To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Marmite

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
Mój brat przywiózł sobie z Londynu słoik marmite -przyznaję, pierwszy raz slyszę tę nazwę. Ponieważ dręczny mnie niustający głód, brat chce mi dać PÓŁ słoika tego czegos. twierdzi ze w ANglii jedza to na kanapkach.
A moze są jakies przepisy na inne potrawy niz kanapki, gdzie skladnikiem jest owo marmite? (cos mi sie obiło o uszy- kurczak w marmite??)
dzieki!
cleo-głooodna znowu
Cleo
Znalazlam takie cos:
jadl ktoś kto?
dobre?
czy to jest slodkie czy ostre???

Kurczak w sosie z Marmite


Składniki:
- 4 piersi kurczaka
- 6 łyżek jogurtu
- 5 łyżek Marmite
- sok z 1 cytryny
- skórka z 1 cytryny

Sposób przyrządzania:

Piersi kurczaka pokroić w kawałki. Zmieszać jogurt, marmite, sok i skórkę z cytryny. Kurczaka ułożyć na talerzu, zalać marynatą, zostawić w lodówce na kilka godzin. Smażyć na patelni razem z marynatą (powstanie pyszny sos). Kawałki kurczaka można też nabić na patyczki do szaszłyków i grillować, aż staną się złote - ok. 15 min.
Podawać z pitą, sałatą i oczywiście butelką wina.
agabr
Cleo jak jadlam zolty ser to smarowalam zolty ser, przepis na kurczaka wyglada calkiem , calkiem.Ale Ty juz sprobowalas? bo marmite jest bardzo specyficzny i ma tylu milosnikow co wrogow.b
Cleo
nie nie probowalam! jutro ide do brata wyjesc lyżką icon_smile.gif
do czego to jest podobne w smaku?a kolor? konsystencja? czy to aby nie jest jak krem kasztanowy?
teraz w ogole ine mam fazy na slodkosci, mam wiec nadzieje, ze to nadaje się do rzeczy wytrawnych raczej...
marghe.
czarne, a w smaku ... hmm drozdzowe, słone.. absolutnie NIE słodkie
ja z tych co to im nie smakuje
bo są dwie grupy - albo kochasz ,albo nienawidzisz icon_biggrin.gif
Cleo
no to ciekawe, jak jutro będzie ze mną! pewnie takie prosto ze słoika będzie za 'wprost', daltego od razu zaczelam myslec o zmieszaniu z jakims sosem itp...
tissaia
Według mnie to smakuje jak skoncentrowane maggi, tyle że ma inną konsystencję..Ja z tej grupy, co to nie kocha, za to mój mąż- pasjami icon_rolleyes.gif
Abotak
Moje dzieci jedza tosty z Marmite. Tak jak wiekszosc tubylcow chyba.
Uwielbiaja. W mysl zasady `you love it or you hate it`. icon_wink.gif
Mozna tez dodawac do zupy czy innych potraw - taka zdrowa wersja kostek rosolowych jakby.

Oto przyklad milosnika jakiegos icon_cool.gif
https://www.spurgeon.org/~phil/marmite.htm
Cleo
Bogusia:)
juz mam w lodowce:) ale nie probowalam. za to rozmrazam kurczakowe biusty i zgroamdzilam jogurt oraz cytrynę -jutro Kurczak w marmite na mym stole zagosci icon_cool.gif
Cleo
No nie:( zrobilam tego kurczaka w marmite -marynata wygladala kuszaco, ale nie probowalam, tylko zalalm kurczaka i na 3 godziny do lodowki. ale juz podczas smazenia zrobilo mi sie slabo od tego zapachu- cos mi nie podchodzi zupelnie. icon_sad.gif teraz zamknelam kuchnie i wietrze wszystko. mam nadzieje ze jutro odwaze sie sprobowac, i ze mąz to zje, bo na Miśke nie liczę. a teraz zrobie sobie cykroie z jogurtem, ktory kupilam do marynaty i cytryną kupiona do tejże icon_twisted.gif
marghe.
Cleo. sprobuj bezpośrednio ze słoika
Cleo
NIe marghe, nie mogę- ten zapach icon_confused.gif
ale teraz jak jzu ystyglo to na aptelni, zajrzalam i..polałam jeszcze jogurtem, moze zlagodzi. ciekawe czy mój mąż się skusi- wraca dzis w nocy, pewnie bedzie głodny wink.gif
marghe.
W sumie to doskonale Cię rozumiem
Mój słoik wylądował w koszu
Nawet wszystkożerny Kot nie ruszył icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.