To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

SKAZA BIAŁKOWA

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Izaaa
Czy ktoś może mi napisać jakie są objawy skazy białkowej???
Lekarze stwierdzili, że moja córeczka to ma, ale objawy się zmieniają a ci lekarze twierdzą że to jest właśnie skaza icon_confused.gif
sara2006
moja córka ma skaze białkowa to jest uczulenie na białko mleka krowiego !!!!
ta sa suche chrostecztki skóra jest szorstka swedzi prawdopodabnie !!
to sa takie drobny maczek chrosteczek !!!!!!!! !!!!
masz moze zdjecie córeczki to przyslij zobacze czy to jest skaza białkowa ?????
pozdrawiam
Izaaa
Patrycja krosteczek nie ma nigdzie, a jej (pseudo) skaza objawia się tym, że za uszkami ma drobne ranki i w pierwszym miesiącu życia miała takie skorupki na brwiach. Kilka tygodni miała szorstką skóre na nóżkach, ale jej przeszło bez leczenia. Ja jem cały czas nabiał bo nie dałabym rady bez niego i nie widzę specjalnie żadnych innych objawów. Jeśli chcesz zobaczyć jej zdjęcia to są tu
https://izaaa.fotosik.pl/albumy/38406.html
Pozdrawiam świątecznie icon_biggrin.gif
Ryjek
Skaza objawia sie szorstka wysypka na twarzy lub szorstkie łydki i raczki. Lepiej zrezygnuj z nabiału na kilka dni lub tygodni i wtedy zobaczysz efekty lub nie.
Ania***
ja dzis bylam z moim maluszkiem u lekarza i pediatra powiedziala ze dziecko ma alergie pokarmowa, byc moze skaze bialkowa (probowalam ja wypytac co jak-ale jakas nie rozmowna byla).
natomiast wczoraj bylam u ortopedy(z bioderkami) i on powiedzial ze to jest skaza.

bartus ma krostki na buzi i szyjce(tu tylko troszke) , najwiecej na dole glowy z tylu.

3tygodnie temu lekarz mowil ze to jest tradzik niemowlecy-a teraz zmienil zdanie. komu wierzyc???!!
ELL
Mój dwuletni Bartek też miał skazę , lekarz kazał miodstawić karmienie piersią lub wyeliminować z diety nabiał .Przepisał małemu mleko sojowe .Katowałam się dietą ,podawałam dziecku Isomil a efektów nie było.Kiedy trafiłam do innego pediatry z mety kazał odstawić soję .Może jednak czasem warto udać się do kilku lekarzy lub zmienić starego.
Istnieje też problem nadrospoznawalności skazy białkowej o czym mówią sami lekarze w mediach.A my biedne matki musimy się chyba w tym wszystkim zdać na babską intuicję .
mordeczka
U Majusi skaza objawiała się szorstkimi policzkami-prawie skóra z nich schodziła płatami-ranami ropnymi przy uszkach.Póżniej np miała czerwone i szorstkie miejsca na ramionach,pod zgięciem kolan,śluz w kupce,smierdzace lużne stolce.I nie wszystko naraz-czasem to czasem tamto.
Życie alergika nie jest łatwe.
MamaLenki
a u nas objawiło się uczuelniem na brzuszku i pleckach + wymioty (nietolerancja) i teraz pijemy śmierdzące, acz skuteczne bebilon pepti
Izaaa
Dziewczyny a wiecie może jak długo dziecko może mieć tą skazę. Czy ona przechodzi po roku czy dwóch latach a może wcale?
No i jak się przekonać czy dziecko ma jeszcze tą skazę, bo Patrycja teraz nie ma żadnych objawów ale pije prawie od urodzenia BEBILON PEPTI.
mamuśka.chłidzw
Arturowi przeszło ok. 2 roku zycia. skaza głównie obejmowała buzie i szyjkę. Ida ma ponad 2,5 roku i jeszcze końca nie widać. Wręcz okresowo się nasila. icon_evil.gif Tez mam nadzieje, że wyrośnie.
Peedle
U nas skaza objawiała się ogromnymi kolkami + krostkami na policzkach.
Ryjek
CYTAT(Izaaa)
Dziewczyny a wiecie może jak długo dziecko może mieć tą skazę. Czy ona przechodzi po roku czy dwóch latach a może wcale?
No i jak się przekonać czy dziecko ma jeszcze tą skazę, bo Patrycja teraz nie ma żadnych objawów ale pije prawie od urodzenia BEBILON PEPTI.


Sprobuj podac inne mleko lub cos z mlekiem. Wtedy przekonasz sie czy dziecko dalej ma skaze. Z tego co wiem to skaza mija ok.ukonczenia 2 lat.
Justyna1
Peedle mam pytanie do Ciebie. Mój synek ma tak samo, alergię ktora objawia się krostkami na twarzy i strasznymi kolkami. Napisz proszę jak sobie radzicie. Moj synek ma 7 tygodni i nie wiem jak sobie poradzic z tymi kolkami. pozdrawiam
1979misi
Moj synek zaczol wlasnie 3 miesiac, juz od 1 miesiaca mial podawane sporadycznie mleko modyfikowane Nan1+ mleko naturalne, pózniej przeszlam na Bebiko1+ mleko naturalne( doslownie jeszcze 2 tygodnie temu ssal cycusia) a teraz mleko mi zaniklo i pije samo mleko Bebiko 1 , i wlasnie teraz doslownie od paru dni ma na buzce 2 male plamki(pokryte chrostkami) na policzku i jedna na nosku. Znalazlam tez 2 plamki na kosci ogonowej- tylko tu sa bardziej suche" łuszczace sie" Pani doktor powiedziala ze to skaza bialkowa. Ale przepisala mi też krem Elcom-mowila zeby smarowac raz dziennie.
Czy to moze byc skaza bialkowa??

aha wczoraj umylam malego w Oilatum i dzisiaj sprawdzalm na kosci ogonowej- sa te plamy- ale juz nie sa chropowate-tylko troche jeszce luszczace sie
Czy ktos ma podobne objawy- czy to jednak ta skaza?? icon_cry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.