To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Szczepienia????

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Natalia222
Czy ktoś był szczepiony przeciwko różyczce i toksoplazmozy przed ciążą?? jesli tak, to mam pytanie czy to sie szczepi płatnie czy za darmo, bo ja nic niewiem. pozdrawiam[size=18][/size]
dominika1
z tego co ja wiem to nie ma szczepionki przeciw toksoplazmozie- tutaj robi sie tylko badanie IGG i IGM zeby sprawdzic czy wszystko jest w normie czy ewentualni ie choruje sie na toksoplazmoze i lepiej to sprawdzic bo toksoplazmoza moze powodowac poronienie,
a r ozyczka jest płatna i po szczepieniu trzeba odczekac 3 miesiące ze staraniami o dziecko,
ale warto zrobic zar owno badanie tokso jak i zaszczepisc sie przeciw różyczce
Karika_80
Najlepiej zrobić sobie najpierw badania na przeciwciała różyczki bo może już byłaś szczepiona. Jesli nie to przypomnij sobie czy byłaś szczepiona lub chorowałaś na świnkę i ospe bo wtedy jest jedna szczepionka skumulowana.To dobre wyjście.
alanis
Karika patrz na daty postów bo odpowiadasz na pytanka z ubiegłego roku icon_lol.gif a tak wogóle to witam i skoro się starasz to zapraszamy do wątku "Zasadzimy ziarno..." icon_razz.gif
Karika_80
Dzięki jakoś tak się zaczytałam że nawt na to nie spojrzałam. Jeszcze raz dziękuję.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.