To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Bezpieczne pokarmy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

funia
Mamusie kochane
zróbmy wspólnie listę bezpiecznych, tj. na pewno nie alergizujących pokarmów.

Choć moja Hania jest na diecie już ok. 4 miesiecy, ja np. dopiero niedawno dowiedziałam się, że alergizować może SELER icon_redface.gif

no i Hania np. nie trawi marchewki.
Wiem, że niektóre dzieci uczula ryż.

Pani doktor na tym etapie kazała wykluczyć soki owocowe, całe białko zwierzęceno i oczywiście gluten.

Więc co bezpiecznie możemy jeść?
funia
no to dopisuje, to czego jestem pewna, czyli to co mogą jeść takie szkraby jak moja Hania z podejrzeniem nietolerancji na gluten i białko krowie:

1) banany
2) ziemniaki,
3) mięsko drobiowe (np. pierś z kurczaczka),
4) cielęcinka (tylko czy to co nam się sprzedaję to naprawdę to jest a nie jakiś mało wyrośnięty wół icon_rolleyes.gif )

piszcie dalej
plizz
takich mam jak ja na pewno jest więcej
funia
no to rzeżbie dalej


1) banany
2) ziemniaki,
3) mięsko drobiowe (np. pierś z kurczaczka),
4) cielęcinka (tylko czy to co nam się sprzedaję to naprawdę to jest a nie jakiś mało wyrośnięty wół )
5) czerwona fasola,
6) soczewica
kretka
Witam.
Niestety dla każdego alergika inny pokarm jest bezpieczny.
U nas jest ciągle śluz w kupie, więc potencjalnie jem coś alergizującego, ale już sama nie wiem co to jest.
Nie mamy reakcji skórnych jak jemy:
ryż
indyka
rama olivio
oliwa z oliwek
jabłka gotowane
marchewka
brokuły
kaszka ryżowa Nestle z jabłkami
kaszka ryżowa Nestle z gruszkami
w następnej kolejności ziemniaki lub kasza gryczana

Szymonek nie trawi: buraków, świnki, kurczaka, nabiału, masła sklarowanego; sama na razie wykluczam gluten na wszelki wypadek.
gumis
taka lista jest na www.atopowezapalenie.pl ale jest tam trochę niścisłości np. masło i ryby
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.