To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Do mam dzieci bezmlecznych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Beata Białystok
Mam pytanie... czy swoim dzieciom na diecie bezmlecznej podajecie jakieÅ› specjalne zestawy witamin? Wapno?
Jewka
ja daję co pięć dni przez pięć dni wapno w/g przepisu na opakowaniu: odpowiedniądawkę do wieku. I tylko to. Mój Smyk nie pobiera nawet koziego mleka, a o "sztuczne" dawno mu odpuściłam, bo pluł dalej niż widział
pozdrawiam
Beata Białystok
Agatka mleka sojowego nie chce pić, bo jej nie smakuje, a z tego co mówił alergolog mojej córeczki dzieciom bezmlecznym nie można podawać mleka koziego, bo jest bardzo podobne do mleka krowiego.
malinowa i Malina
Adaś ma 2,5 roku, od mniej więcej roku 2 razy dziennie pije 250 ml Nutramigenu i jest to jego jedyny "nabiał". Od pól roku nie je tez jajek. Nigdy żadnych preparatów mu nie dawałam. Ostatnio robiłam mu wszystkie badania, wszystko OK, poziom wapnia też.
A co do mleka koziego to dość mocno obciąża nerki. Poza tym koza to też zwierzę kopytne.
grzałka
Ania ma 22 m-ce, jest na Bebilonie pepti. Nic jej dodatkowo nie daje.
Basza
Moja dwójka otrzymuje wapno Calcium Gluconicum: Szymon (3 latka) 2x1/2 tabletki dziennie, Basia (1 roczek) 2x 1/4 tabletki dziennie. Przy tym syn jest całkowicie bezmleczny, Basia przyjmuje Bebilon Pepti 2.Niestety maluchy są również uczulone na wit.C.
Pozdrawiamy cieplutko
malinowa i Malina
A robiłyscie kiedykolwiek dzieciom badania i stwierdzono niedobór czegokolwiek? Czy dajecie tak na wszelki wypadek?
Jewka
ostatnie badania (podstawowe - krew i mocz) robiłam Smykowi w kwietniu, było ok. A Wy, jak często robicie?
Basza
Ja tylko przy okazji wykonywałam podstawowe badania , nie mam sumienia narażać maluchy na kłócie. Na szczęście wszystko było OK.
malinowa i Malina
Ja robie Adasiowi raz do roku, tzn do tej pory miał 2 razy,
eDorka
Moje bezmleczne dziecko dodatkowe witaminy dostawalo tylko w okresie jesienno - zimowo - wiosennym. Byly to tabletki do ssania multitabs (inne sypaly) i wapno w przypadku zaostrzenia zmian skornych.
Witaminy dostawal glownie dlatego, ze jest niejadkiem i wszelki warzywa i owoce strasznie kluja w zabki.
Vena
Mój synek ma prawie 4 miesiące, okazało się, ze ma alergię na mleko i coś tam jeszcze ale nie ustalone co. Lekarz (alergolog z Karpacza) przepisał mu na dokarmianie Nutramigen Ty dajesz synkowi Bebilon Pepti czym to się różni.

Mam też inne pytanie, które po wczorajszej (pierwszej) wizycie u alergologa dowiedziałam się, że mam jeść wszystko w tym nabiał (prowadziłam u siebie dietę eliminacyjną na polecenie pediatry) wykluczyć mam tylko mleko i cytrusy.
Nierozumiem tego bo z tego co czytałam w różnych źródłach i od Was powinnam zrezygnować dopóki karmię z jedzenia pokrmów uczulających.
Z drugiej strony w Karpaczu mają praktykę od kilkudziesięciu lat (sama się tam leczyłam i moje (15, 12) córki. Przyjął mnie dr, zresztą tam wszyscy mają dr przed nazwiskiem.

Nie wiem co robić, narazie trudno mi się zdecydować na normalne jedzenie.

Aaaaa zapomniałabym, ten doktorek wcale mojego dziecka nie zbadał, powiedział, że mój syn jest za mały na badanie. Jeśli nawet by je wykonał to i tak nie są w 100% wiarygodne. W sumie tylko popatrzył na dziecko i przepisał Nutramigen.

Co Wy o tym myślicie??
Marta_B
Ja dajÄ™ tylko przy zaostrzeniu zmian, albo podczas choroby....
Bimij
Vena ... Kubie skazę białkową zdiagnozowano w pierwszym miesiącu życia ... na podstawie wysypki i nie przybierania na wadze na zwykłym mleku tzn. bebilonie ph 5,7 ( Kuba od urodzenia butelkowy ... ) ...
Przepisano mu bebilon pepti ...
Ale gdyby źle tolerował również to mleko to nastepny był Nutramigen ...
Na szczęście Pepti zostało zaakceptowane i do tej pory Kubuś je pije.

Co do witamin. Teraz w okresie jesienno zimowym podajÄ™ Kubie Multisanostol - sugestia pediatry.
Oprócz tego codzienna dawka 10 kropel Zyrtec- u ...
A mleko z kaszkÄ… pije raz dziennie - ok. 300 ml zaraz po przebudzeniu ...

Badania miał robione podczas ostatniego pobytu ( 10 m-cy temu ) w szpitalu i uważam, że na długi czas wystarczą ...
Pecia
Jasiek calkowicie bezmleczny, bezjajeczny, bezglutenowy icon_sad.gif
caly czas dostaje vibovit bobas 1 saszetke i od czasu do czasu rexorubie (preperat homeopatytczny na braki wapnia) plus loratan i zyrtec,
nie dostaje od momentu odstawienia od piersi (juz 7 miesiecy) zadnego preparatu mlekozastepczego czym strasznie sie martwie.
Badania robilam ok rok temu, bede powtarzala na wiosne.
Bimij
Badania ( morfologia i rozmaz ) zrobione dzisiaj rano w związku z powiększonymi węzłami chłonnymi na szyi.
Wyszły w porządku.

Aha ... podejrzenie, że Multisanostol powoduje nocne wymioty ... także chwilowo odstawiony.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.