To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

DUPHASTON I CLOSTINBEGYT

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

okruszek
[color=darkred][/WITAM
WCZORAJ BYłAM U LEKARZA, PRZEPISAł MI DWA LEKI KTóRE WIDAć WYżEJ. PODOBNO MA TO PRZYSPIESZYć ZROBIENIE UPRAGNIONEGO BOBASKA, ORAZ UREGULOWAć @.
CZY KTóRAś Z WAS TEż BRAłA TE DWA LEKI?
POMOGÅ‚O?
dominika1
konkelek hej ja biore luteina a lek ma podobne działanie co dophaston dopiero biore drugi cykl po pierwszym jeszcze w ciąze nie zaszłam ale cykl juz mi ładnie uregulował. takze bierz te leki napewno pomogą
dophaston tez czesto lekarze przypisują na początku ciązy aby pomóc ja utzrymac ja np jak zajde mam dalej brac luteine . takze napewno lekarz wie co robi,
i zapraszamy do wątku wszystkie starające połączmy sie zobaczysz tam bedzie ci łatwiej kiedy trzeba dziewczyny wspieraja pocieszają,rozsmieszająod razu razniej sie robi kiedy człowiek wie ze nie jest z tym problemem sam icon_biggrin.gif
okruszek
DZIęKI
CZEKAM TERAZ NA @,OCZYWIśCIE ZNOWU MI SIę SPóźNIA icon_sad.gif . CIESZę SIę żE W KOńCU MI SIę UREGULUJE, ALE LICZę TEż NA DZIDZIUSIA.
polasia
Ja brałam te leki. I jak widac skutecznie icon_lol.gif
Agga
Ja tez brałam dophaston na poczatku ciąży co uchroniło mnie przed poronieniem a mi grozilo.
okruszek
dzięki za odpowiedzi.
Polasia jak długo brałaś te leki?
polasia
CYTAT(konkelek)
dzięki za odpowiedzi.
Polasia jak długo brałaś te leki?

Tylko dwa cykle. U mnie lekarz zdiagnozował policystyczne jajniki. W określonym dniu miałam też zastrzyk (nie pamiętam nazwy). Ale muszę przyznać że przez 1,5 roku chodziłam od jedego lekarza do drugiego usiłując ustalić co mi jest i dlaczego nie mogę zajść w ciążę. Zrobiłam masę badań. W końcu okazało się to takie proste. icon_biggrin.gif
ZyczÄ™ powodzenia konkelek
okruszek
Mam nadzieję ze u nas tez to bedzie proste. chociaz szczerze mówiac to sie nie nastawiam.
okruszek
WITAM
DZIś JEST MóJ DRUGI DZIEń @. OD NIEDZIELI ZACZYNAM BRAć TABLETKI. ZOBACZYMY CZY COś POMOGą.
TROCHę SIE OBAWIAM SKUTKóW UBOCZNYCH.
icon_cry.gif
A JAK TO U WAS WYGLÄ…DA?
meggie
duphaston nie wykazal u mnie zadnych skutkow ubocznych

pomaga mi donosic ciaze icon_biggrin.gif
okruszek
skonczyłam brac clo. nie najpepiej sie czulam i mam straszne plamienia. od dzis biore duphaston. no i zobaczymy....
Agulka 333
Ja również miałam zalecone te dwa leki i skuteczność ich zaowocowała już w pierwszym cyklu II kreseczkami icon_smile.gif
Pozdrawiam
okruszek
witam mi taz zaowocowało w pierwszym cyklu. dzis zobaczyłam dwie kreseczki.
MartaB
Brałam te leki przez 5 miesięcy bez rezultatu. Zdiagnozowane PCO. W 6 miesiącu lekarz powiedzial mi, że jeżeli nie zadziałają to zostaje mi invitro. Dolozył mi jeszcze pięć zastrzyków (ni epamietam nazwy). Szczerze mówiąc to straciłam nadzieję. Jednak na początku lipca 2006 okazało się, że jestem w ciąży!!!!! Dziewczyny nigdy się nie poddawajcie!!!!
Ważne jest, żeby trafić n alekarza który wie co robi, bo wcześniej przez rok leczył mnie kto inny i jak się póżniej okazało, mimo tego, że podawał mi te same leki to w takich dawkach i takich dniach, że nie mialam prawa zajść w ciążę.


