To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Garnki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
amania
Pewnie źle wybrałam podforum, ale jakoś mi ten temat nigdzie nie pasował.
A skoro tutaj można na każdy icon_wink.gif , to na ten też.

Mnie chodzi o garnki, a konkretnie o to jakie garnki powinnam kupić.
W tych co mam, kompletnie rozwaliły się uchwyty od pokrywek i źle znoszą pobyt w zmywarce.
Czy możecie polecić mi coś trwałego i nadającego się do mycia w zmywarce?
Aha, nie chciałabym wydać więcej niż 800 zł za komplet.
Edi Zet :)
Amaniu, ponoć garnki firmy Berghoff są dobre. Mam dostać na Gwiazdkę, ale nie wiem czy to nie za późno, żebym dopiero po tym czasie dała swoją opinię.
Np.
Kosztuje teraz w promocji 419 zł.
Ja natomiast szykuję sie do zakupu tego kompletu noży:

Czy ktoś zna w ogóle tę firmę i może z czystym sumieniem ją polecić?
A.L.
Amania bierz BergHoffa. Mam je juz prawie 2 lata i jestem baaardzo zadowolona.
amania
Edi! Asia! Właśnie Berghoffy mam. Jak już pisałam, uchwyty od pokrywek kompletnie się rozwaliły (plastik w środku popękał), a i uchwyty od samych garnków są częściowo w rozsypce.
Nie Ci polecam ich.
amania
dodam jeszcze,że rozwalać zaczęły się jakoś po 2-3 latach (przy prawie codziennym gotowaniu), więc może to ja mam zbyt wysokie wymagania icon_rolleyes.gif
agabr
Ania moze Zepter, nic mi sie nie rozwalilo dotychczas.b
Edi Zet :)
No, jak po 2-3 latach to chyba nie jest tak źle icon_wink.gif Moja teściowa ma Zeptera, cały komplet, a mi kupuje na Gwiazdkę Berghoffa icon_wink.gif. Ale, powiem co zauważyłam. Ten Zepter w jej domu i kuchni to traktowany jest jak chińska porcelana. Na maleńkim ogniu, nie w zmywarce!!!!!!, ręcznie myty, specjalnymi płynami też Zeptera icon_smile.gif Jak kiedyś maleńki garnuszek umyłam w zmywarce to nakrzyczała na mnie. Ja mam taki gar Zeptera do szybkowaru. Mogę w nim i normalnie gotować i wstawiam normalnie do zmywarki. Pewnie mi się wkrótce rozpadnie icon_smile.gif Wiesz, mnie chodzi o takie garnki, które można i do zmywarki włożyć i se icon_smile.gif czasem coś przypalić. Acha, w Zepterze teściowej też odpadło plastikowe ucho. No i tych z tymi wskaźnikami na pokrywce nie można do zmywarki wkładać.
Poza tym Zepter chyba tak ogólnie to drogi jest. Na pewno b. dobry i oszczędzający energię, ale niestety drogi skubaniec icon_wink.gif
A.L.
O jeja Amania, czyli ze niedlugo musze zaczac zbierac na nowe garnki.

I jak nie BergHoff to co zblizonego w tej cenie? Zepter drogi jest icon_confused.gif
agabr
CYTAT(Edi Zet icon_smile.gif)
No, jak po 2-3 latach to chyba nie jest tak źle icon_wink.gif Moja teściowa ma Zeptera, cały komplet, a mi kupuje na Gwiazdkę Berghoffa icon_wink.gif. Ale, powiem co zauważyłam. Ten Zepter w jej domu i kuchni to traktowany jest jak chińska porcelana. Na maleńkim ogniu, nie w zmywarce!!!!!!, ręcznie myty, specjalnymi płynami też Zeptera icon_smile.gif Jak kiedyś maleńki garnuszek umyłam w zmywarce to nakrzyczała na mnie. Ja mam taki gar Zeptera do szybkowaru. Mogę w nim i normalnie gotować i wstawiam normalnie do zmywarki. Pewnie mi się wkrótce rozpadnie icon_smile.gif Wiesz, mnie chodzi o takie garnki, które można i do zmywarki włożyć i se icon_smile.gif czasem coś przypalić. Acha, w Zepterze teściowej też odpadło plastikowe ucho. No i tych z tymi wskaźnikami na pokrywce nie można do zmywarki wkładać.
Poza tym Zepter chyba tak ogólnie to drogi jest. Na pewno b. dobry i oszczędzający energię, ale niestety drogi skubaniec icon_wink.gif
e drapakiem myje, przypalam regularnie i generalnie sie nie cackam , no dobra nie blyszcza jakos przesadnie ale to w koncu ja mam blyszczec nie moje gary.b
Edi Zet :)
U mojej teściowej musi wszystko błyszczeć, zwłaszcza Zepter!!!! icon_wink.gif Nie mówię już o tym, że ona błyszczy najjaśniej... icon_wink.gif
amania
z tego co wie, to Zepter jest okrutnie drogi.

