To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czy to alergia?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

JoannaDo
Mam problem. Moja niunia skończyła już 4 miesiące, do tej pory piła Nan1HA plus pierś. Niedawno zaczełam jej wprowadzać juz jedzonko ze słoiczków i soczki (bardzo je lubi icon_biggrin.gif ). Lekarka powiedziała żebym juz też zmieniła mleko i nie musi byc HA. Kupiłam wiec Nan 2. Mał piła chetnie. W zwszłym tygodniu gdy 1 pudełko sie juz prawie kończyło malą wysypało, tzn. dostała krostek coś w stylu potówek w okolicy ust, potem sie przeniosło koło nosa i na powieki. No i skórę na policzkach ma jakby bardziej suchą, tzn. po umyciu przegotowaną wodą jest trochę szorstki lewy. Podejrzewam że przyczyna może być deserek z owoców leśnych ale boje sie też ze to od mleka. Lekarz przepisał jej Fenistil w kroplach przez 3 dni ma brac i nie widze poprawy (wczoraj znowu jej koło ust wyskoczyło) i calcium. Nie daje soczków i obiadków na samym mleku jedzie i nic. Czy alergia na mleko wychodzi po jakimś czasie? Jezeli to od deserku to jak długo moze to trwać zanim zniknie? Prosze o porady bo może jestem tylko przewrażliwona bo tyle siesłyszy o różnych takich. icon_confused.gif
emilawec
Witam icon_exclaim.gif
Mam 2,5 roczną Zośkę alergiczkę. Wprawdzie teraz może jeść wszystko, ale ma jeszcze prawdopodobnie alergie na jakieś pylki. W każdym razie alergia u Zosi zaczęla się od mojego mleka. W 6 tygodniu musialam przestać karmić piersią, więc myślę, że u twojego malenstwa to nie chodzi o mleko. Wedlug mnie to te owoce leśne, widocznie dla niej to za wcześnie. Moja Zosia przez pierwszy rok życia nie mogla prawie nic jeść i pila Nutramigen, miala uczulenie na wszystko, prócz ziemniaka i pietruszki icon_eek.gif Jeśli chcesz być spokojniejsza to radzę tobie, żebyś wprowadzala nowe jedzonka po kolei, np. kilka dni jeden rodzaj soczku, potem odstaw soczek i podaj coś innego. Tak będie ci latwiej zaobserwować zmiany u malej i ocenić, czy na pewne produkty nie jest jeszcze za wcześnie. Musisz wziąć poprawkę na gotowe dania, jest tam napisane, że np. możesz zacząć podawać jakieś danie od 4 miesiąca, ale pamiętaj, że nie musi być to odpowiednie dla twojej dzidzi. Polecalabym też przyrządzanie potraw samemu, szczególnie obiadków. Przyzwyczaisz córeczkę do świeżych produktów i unikniesz odzwyczajania od sloików. Wszystko wymaga dużo pracy, ale warto icon_smile.gif Musisz uważać też na soki. Teraz bezpieczne jest jabluszko, ale nie często, bo rozluźnia kupki, dobra jest też herbatka koperkowa, smaczna i pomaga przy kolkach, które mogą pojawiać sie przy wprowadzaniu nowych produktów. Dobrze też podawać przegotowaną wodę. Moja Zosia pila samą wodę i teraz nie oponuje gdy podaje jej wodę do picia, po prostu zostala przyzwyczajona od malego. Wysypka z buźki powinna zejść szybko, jeśli odstawisz produkt, który ją uczulil. Przede wszystkim nie przejmuj się, teraz prawie każde dziecko ma alergię, w mniejszym lub większym stopniu. Po prostu trzeba na taką dzidzię bardziej uważać icon_biggrin.gif Pozdrawiam
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.