Życzę wszystkim cierpliwości!!!
okruszek
moje szczescie nie trwało dlugo. poronilam
MartaB
konkelek bardzo Ci współczuję, ale najważniejsze to nie poddawać się! Ja musiałam brać przez pierwsze 3 miesiące Luteinę w jakiś zastraszających dawkach, żeby podtrzymać ciążę. Wszystko zawdzięczam mojemu lekarzowi. Nie wiem jak mu się odwdziecze po urodzeniu Malej. Jeżeli bedziesz chciała to dam Ci namiary na niego. Wspaniały facet!!!!


Jeszcze raz trzymaj się i nie poddawaj a na pewno doczekasz sie Maleństwa!
Annalub
CYTAT(konkelek)
DZIęKI
CZEKAM TERAZ NA @,OCZYWIśCIE ZNOWU MI SIę SPóźNIA icon_sad.gif . CIESZę SIę żE W KOńCU MI SIę UREGULUJE, ALE LICZę TEż NA DZIDZIUSIA.


Dziewczyny-jestem tu nowa , pozdrawiam więc wszystkich cieplutko. Od pół roku z mężem staramy się o dziecko. Zrobiłam już wiele, badania, wycięcie torbieli, brałam luteinę a w tym miesiącu clo od 5 do 9 dnia cyklu. I teraz pytanie czy moge być w ciąży. Po siedmiu dniach od ewentualnego zapłodnienia poczułam bardzo silny ból jajnika-tak silny ,że aż mnie osłabił. Po kilku dniach zaczęło mnie mdlić, ale nie na wymioty tylko tak mnie lekko "muli" i cały czas mi się odbija. Myślałam ,że to niestrawność, ale nie minęło od kropli żołądkowych i innych leków. test zrobiłam po 8 dniach ewentualnego zapłodnienia popołudniu i wyszedł negatywny. Czekam na okres - jeszcze 4 dni i nie mogę się doczekać. Czy to może byż ciążą czy tylko skutki uboczne clo.. (ale brałam tylko przez pięć dni i wtedy mnie nie mdliło). mam nadzieję, ale szkoda mi znów kasy na testy, których zrobiłam przez te pół roku kikanascie...
Anka79
Witam!
Annalub, ja biorę clo już czwarty miesiąc i nie miałam ani razu takich dolegliwości jak ty. Jeśli miałabyś mieć jakieś dolegliwości spowodowane clo to miałabyś je podczas brania tego leku. Uważam, że jest możliwe, że to ciąża. Radziłabym zrobić badanie krwi beta hcg, jego wynik jest pewny w 100% a ciążę wykazuje bardzo szybko, 6-10 dni po zapłodnieniu. Testy nie zawsze pokazują prawdę, moja kolezanka robiła kilka testów jak jej się @ spóźniała i nawet po tygodniu od terminu @ nie wykazał jej ciąży, a w ciąży była icon_biggrin.gif
MamaLenki
witajcie, ja bralam duphaston przez 4 miesiace na poczatku ciazy (poronienie zagrazajace) - zadnych skutkow ubocznych, chociaz biore sterydy i inne leki, zadnych interakcji, ani ubocznych
zycze powodzenia icon_smile.gif
MartaB
Annalub

Radzę Ci zainwestować trochę pieniędzy w test krwi. Robią w każdym labolatorium. Ja też brałam clo i jak robiłam test nawet 2 dni po terminie to wychodził negatywnie. Lekarz kazał mi zrobić hcg i wyszło szydlo z worka icon_biggrin.gif . Żeby ocenić czy ciąża rozwija się prawidłowo dobrze jest zrobić ten test drugi raz za 2 dni. Jeżeli jego wartość uległa podwojeniu to wszysko ok.
No chyba, że masz tyle cierpliwości żeby poczekać jeszcze 3-4 dni i znów zrób test plytkowy. Powinien być już wiarygodny.

