Na 16.10 idę do przychodni do lekarza. Jak znam tą panią doktor, każe obłożyć sodą icon_cool.gif Kiedy byłam u niej z bólami brzucha kazała popijać siemię lniane, a na nieśmiałe pytanie o gastroskopię, czy choćby USG usłyszałam "jest pani za młoda na wrzody" icon_lol.gif '

Sęk w tym, że cholera na opuchliznę też jestem za młoda, nie?

A tak poza tym to mama powiedziała, że z dziećmi zostanie, jeżeli mój mąż wcześniej wróci. A mąż powiedział, że musi wypuścić raporty i nie może być wcześniej... Wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły?...

Niech mnie ktoÅ› przytuli...
Mariena
[użytkownik x] - przytul.gif
ChcialaÅ› - masz icon_biggrin.gif
A tak powaażnie, czy nie masz jeszcze kogoś innego, kto zaopiekowalby się maluchami przez ten czas? Jakaś koleżanka czy dobra sąsiadka? To przecież będzie krótko, prawda?
asdfghjklzxcvbnm
[użytkownik x] wszystko tylko nie zjadanie cudzych lekarstw! To zachowanie charakterystyczne dla 7-8 dekady życia. Mam nadzieję, że się nie poczęstowałaś.
A po lekach "na odwodnienie" arytmia to może być pikuś w porównaniu z tym, że można najzwyczajniej w świecie zejść....
cos_cos
[użytkownik x] i jak tam? co powiedział lekarz? Jak się czujesz?
Użytkownik usunięty
CYTAT([użytkownik x])
Na 16.10 idÄ™ do przychodni do lekarza. Jak znam tÄ… paniÄ… doktor, każe obÅ‚ożyć sodÄ…   icon_cool.gif  Kiedy byÅ‚am u niej z bólami brzucha kazaÅ‚a popijać siemiÄ™ lniane, a na nieÅ›miaÅ‚e pytanie o gastroskopiÄ™, czy choćby USG usÅ‚yszaÅ‚am "jest pani za mÅ‚oda na wrzody"  :lol: '


A nie mówiłam icon_wink.gif
Pani Doktor powiedziała, że jestem zmęczona. Spojrzała mi głęboko w oczy i dodała "pani jest taka spuchnięta, czy taka gruba?" icon_cool.gif
Ogólnie sympatyczna kobieta icon_smile.gif
Dostałam leki moczopędne oraz potas. Ciśnienie 160/80. Obrzęk nóg do połowy łydki. Obrzęk rąk może minimalny.
Na pytanie, czy powinnam zrobić jakieś badania, pani doktor powiedziała "narazie poczekamy".

Jutro rano zrobię ogólne moczu, tak na wszelki słuczaj. No i będę zażywać leki. Czy powinnam zrobić coś jeszcze??? Podpowiedzcie, plis...
grzałko... uśmiecham się całym uzębieniem... Doradź... proszę.

cirro, no nie nie icon_biggrin.gif Już ja od teściowej leków nie biorę, spokojna głowa icon_lol.gif
ulla
Ja spuchłam po infekcji, która mi się na stawy rzuciła (nawiasem mówiąc po drugiej ospie wietrznej)...ale fakt, najpierw bolało, a opuchlizna się dołączyła nieco później...Robiłam CRP i wyszło niedobre...na szczęście minęło.
asdfghjklzxcvbnm
ja bym dorobiła nerki i elektrolity

czy te nogi to równomiernie spuchnięte? tzn obie?
czy bardziej ucieplone?
i bolesne?
i czy już po wstaniu z łózka sa takie? czy w ciągu dnia "nabierają"?
Użytkownik usunięty
Oddałam mocz na ogólne. Zobaczymy.

cirro, nogi są spuchnięte równomiernie, obie. Co to znaczy "ucieplone"? icon_smile.gif
Nie bolą. Tzn. same stopy, za palcami, sprawiaja dyskomfort, ale to nie jest ból tylko... takie obrzmienie.
Po wstaniu z łóżka są o wieeeele lepsze. Pod wieczór są okropne icon_sad.gif
Magenta
CYTAT([użytkownik x])
Oddałam mocz na ogólne. Zobaczymy.

cirro, nogi są spuchnięte równomiernie, obie. Co to znaczy "ucieplone"? icon_smile.gif
Nie bolą. Tzn. same stopy, za palcami, sprawiaja dyskomfort, ale to nie jest ból tylko... takie obrzmienie.
Po wstaniu z łóżka są o wieeeele lepsze. Pod wieczór są okropne icon_sad.gif

[użytkownik x] - już kiedyś o spuchniętych nogach było. U mnie to było związane z problememi poartroskopowymi. Miałam niewydolność żylną. Jeśli nogi są ocieplone, tzn. czujesz, że są cieplejsze, to obstawiam ten sam problem. Pocxątek choroby żylakowej. Ale nie wiem co mają do tego opuchnięte ręce wink.gif . Tak czy inaczej zdrowia życzę icon_exclaim.gif

Magenta
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.