Zastanawiałam się nad garnkami z Ikei. Mają taką serię, którą można myć w zmywarce. I cenowo są całkiem ok.
Mam takÄ… wielkÄ… patelniÄ™ z Ikei i jak na razie siÄ™ sprawdza.
Jaco
CYTAT(amania)
Edi! Asia! Właśnie Berghoffy mam. Jak już pisałam, uchwyty od pokrywek kompletnie się rozwaliły (plastik w środku popękał), a i uchwyty od samych garnków są częściowo w rozsypce.
Nie Ci polecam ich.


Amaniu,
uchwyty garnków i pokrywek w Berghoffie można wymienić.. ja tam kocham te garnki. Mam je juz 5 lat, myję namiętnie w zmywarce (za wyjątkiem pokrywek) i nie zamieniłabym na żadne inne icon_smile.gif
Jaco
CYTAT(amania)
z tego co wie, to Zepter jest okrutnie drogi.

Zastanawiałam się nad garnkami z Ikei. Mają taką serię, którą można myć w zmywarce. I cenowo są całkiem ok.
Mam takÄ… wielkÄ… patelniÄ™ z Ikei i jak na razie siÄ™ sprawdza.


Te Ikeowe takie matowione też są bardzo fajne. Mam jeden taki i lubię go. Wg mnie mają tylko jedną wadę. Nie działają jak termos a tę opcję w brerghoffie bardzo sobie chwalę i nie potrafiłabym juz na dłuższą metę z niej zrezygnować.
Silije
Amania jeśli masz Berghofa z termometrami na uchwytach od pokrywek to nic dziwnego, że nie wytrzymały zmywarki - nam jeden taki pękł, a potem już wiedzieliśmy i przed włożeniem do zmywarki odkręcaliśmy uchwyty. Szybko i łatwo sie to wykręcało i przykręcało z powrotem. Wiem że można zamówić z Berghofa zamówić same uchwyty dodatkowo, ale drogo to wychodzi (przesyłka z zagranicy).
marghe.
na Mniama z tym icon_biggrin.gif
nie polecę żadnych garnków , bo mam kilka wiekowych icon_biggrin.gif i kilka ikeowskich - o takich - https://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/serv...productId=12121, już nie jestem nimi zachwycona, za często mi przypalają jedzenie. Chętnie zmieniłabym na coś innego..
Jaco
CYTAT(Silije)
Amania jeśli masz Berghofa z termometrami na uchwytach od pokrywek to nic dziwnego, że nie wytrzymały zmywarki - nam jeden taki pękł, a potem już wiedzieliśmy i przed włożeniem do zmywarki odkręcaliśmy uchwyty. Szybko i łatwo sie to wykręcało i przykręcało z powrotem. Wiem że można zamówić z Berghofa zamówić same uchwyty dodatkowo, ale drogo to wychodzi (przesyłka z zagranicy).


Silije,
Uchwyty można kupic bez problemu w Polcse. Wiem bo kupowałam icon_smile.gif. Za ten od pokrywki płaciłam w zależności od miejsca od 10 do 15 zł.

Można tez na allegro:

https://www.allegro.pl/item144187563__nowy_..._berghoff_.html
Tusiol
CYTAT(Silije)
Amania jeśli masz Berghofa z termometrami na uchwytach od pokrywek to nic dziwnego, że nie wytrzymały zmywarki


A ja głupia do zmywarki cała wsadzam icon_twisted.gif icon_rolleyes.gif . Już nie będę.
A.L.
Ja tez wsadzam. I znajac moje lenistwo nadal bede. icon_lol.gif
sdw
A ja moje Panie, od ponad osmiu lat używamgarnków firmy krzak kupionych na bazarze. I powiem jedno, są REWELACYJNE! Nie wiem na ile rewelacyjny jest berghoff ani tym bardziej zepter wink.gif co nie zmienia faktu, ze moje garnki będę czcić i wielbić do końca ich, lub mojego wink.gif , życia.