Trzymam kciuki!!!!
Annalub
Zrobiłam test płytkowy, co prawda nie z porannego , ale w południe i ta druga kreseczka jest bardzo bladziutka, ledwie widoczna , ale jest na pewno, jeżeli do jutra nie będzie @ to zrobię drugi rano.
dominika1
Annalub nie wazne ze druga jest bladziutka to ciÄ…za icon_biggrin.gif gratulacje
MartaB
Annalub

JA też tę druga miałam bladziutką. Nawet myślałam, że ją wymyśliłam, ale zrobilam test drugiego dnia i nie było wątpliwości. Były dwie!!!

Jutro Ci pogratuluję (żeby nie zapeszyć icon_biggrin.gif).
Annalub
Dziś rano zrobiłam drugi test i nic , ale @ też jeszcze nie ma, nie wiem co myśleć, cóż poczekam.
lenka27
czesc dziewczyny - jestem tu pierwszy raz i jestem nowa. Nie bardzo wiem jak sie tu poruszac - wiec robie to na cybil-trafil . z gory przepraszam moderatora jesli wskoczylam w niewlasciwym miejscu icon_smile.gif moze ktos do mnie napisze i powie mi jak tu wedrowac i z wami pisac?
alanis
Witaj lenka zapraszam do wątkuy "Amy się wciąż staramy..." icon_razz.gif
gogus87
czesc wam Mama pytanie lekarz ce mi przepisac tabletki DUPHASTON
czy cos takiego... no ale niewiem dobrze cche miec dziecko i to bardzo szybko...icon_sad.gif
okruszek
mi duphaston pomógł i to w pierwszym cyklu. tylko niestety nie udało mi sie ciąży utrzymac.
Małgosia22
HEJ jestem z wami po raz pierwszy ciesze się ze udało mi się znaleść kogoś kto tak jak ja chce mieć dzidziusia a jakoś los nie sprzyja.Jestem własnie po pierwszej sesji z duphastonem jeśli sie uda nie będę zażywac clo życze wam powodzenia ja mam już trochę smutnych doswiadczen za soba juz raz poroniłam nie chce tego przeżyć jeszcze raz
okruszek
Małgosiu zapraszamy do wątku staraczek
girlfriend
Witam
To mój pierwszy stymulowany cykl. Od 5 do 9 dc brałam clo, potem monitoring w 16 dc i dramat. Brak pęcherzyka dominującego więc cykl prawdopodobnie bezowulacyjny. Lekarz kazał odpuscić tan cykl i od 17 dnia brać duphaston, właściwie na zakończenie cyklu i wywołanie @. Brałam duphaston 12 dni. Dziś mam 8 dzień od ostatniej tabletki i nic. Bóle brzucha tylko i uczucie "wilgotnosci", non stop mam wrażenie, ze dostałam okres, a jak sprawdzam to sie okazuje, że to tylko biały śluz. Pomóżcie co mam robic. dzwoniłam do lekarza i beznamietnie powiedział, ze mam się pojawić za 2-3 dni jak @ nie przylezie. Wszyscy radzą robić test, ale ja się strasznie boję i myślę, że kolejne rozczarowanie, czyli 1 krecha by mnie po prostu dobiły. Powiedzcie czy któraś tez tak miała i czekała tak długo na @? Co może byc powodem opóźnienia skoro wszyscy twierdzą, ze po duphastonbie @ być musi? Ech....
Ps. skopiowałam tego posta z wątku o duphastonie, bo za późno zorientowałam sie, ze tamten wątek jest już chyba nieaktualny. Przepraszam moderatorów... icon_redface.gif
cydorka
u mnie tak było jak miałam zbyt małą dawkę duphastonu, po zwiększeniu z zegarkiem w ręku po 3 dobach od odstawienia
cyd
girlfriend
CYTAT(cydorka)
u mnie tak było jak miałam zbyt małą dawkę duphastonu

