To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Robiłyście betę przed poronieniem???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Gosia:)
Dziewczyny powiedzcie czy robiłyście betę hcg przed
poronieniem i jaki był wynik.

Ja co prawda jestem w ciązy ale beta jest niska 3.72 ng/ml (w 5 tygodniu podczas gdy od 6-7tygodnia ciąży powinna wynosić 30-45ng/ml.) i nie
wróży to najlepiej. icon_sad.gif

Poroniłam juz 2 razy i szczerze mówiąc mam dość gdy
pomyślę, ze czeka mnie to samo.
Amajlija
w poprzedniej ciąży, robiłam to badanie dwukrotnie w odstępie dwóch dni. potem jeszcze w szpitalu, dla potwierdzenia. ważne było to, że beta spadała icon_sad.gif to jest tutaj chyba kluczową sprawą-spadek wartości.
poza tym faktycznie mój pierwszy wynik był poniżej normy przypadającej na dany tydzień. ale tutaj można się mylić co do wieku ciąży, więc trzeba zachować ostrożność.
dominika1
gosia a ty bierzesz cos na podtrzymanie ciązy? a w ogóle jak ty sie czujesz masz jakies doligliowosci ciażowe ikiedy wybierasz si ed olekarza? ja bede trzymac kciuki zeby wszystko dobrze sie skończyło, trzymaj sie kochana
Gosia:)
Amajlija dzięki za odpowiedź.

Domoniko biorę luteinę. Z dolegliwości ciażowych to hmmm trudno powiedzieć. Na pewno nie mam takich jak w ciąży z Natalką . Nie latam za bardzo do wc, nie urosły mi piersi , nie bolą mnie. Trochę mnie to martwi.
W czwartek zrobię drugi raz betę i pójdę na usg na wszelki wypadek. Ostatnio przy poronieniu lekarz wciskał mi kit, ze ciaża jest pozamaciczna bo nic nie widać. Na szczęście zrobiłam wcześniej usg na którym była mała plamka w macicy.
dzięki Dominiczko za pamięć i Tobie też życzę wszystkiego dobrego icon_biggrin.gif
alusia27
Gosia, co u Ciebie? daj znać jak beta??
Trzymam kciuki bardzo mocno!
Jeśli mogę zapytać, to czy ten "brak objawów" masz od początku, czy raz one są, a raz nie?
Tak się zastanawiam, bo słyszałam często, że przecież można mieć bardzo różne ciąże, z każdym dzieckiem inną... A brak objawów może źle wróżyć? Ja w pierwszej ciąży, którą poroniłam w 12 tyg. czułam się bardzo dobrze (no, może poza lekkimi mdłościami i sennością), dlatego zastanawia mnie to, co piszesz.
Pozdrawiam serdecznie
Gosia:)
Alusia beta wzrosła w ciągu tygodnia z 3.7 do 17.1.
Objawy ciążowe zaczynają się pojawiać. Mam mdłości, czasem jestem senna ale nie tak jak to było z Natalką.
Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, ze się uda.
W piÄ…tek robiÄ™ kolejnÄ… betÄ™ a w sobotÄ™ wizyta u gina.

Ciekawi mnie czy przed poronieniem miałaś usg i co było widać. Lekarz coś podejrzewał?

Aha na wątku dla starających się pisałaś o becie.
Nie wiem skad jesteś w podkarpackim. Ja robiłam w Rzeszowie. Czekałam 2 godziny. icon_wink.gif
W sumie nie dziewię sie juz wcale, ze można czekać na wynik bety 2 tyg... W Mielcu tydzień... icon_sad.gif TRAGEDIA!!
alusia27
Gosia, dziękuję Ci za odpowiedź.
Cieszę się, że betę masz wyższą, no i z tych mdłości w tym wypadku też trzeba się cieszyć icon_smile.gif icon_smile.gif Trzymam za Ciebie i Maluszka mocno kciuki, wierzę, że na pewno Wam się uda icon_exclaim.gif

Ja przy poprzedniej ciąży (tej poronionej, a dokładnie obumarłej) miałam robione USG w 6 tyg, potem w 9, no i lekarz nic nie wspominał o jakichś komplikacjach, wszystko było ok. Dostałam jedynie na samym początku duphaston (zastanawiam się właśnie czy nie za krótko kazał mi go przyjmować), no i w 12 tyg. okazało się, że serce nie bije icon_sad.gif
A na betę w ogóle mnie nie kierował, a ja sama nie wiedziałam, że coś takiego trzeba zrobić....
Co do bety, to mieszkam w Tarnobrzegu, nie wiem jeszcze w jakim czasie robią tu w szpitalu, no, ale te 10 dni o których powiedziala mi pielęgniarka w przychodni, to normalnie masakra!!!
Gosia, a w Rzeszowie to robiłaś gdzie dokładnie, jeśli można wiedzieć?

Ja zastanawiam się, czy nie zrobić sobie na własną rękę bety, jeśli będę miała podejrzenia, że jestem w ciąży..., no, albo nawet jak już będę wiedziała (tak dla rozeznania, czy mam dobry wynik).
dominika1
Alusia mysle ze mozna zrobic wszpitalu na włsna rekę odpłatni etzreba si espytac u mnie np mozna i kosztuje to 30 zł a wprywatnym laborat 50 róznica spora
a co do tych objawów to naprawde jest róznie i nie ma co na to patrzec z pierwsza ciążą miałam ból piersi główni eprzy dotyku nawet nie mogłam spac na brzuchu i po braku @ w spodziwanym terminie zrobiłam test. przez ccałą ciąze czułam sie cudownie żadnych mdłosci, moze ze 2 razy mnie ze mdliło ale to w pózniejszym okresie i chyba cos zjadłam, latałam jak burza w 9 miesiącu jeszcze samochodem śigałąm
w drugiej ciązy (tej z pustym jajem płodowym) początkowo nie było zadnych oznak dopiwro jak zrobiłam test tp po kilku dniach przyszły mdłosci i rosły z dnia na dzien i 8 tyg tak sie zle czułam tak mi było nie dobrze ze pół dni aprzelazełam w łóżku pół nocy zwijałam sie z tych mdłosci a nastepnego dnia .....cisza i tak juz było do wizyty u lekarza i puste jajo płodowe,
takze to naprawde jest róznie i nie m aco sie sugerowac kto jak miał
Gosia:)
ALUSIA betę robiłam na Warzywnej w przychodni ale DOMINIKA ma rację.
Lepiej najpierw zapytać w szpitalu. Powinni robić.
Sama muszę się przejśc i dowiedzieć.
alusia27
Dominika, Gosia, dziękuję icon_smile.gif
Utwierdziłyście mnie w tym, żeby jednak zapytać w szpitalu, tak zrobię.
Na razie czekam na @, jak nie przyjdzie, to będę baardzo szczęśliwa icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Gosia powodzenia na badaniu w piątek i w sobotę! Daj znać icon_exclaim.gif
Gosia:)
OKI icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.