Zalety:

- bardzo grube (bodaj potrójne) dno
- podwójne (bodajże) ścianki
- długo utrzymują ciepło (ziemniaki ugotowane w dwuipółlitrowym garnku, nie przykryte, są ciepłe około godziny; przykryte grubo ponad dwie)
- nie przypalajÄ…

Wady:

- brak w komplecie patelni, jest wielki rondel, zwany patelnią, ale do smażenia się absolutnie nie nadaje, do duszenia jest debest
- głupie objętosci, jak dla mnie, ale ja gotuję duuużoooo a garnki są raczej normalne wink.gif

Uchwyty odpadły mi na własne moje życzenie po siedmiu latach używania, sztuk dwie, te, którem nieopatrznie potraktowała ogniem (stopiły się, bo są z plastiku i z czasem odpadły).

Chętnie bym kupiła jeszcze ze dwa takie komplety ale szukam juz kilka lat i TAKICH nie spotkałam. Podobno w Wasiafce są wink.gif
dumiczowa
a ja używam tych tefal ingenio i nie narzekam, rączka odczepiana, wszystko sie pieknie domywa i w porównaniu do zeptera nie sa drogie
https://www.mediasklep.pl/catalog/index.php...hp/cPath/85_111
Ciocia Magda
o, Amania - mam taki sam dylemat.

Mam Berghoffy - takie grube czarne. Są rewelacyjne krótko mówiąc a najbardziej je cenię po smażeniu powideł - nalewam wody i po chwili ścieram wszystko miękką ściereczką.

No ale nie wkładam tych garnków do zmywarki, bo to ponoć skraca ich życie. Nie jest to wielki ból zważywszy jak łatwo się je myje. Ale i tak, jako leń patentowy, poszukuję właśnie takich garnków, które bez problemu włożę do zmywarki. Ikea, mówisz?

PS: takie mam te garnki (tylko inny zestaw): https://www.1002.pl/?zobacz=147&producent=#...a118eb019df.jpg
Kocurek
CYTAT(wiolontela)
A ja moje Panie, od ponad osmiu lat używamgarnków firmy krzak kupionych na bazarze. I powiem jedno, sÄ… REWELACYJNE! Nie wiem na ile rewelacyjny jest berghoff ani tym bardziej zepter  :wink:  co nie zmienia faktu, ze moje garnki bÄ™dÄ™ czcić i wielbić do koÅ„ca ich, lub mojego  :wink:  , życia.  

 


Tez mam z tej firmy, i też sobie chwalę icon_wink.gif gotuję codziennie, wrzucam całe do zmywary, drapię drapakiem, Ajaxami i czym tam icon_wink.gif źle zniosły jedynie pobyt w piekarniku, bowiem lekko nadtopiła sie dolna, niemetalowa częśc uchwytu. Poza tym, są drogocenne i jest to chyba lokata na przyszłośc icon_wink.gif icon_lol.gif bo na uchwytach garów i pokrywek pisze: 24 karat GOLD! icon_lol.gif icon_wink.gif
sdw
O to to, Kocurek icon_lol.gif To te same. A na pudełku była korona, prawda?
mamami
A czy ktos ma garnki z Tefala ale nie teflonowe tylko takie podobne do Berghoffa, ze szklanymi płaskimi pokrywkami?
Bardzo mi sie podobaja, a szczególnie ich cena. Teraz w Makro były w promocji, kpl chyba 5 garnkow niecałe 300 zł.
Kocurek
CYTAT(wiolontela)
O to to, Kocurek  :lol:  To te same. A na pudeÅ‚ku byÅ‚a korona, prawda?