To po ilu dniach dostałaś? Nie wiem do ilu dni to jest "norma", a po ilu trzeba zacząć bać się, ze to jakieś zaburzenia?
viki32
chcialabym sie dołączyc do was,biore te hormony od jakiegos czasu i dalej nic.[/u][/i]
viki32
sorki ale jestem tu pierwszy raz i nie mam zielonego pojęcia jak tu sie pisze,odezwijcie sie i pomożcie.
alanis
dziewczyny witam i zapraszam na wątek "Zasadzimy ziarno" tam się dzieje zdecydowanie najwięcej, jak się szybko przekonacie jest nas więcej i zawsze można się pożalić, pochwalić...zapytac o badanka, poradzic się dziewczyn które tez biora takie same leki etc.
cydorka
CYTAT(girlfriend)
CYTAT(cydorka)
u mnie tak było jak miałam zbyt małą dawkę duphastonu

To po ilu dniach dostałaś? Nie wiem do ilu dni to jest "norma", a po ilu trzeba zacząć bać się, ze to jakieś zaburzenia?

nie dostałam wcale
trzeba było zwiększyć dawke leku
cyd
asiaad2
ja brałam clo. przez trzy miesiące i nie zaszłam w ciaże. Juz sama nie wiem czy jeszcze coś mi pomoże
agabr
malolepsza



Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 8

Wysłany: Nie Sty 28, 2007 3:13 pm Temat postu: owocne strania po stymulacji clostilbegyt?

--------------------------------------------------------------------------------

witajcie dziewczeta
zakladam ten topik,bo jestem niezmiernie ciekawa jakie sa wasze doswiadczenia po zazywaniu clo? Dość dużo już przeczytałam na temat tego leku i wertowałam różne fora ale nigdzie nie mogłam znależć opinii dziewczyn, które go stosowały, a wiadomo,ze każdy organizm jest inny i nie ukrywam,że bardzo liczę na wasza opinie...
pozdrawiam gorÄ…co i dziekuje za wszystkie wpisy
_________________
warto poczekac na radosc
agabr
Dołączył: 19 Paź 2006
Posty: 607
SkÄ…d: lubuskie
Wysłany: Pią Lut 09, 2007 4:24 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Jedyny skutek uboczny jaki zauważyłam to to że strasznie byłam wysypana pryszczami gdzie nigdy mi sie to nie zdarzało. No ale chyba hormony działały. W ciąże po trzech miesiacach brania i tak nie zaszłam.
_________________
gdamalena
ja mam pytanie trochę innaej natury czy clo brał mąż/niemąż którejś z was, bo w naszym przypadku, to on ma to brać. Jesli tak, to jak ten lek działał na niego?? (chodzi mi oczywiście o skutki uboczne icon_wink.gif ?
Małgosia22
cześć dziewczyny ja właśnie skończyłam brać clo i zapowiada sie ze będę musiała wziąść druga serie mialam taka nadzieje że może na wspomagaczach sie uda a tu nic przygnębiło mnie to moż ei teraz wżucę bardziej na luz bo kazdy mi powtarza ,że im bardziej tego chcemy tym bardziej nic się nie dzieje pozdrawiam ppaa icon_sad.gif
okruszek
ja zaszłam po clo po pierwszej dawce, niestety poronilam. teraz koncze brac yasmin(tabletki antykoncepcyjne) podobno maja cykl. no i teraz wacham sie czy mam dalej clo brac, bije sie ze to po nich poronilam, chociaz nie wiem ....be bez nich p[ewno dzidzi nie bedzie
Anabel89
Mnie pomógł żel prefert vaginal, kupiłam go na stronie naturalnaplodnosc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.