To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wrocław w planach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Cleo
Jużod dawna o tym myslelismy, a dzis zobaczyłam w tv migawkę z od-mglonego Wrocławia i tak- chcę w koncu odwiedzic, zwiedzic, zobaczyc to miasto:) Bo byłam tam raz-co prawda parę dni, ale w lejacym deszczu, błocie i tłumie, bo wyjazd był z pielgrzymką na spotkanie z Janem Pawłem II w 1997 roku. NIC nie pamiętam, oprócz zimna, błota i zmęczenia icon_redface.gif

tak,że powiedzcie-jak najlepiej się dostac do Wrocławia, gdzei się zatrzymac (sensowne ceny jakies poproszę i warunki tez sensowne!), co w 2 dni niecałe np zobaczyc, uwzględniajac obecnosc dziecka.
Dziękuję!
cleo
hawah
Cleo, szkoda ze nie na wiasne sie wybierasz - wtedy jest tu tak zielono i pieknie, ogrod botaniczny, japonski - cale w kwieciu. Teraz to trzeba w cierpliwosc sie uzbroic, bo miasto potwornie jest rozkopane, stoi w korkach...
Co zobaczyc - na pewno zelazne punkty - Rynek, Ostrow Tumski - katedre i jego koscioly, Panorame Raclawicka, krasnoludki wszystkie odnalezc (to dla Michasi), nie wiem czy o tej porze jeszcze mozna wjechac na wieze kosciola garnizonowego lub katedry i podziwac miasto z gory...
skanna
Hawah ma rację - jeśli chcesz zobaczyć naprawdę piękny Wrocław, to albo na wiosnę albo najpóźniej wczesną jesienią. Bo teraz to najpiękniejsze miejsca nie mają nawet połowy swojego uroku.
No i te nieszczęsne remonty - gdzie się nie ruszysz, wszystko rozkopane.
alusiaa
Ale ostrów czy rynek najlepiej po zmroku icon_biggrin.gif
To dopiero ma swoj urok... icon_biggrin.gif
Cleo
Dzieki! ja w ogole nie wiem, czy w grudniu sie uda, bo to musialby byc weekend, jesli z mezem, a weekendy mam w pracy wszystkie. chyba ze w tygdoniu pojade sama/z michasiÄ…...
czyli to moze byc styczen np.
jakie krasnoludki?!
użytkownik usunięty
CYTAT(Cleo)
tak,że powiedzcie-jak najlepiej się dostac do Wrocławia, gdzei się zatrzymac (sensowne ceny jakies poproszę i warunki tez sensowne!), co w 2 dni niecałe np zobaczyc, uwzględniajac obecnosc dziecka.
Dziękuję!
cleo

Cleo, no chyba WIESZ gdzie się zatrzymacie! Jak będziesz szukać hotelu, to Ci osobiście przetrzepię tyłek, nie bacząc żeś podwójna.
Jeśli jeden pojkój Wam nie wystarczy, to się wyniesiemy z dziećmi do dziadków i zostawimy klucze pod wycieraczką icon_biggrin.gif
hawah
CYTAT(Cleo)
jakie krasnoludki?!


No, wroclawskie. Takie figurki, mozna zwiedzac Wroclaw i przy okazji ich szukac i fotografowac. Wiecej - www.krasnale.pl

Ale faktycznie nasze miasto piekniej prezentuje sie wiosna/latem/wczesna jesienia. W grudniu/styczniu moznaby pojsc jeszcze szopke ruchoma zobaczyc w kosciele NMP na Piasku, dzieciom sie z reguly podoba.

A tu proponuja 2 trasy turystyczne:
https://www.wroclaw.pl/m46357/
Cleo
Paka:) a gdziezbym śmiala na glowe sie komus zwalac! icon_lol.gif a toć nie wiesz, że mąż mój chrapie na ten przykład? icon_cool.gif

strasznie mnie odwodzicie od tego przyajzdu zmÄ…! to podejrzane zaczyna byc- to jak WY funkcjonujecie przez tÄ™ porÄ™ roku, co?

i
z tym rozkopaniem- w tej migawce z Rynku ze słoncem ponad mgłą wszytsok było śliiczne, nie widzialam rozkopów. Za to Kraków w padzierniku mnei rozczarowal i zdołował- tam to dopiero były rozkopy i korki! obłęd! i huk młotow pneumatycznych wszędzie. czy wlasnie TAK u Was jest?

Krasnale- aha, to tak jak u nas było z krowami:)

co do tras turystycznych- ile razy wspominam mężowi o wyapdzie do Wrocławia, słyszę jedno: knajpa z piwem robionym na miejscu! icon_cool.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Cleo)
Paka:) a gdziezbym Å›miala na glowe sie komus zwalac! icon_lol.gif  a toć nie wiesz, że mąż mój chrapie na ten przykÅ‚ad? icon_cool.gif

Cleo, dopiero zauważyłam Twoją odpowiedź i z całą stanowczością powtarzam, że się obrażę śmiertelnie icon_wink.gif Naprawdę mam warunki żeby Was ugościć przez kilka dni icon_smile.gif
A co do chrapania, to nie zauważyłam, jak byłam u Was. Więc chyba nie jest tak źle.
monga
No ja też przyłączę się do grona odradzających zwiedzanie Wrocławia o tej porze roku - wiosna, lato, piękna polska złota jesień jeszcze ostatecznie, ale teraz - sama pogoda powoduje, że miasto traci połowę uroku icon_wink.gif A do tego rozkopy i korki faktycznie straszne - sam rynek co prawda nie jest rozkopany, Ostrów Tumski pewnie też nie, ale jakby nie było trzeba tam się jakoś dostać.

Ogólnie Wrocław polecam bardzo, uważam je za przepiękne miasto, ale zdecydowanie nie teraz icon_smile.gif
Cleo
no ale przed rozkopami w knajpach i fajnych kawiarnich chyba MOZNA sie schowac?icon_smile.gif
Paka-dzieki za nieustajacÄ… wolÄ™ zaproszenia:)
ewabi
Cleo - chrzań pogodę i przyjeżdżajcie. Nie będzie Ci u nas gorzej niż gdziekolwiek indziej w Polsce o tej porze roku.
A schować się i owszem jest gdzie. Wczoraj wieczorem praktykowałam i polecam icon_biggrin.gif
Krulik
CYTAT(Cleo)
Paka:)  
co do tras turystycznych- ile razy wspominam mężowi o wyapdzie do Wrocławia, słyszę jedno: knajpa z piwem robionym na miejscu! icon_cool.gif


"Spiż" na środku Rynku icon_smile.gif ale też najfajniej tam latem w ogródku icon_smile.gif
Doruśka
e tam,spiż ma atmosferę również wewnatrz:)
ja polecam Wrocław zawsze.
hawah
I na dodatek tuż obok lodowisko robią icon_smile.gif Mama w ciąży to raczej nie, ale Michasia mogłaby pojeździć icon_smile.gif

Tak w ogóle to ja Wrocław też polecam, tylko patriotyzm lokalny ze mnie wyłazi i dlatego namawiam na inny termin, by przyjezdnego zachwycić a nie zniechęcić. Bo teraz oglądac Wrocław to tak jakby przedstawiać koleżankom narzeczonego z pryszczem na nosie icon_cry.gif icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.