To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

za dużo płynu okołomózgowego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

deedee
Hej,pisze w imieniu mojej koleżanki .która ma poważny problem!Chodzi o jej 4- miesięcznego chłopczyka.Zaczęło się od tego, że jej synek nie chciał podnosić główki.Skierowano ją na USG i wykryto, że ma za dużo płynu około mózgowego (nie wiem jak to fachowo określić)jest ryzyko, że chłopczyk może mieć problemy w przyszłości(może być nie całkiem sprawny umysłowo)czy to rzeczywiście tak może się skończyć,napiszcie jeśli ktoś zetknął się z takim przypadkiem,bardzo mi na tym zależy!
pozdrawiam icon_cry.gif deedee
lee
Z tego co się orientuję zbyt duża ilośc płynu mózgowego może prowadzić do wodogłowia, a co za tym idzie zbyt wielka ilość płynu uciska mózg. Jednak w obecnej chwili z tego co widziałam na oddziale neurochirurgii maluchom zakładają zastawki, które odprowadzają bezpośrednio nadmiar płynu do przewodu pokarmowego. Ale z tym problemem najlepiej iść do lekarza i nie panikować z góry. Widziałam dzieciaczki z tymi zastawkami i rozwijają się normalnie.
Poszukaj dobrego lekarza.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.