To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

brudny pępuszek

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

bolka
Mam wątpliwości jak potraktować pępuszek mojego czteromiesięcznego malca. Wydaje mi się, że w pępku są brudy, ale trudno je wypłukać. Ma to kolor w większości żółty. Czy to może być jakaś naturalna wydzielina i zostawić to (czyli ile się wypłuka tyle niech będzie), czy wydostać to jakoś (jak??) z pępka?
Mika
weź patyczek do uszu i delikatnie wyczyść icon_wink.gif
A_KA
A ja polecam nasmarowanie oliwką, albo jakimś tłustym kremem np. z godzinkę przed kąpielą. Potem wszystko ślicznie się czyści icon_smile.gif
Mika
CYTAT(Ania Karolkowa)
A ja polecam nasmarowanie oliwką, albo jakimś tłustym kremem np. z godzinkę przed kąpielą. Potem wszystko ślicznie się czyści icon_smile.gif


no raczej chyba nie bardzo icon_wink.gif
trudno zmyć oliwkę z łatwo dostępnych miejsc,a co mówiąc z takiego zagłębienia
do tłustego jeszcze bardziej brud "lgnie"

no chyba,że potem dokładnie patyczkiem tłuste wymyć
A_KA
CYTAT(Mika)
no chyba,że potem dokładnie patyczkiem tłuste wymyć


No właśnie... Patyczkiem, albo gąbką z mydłem...

Po prostu tłusta np. oliwka namacza brudki, sprawia, że stają się bardziej miękkie i łatwiej dają się wyczyścić...

U Karolki ta metoda skutkowała. To samo było z ciemieniuchą.

Na sucho brudków Karolka sobie nie dawała patyczkiem wyczyścić. Nieprzyjemne to dla niej było. A jak się namoczyło, a potem wystarczyło, że posiedziała dłużej w kąpieli i czasem prawie samo "wyszło" wink.gif np. przy lekkiej pomocy gąbki z mydłem...
bolka
ok, dzieki
tysia24
a ja po każdym kąpaniu osuszam małemu pępuszek patyczkiem i nie ma możliwości, żeby się w nim, jakiś "brudek" zadomowił icon_biggrin.gif
bolka
i pępuszek czysty na codzień
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.