To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Weekend a pora snu

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jaco
Czy pozwalacie swoim dzieciom w piątek i sobotę pobawić się dłużej niż zwykle? Czy bez względu na to, że następnego dnia nie idą do przedszkola i mogą dłuzej pospać kładziecie je spać o tej samej porze co w środku tygodnia?
ulcik
kładę spać w miarę tak samo ..chyba ze jest jakaś impreza rodzinna lub coś takiego ..ale przeważnie w łóżkach lądują koło 20

u.
mama_do_kwadratu
pozwalam brykać dłużej
Ila
W zasadzie od paru dni Kamyk troche pozniej zasypia (teraz juz spi).
Stwierdzilismy, ze przez Dawida, ma troche ogaraniczona mozliwosc zabawy swoimi zabawkami (coby maly nie przeszkadzal).
Ostatnio jak ja usypiam malego (o 20.30 juz spi), to Tomek z Kamykiem jeszcze jakos spedzaj czas, ale juz w jego pokoju i w pizamie.
Generalnie do 21.00 zasypia.
marghe.
Ja pozwalam
bo Ona pozwala nam rano pospac icon_smile.gif
myszka
My jak U.
Mika
idą spać jak zawsze
u nas nie działa "późne spanie=późne wstawanie" - wszystkie dzieci nastawione są na 7 rano bez względu na to o której pójdą spać icon_lol.gif
malinowa i Malina
U nas różnicy nie ma. Ostatnio Adaś stwierdził, że szkoda czasu na spanie. Efekt jest taki, że dzisiaj zasnął o 22.30 - z trudem. wstanie pewnie jak zwykle o 7.30.
malgog
ja pozwalam icon_biggrin.gif
ale Kuba i tak pada ze zmęczenia i w zasadzie zasypia niewiele później niż w tygodniu

za to z Maćkiem mam jazdę niezależnie od dnia tygodnia - chodzi spać w granicach 23-1 icon_evil.gif
ograniczyliśmuy długość snu w dzień do 1,5-2 h ....i nic
szaleje wieczorem a ja padam na nos

może macie jakąś sprawdzoną metodę na rozbrykanego 2,5 latka ?
Potwora
Staram się aby szedł spać normalnie o 20.30 i tak wstaje zawsze o tej samej porze niezależnie od godziny zaśnięcia a tak przynajmniej weekendowy wieczór mamy dla siebie wink.gif
aluc
jeśli nie ma specjalnej okazji typu impreza albo wizyta u dziadków, to Maks zasypia o tej co zwykle - koło 21 - i budzi się dopiero koło 8 (też jak zwykle), chyba, że go Olaf wcześniej obudzi

inna sprawa, że jak nie ma specjalnej okazji, to on o tej 21 i tak pada, w odróżnieniu od Olafa icon_twisted.gif

poza tym Maks nie traktuje późniejszego pójścia spać w charakterze specjalnego przywileju, on chyba po prostu lubi się wyspać i często sam stwierdza, że już chce iść spać

Olaf wręcz odwrotnie icon_evil.gif
mazia
Matuś zasypia o 19tej -czasem przed a czasem później, a SZymuś o 20tej jest w siódmym niebie-śpi jak zabity zwłaszcza, że w przedszkolu już nie śpi i o 19tej chodzi nieprzytomny.
Poza tym bez względu na godzinę pójścia spać-Szymek wstaje ok. 6tej lub zaraz po 6tej. -NAWET W WEEKEND!!!!!!
Z jednej strony to dobrze bo w tygodniu nie sciagam go z łóżka zeby iść do przedszkola ale te wolne dni mnie dobijają.

_______________________________
MArzena mama Szymka (13.12.2002) i MAteusza (16.12.2005)
Saskia
CYTAT(malgog)
może macie jakąś sprawdzoną metodę na rozbrykanego 2,5 latka ?

taaak... ja już chyba przestałam wierzyć że jest jakaś metoda na moją córkę (2 lata 9 mc) - jak uśnie o 21.30 jestem wzniebowzięta, zazwyczaj zdarza jej się w okolicach 22, na szczęście 23 nie przekracza, ech ... łączę się w bólu
addera
Michał zasypia w sobotę i piatek tak samo jak w pozostałe dni tygodnia, czyli miedzy 20,30 a 21,00.
On nawet nie chce sie bawić dłużej icon_rolleyes.gif
Ika
CYTAT(Saskia)
CYTAT(malgog)

może macie jakąś sprawdzoną metodę na rozbrykanego 2,5 latka ?

taaak... ja już chyba przestałam wierzyć że jest jakaś metoda na moją córkę (2 lata 9 mc)


Jest icon_wink.gif Konsekwencja. Nie od razu zadziała, na jedno dziecko szybciej, na inne później, ale to chyba jedyna metoda icon_smile.gif Cierpliwość trzeba mieć...
Tyle, ze jeśli raz odpuścisz, to problem wraca, bo dziecko dostaje sygnał, że czasami można - więc będzie próbowało to wykorzystać.
Kiedyś sobie zafundowałam taki "odpust" i miałam robotę niemal od początku. Choć akurat nie w kwestii spania, ale konsekwencja odnosi się do wszystkiego.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.