Była, a jakże icon_smile.gif królewskie gary mamy icon_wink.gif
sdw
Kocurek, a nie spotkałaś się z nimi gdzieś? icon_rolleyes.gif
kamami
Ja mam garnki firmy TESCOMA. Co prawda dużo nie gotuję, ale inni więcej gotujący też sobie chwalą.
Natomiast Tefal Ingenio wykańcza mi zmywarka icon_wink.gif kolor mocno się zmatowił.
kamami
Kasia&Hania
CYTAT(amania)
dodam jeszcze,że rozwalać zaczęły siÄ™ jakoÅ› po 2-3 latach (przy prawie codziennym gotowaniu), wiÄ™c może to ja mam zbyt wysokie wymagania   icon_rolleyes.gif


Ja też berghoffa nie polecam. Mnie sie zaczęły sypać po 2 latach uzywania, zwłaszcza pokrywki i uchwyty. Firma mocno przereklamowana. Dodam, że nie mam zmywarki i zmywam garnki "ręcznie".
Mam zwykłe (znaczy też ze stali nierdzewnej) garnki kupione tanio, tanio, firmy Bergner, które sprawują się dużo lepiej niż Berghoff.
Ale kwestia gustu i może egzemplarza wink.gif
Kocurek
CYTAT(wiolontela)
Kocurek, a nie spotkaÅ‚aÅ› siÄ™ z nimi gdzieÅ›?  :roll:


Wtedy, gdy ja nabyłam swoje, było ich wszędzie pełno, ale juz od paru lat nie widziałam.
aluc
Ingenio wykańcza mi Olaf (obija emalię o gres), niedbalstwo własne w postaci używania metalowych mieszadeł i podbieraków oraz nie wiem co, od czego rozpadły się podkładki w trzymakach

o kolor prawdę mówiąc dbam najmniej wink.gif

ale nowych nie kupię, bo po pierwsze niemąż by mnie zabił, po drugie nie mam nabożnego stosunku do garnków, poprzedne służyły mi w porywach do 12 lat i Ingenio nabyłam, albowiem stare się rozpadły
użytkownik usunięty
[post usunięty]
CrazyMary
Ja mam jeden garnek Berghoffa, kupiony na próbę i muszę przyznać , ze nie jestem aż tak zachwycona. Przy podsmażaniu (zwłaszcza mięsa) bardzo przywiera do dna. Czy to może byc od tego, że raz mi się zdrowo przypalił? icon_redface.gif
Długo trzyma ciepło, to prawda, ale w zasadzie rzadko z tego korzystam.
sdw
Rosa, być może to te icon_rolleyes.gif Choc niejestem pewna. Moje zapakowane były w inne pudło i mają srebrne, wypukłe pokrywki. Czy jesteś pewna, ze masz dokładnie te z linka? Ciężkie są? Moje, nawet puste, ciężkie jak diabli.

Mam mieszane uczucia,bo namnożyło się teraz tych srebrnych garów jak mrówków, a których bym nie macała, żadne mi nie ciążą.

No i ta cena icon_rolleyes.gif Ja za swoje, no fakt, daaawnoo, płaciłam 6,5 raza tyle.
Litka
Ja mam te co wstawiła Rosa, już 7 lat icon_redface.gif czasem przykręcam uchwyt bo się lekko odkręca i nic więcej, w zmywarce też nic z nimi się nie dzieje.
Ciocia Magda
no za taką cenę warto zaryzykować icon_cool.gif .

a te plastikowe uchwyty nie śmierdzą Wam przy gotowaniu - bo moja Mama ma podobne garnki i jak się czasem przesuną na palniku to plastik z uchwytów zaczyna śmierdzieć. Dlatego myślałam o całych metalowych garnkach (no i takie mi się bardziej podobają poza tym).
Litka
Faktycznie jak się zaczynają nadpalać to trochę śmierdzi icon_cool.gif staram się uważać, ale czasem dam za duży gaz...
sdw
Magda, jak się przypiekają to faktycznie śmierdzą icon_lol.gif
polasia
CYTAT(Kasia&Hania)
Mam zwykłe (znaczy też ze stali nierdzewnej) garnki kupione tanio, tanio, firmy Bergner, które sprawują się dużo lepiej niż Berghoff.
Ale kwestia gustu i może egzemplarza icon_wink.gif


Poszłam sprawdzić specjalnie do kuchni i mam takie jak Kasia&Hania. Mam je od ślubu czyli jakieś 3 lata i nic się z nimi nie dzieje. W zmywarce też myję. No może faktycznie trochę śmierdzą rączki jak za duży gaz dam icon_confused.gif
amania
Magda, właśnie te z Ikei mają metalowe rączki, dlatego na nie zwróciłam uwagę. I są ładne icon_wink.gif
Zresztą te twoje teflonowe berghoffy też są niezłe.

