To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Forum Prawo i Ekonomia dla każdego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ez
Ja bardzo proszę o takie forum. prawno-ekonomiczne. Tak zazwyczaj większość porad udzielam na maila a tak nie muszę się powtarzać. Jestem specem od ekonomii, kredytów, ubezpieczeń itd.
dankon
hej! icon_smile.gif
skoro jestes specem pewnie sie orientujesz w ubezpieczeniu.
Moja znajoma jest w ciazy(niemezatka), pracowala a od kiedy nie pracuje nie placila sobie skladek ubezp. Jest w juz prawie 5 miesiac w ciazy.
No i teraz tak, jej kolega powiedzial,ze moze ja ubezpieczyc w pzu zycie, ale co mnie dziwi... Z tego co ja wiem osoby obcej do swojej polisy nie mozna dopisac, po drugie prawie kazdy ubezpieczyciel ma okres uprawomocnienia polisy,mam na mysli te 6m-cy, a jej do konca ciazy zostalo ok 4 mcy....Gdy sama chciala zalatwic ubezpieczenie w jakimkolwiek zakladzie ubezp. odmawiano jej bo jest w ciazy.
Ale co mnie dziwi, kolega od zalatwionego ubezpieczenia powiedzial jej,ze jesli da dziecku nazwisko ojca to nie otrzyma pieniazkow za urodzenie dziecka.
Jesli wiesz to napisz mi jak to w koncu jest z ubezpieczeniem, bo nie tylko mnie ten temat nurtuje ale i ta znajoma, bo ma coraz wiecej watpliwosci co do ubezpieczenia.

Czekam na szybki wiesci icon_smile.gif
blaire
dankon, mój mąż ubezpieczył się w PZU, gdy ja byłam już w 4 miesiącu ciąży. Nie było mowy o okresie karencyjnym. Natomiast u mnie okres ten w tej chwili wynosi 10 miesięcy (ale to już inny ubezpieczyciel).
dankon
blaire moze w przypadku Panow ten okres nie dotyczy, bo oni nie sa ciezarni? icon_smile.gif
mariola72
Witam Serdecznie.

Mam taki problem:

Pracuję w Małej firmie która prawdopodobnie będzie likwidowana (trudno mi powiedzieć kiedy to nastąpi).
Jestem w tej chwili na urlopie macierzyńskim , planuje później przejść na urlop wychowawczy.
Ale zastanawiam się co się stanie jeżeli już będę na tym urlopie i zakład w tym czasie upadnie?
Jak to wyglÄ…da od strony prawnej , co sie stanie wtedy ze mnÄ… ?

Pozdrawiam.
Mariola
Tuni
Mariola72, witaj na "maluchach" icon_smile.gif
Pytanie proponuję zadać na podforum prawo i pieniądze . Tam z pewnością spotka się z większym odzewem.
mariola72
Dziękuję za podpowiedz, spróbuję...

Pozdrawiam icon_wink.gif
izus75
Witam wszystkich;-) mam pytanko jestem w 4 tyg. ciąży .Zarabiam obecnie 860zł ale szykują się od tego miesiąca podwyżki w pracy i, jeśli za kilka miesięcy ( 2-3) poszłabym na L4 to ta podwyżka mnie obejmnie czy dostane jeszcze starą sumę . jak to się liczy średnią z 12 miesięcy czy z ostatnich 3. Prosze o odpowiedż jeśli ktoś się orjętuję . Z gory dzięki. Iza
wiesiołek
Już mamy tu podforum "prawo i pieniądze" jak podpowiedziała tuni. ATam są pytania i odpowiedzi.
A tu to wątekk sprzed lat, zanim owo podforum powstało.
Ika26
Witam Wszystkich i proszę o pomoc. Na okresie wypowiedzenia poszłam na l4 ponieważ miałam problemy ze ścięgnami, choruję nadal po zwolnieniu z pracy, teraz się okazało że jestem w ciąży 3 tygodnie icon_smile.gif i nie wiem czy jeśli lekarz ginekolog da mi L4 na całą ciążę to mogę dalej przesyłać zwolnienia do ZUSu i będę miała płacone świadczenia czy jeśli skończy mi się zwolnienie od chirurga to pozostaję praktycznie beż środków do życia, bo wiadomo, że w moim stanie nikt mnie do pracy nie przyjmie a jeśli nawet to przed upływem 3 miesiąca ciąży mogą mnie zwolnić bo wszędzie a początku jest okres próbny. Bardzo proszę o pomoc.
Aleksandra_D
Istnieje podforum prawo i pieniądze. Prosze tam zgłaszać się z problemami.
Temat zamykam icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.