Te co wkleiła Rosa (albo bardzo podobne) miałam przed Berghoffami i też wykończyłam po ok 3 latach. Tzn tradycyjnie poodpadały uchwyty zewsząd. No i tworzywo przy uchwytach śmierdziało, kiedy gaz był zbyt duży.
Ale w porównaniu z Berghoffami, łatwiej się je myło i jedzenie tak nie przywierało do dna.

Mój dylemat garnkowy trwa nadal icon_rolleyes.gif

ps. wszystkie uchwyty rozwaliły się jeszcze kiedy nie miałam zmywarki
i nie polegało to na rozkręceniu się, ale na połamanym tworzywie
Sulichna
Ja mam z Ikei o te:
https://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/serv...productId=15908

i nie zamieniłabym na żadne inne. Myję w zmywarce (oprócz patelni) od ok. 2 lat i nic się nie dzieje. Nic się nie przypala, długo trzymają ciepło. Mam kuchenkę z płytą ceramiczną - to ważne - na gazie mogą sprawować się zupełnie inaczej.
marghe.
No własnie, sulichna.. na gazie przypalają się..
amania
Marge, naprawdÄ™?
Bo właśnie o tych ikeowskich myślałam icon_rolleyes.gif
aneea
CYTAT(mamami)
A czy ktos ma garnki z Tefala ale nie teflonowe tylko takie podobne do Berghoffa, ze szklanymi płaskimi pokrywkami?
Bardzo mi sie podobaja, a szczególnie ich cena. Teraz w Makro były w promocji, kpl chyba 5 garnkow niecałe 300 zł.


Mamami, ja mam icon_smile.gif.
Nabyłam je do nowego domu, bo na stare już nie mogłam patrzeć.
Narazie używam je ok. tygodnia, więc wiele Ci nie powiem, ale tak ogólnie to fajne są. Ja tam żadną specjalistką od garnków nie jestem, ale moja mama, która jest trochę bardziej w temacie po pobycie u mnie ostatnio kupiła sobie ten sam zestaw.
Aha, w Makro reklamowali zestaw trochę inny w składzie, niż ten mój, ja mam dokładnie ten:
https://www.allegro.pl/item141222770_tefal_...is_kurier_.html
Edi Zet :)
O widzę, że rozmowa o garach trwa icon_smile.gif
Ja mam obecnie te Barona, już mocno rozkompletowane, bo generalnie do gazu a nie na gaz były icon_sad.gif Odpadały uchwyty, przypalały sie plastiki i co mnie najbardziej wkurzało one sie odkształcały. Nie dno, ale obwód, tak np. że mi pokrywka nie pasowała do garnka, bo po prostu jedną strona w gar wpadała. Nie mówię już o tym, że strasznie zachodziły icon_sad.gif
Nie wiem, dlaczego tak chwalicie te Barony. Mam takie z oznaczeniem o jakimÅ› goldzie icon_smile.gif ale to chyba gruba przesada icon_sad.gif
Silije
No ja mam od dnia ślubu elektryczną kuchenkę, nie gazową, a nie mogłam przez chwilę załapać, o co wam chodzi z tym nadtapianiem się plastiku icon_lol.gif
amania
CYTAT(aneea)
Aha, w Makro reklamowali zestaw trochę inny w składzie, niż ten mój, ja mam dokładnie ten: https://www.allegro.pl/item141222770_tefal_...is_kurier_.html


o, takie też mi się podobają
mamami
Mi sie jeszcze bardzo podoba w tych tefalach ze garnek w srodku ma podziałke.
te na allegro sie lepiej oplaca niz te z makro, bo jest jeden garnek wiecej i do kazdego jest porywka a cena tylko 60 zl wyzsza.
amania
mamami, wrzuć proszę link z tymi garnkami na allegro
mamami
Amaniu sama go podałaś cytując aneeę icon_lol.gif
amania
icon_lol.gif

niech mnie wytłumaczy fakt, że jestem na 13-stce
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.