To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alergolog czy dermatolog

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

gumis
Sama już nie wiem czy powinnam z dzieckiem chorym na AZS chodzić do alergologa czy dermatologa. Do tej pory leczył go lekarz o tych 2 spejalnościach ale nie jestem z niego zadowolona. Poszłam do niego jako do alergologa a teraz na stronie www.atopowezapalenie.pl przeczytałam o dermatologu. A Wy gdzie chodzicie. I od którego roku życia można robić testy. Syn ma 2 lata a lekarz powiedział, że od 4 roku bo inaczej wynik nie jest wiarygodny. Testy z krwii są bardzo drogie. Czy spotkałyście się z leczeniem polegającym na (oprócz syropów) smarowaniu całego ciała sterydami przez kilka tygodni?? Czy którejś z Was lekarz powiedział bez testów że jest to na100% uczulenie pochodzące z powietrza a nie żywnościowe? Chyba muszę zmnienić lekarza. Ale gdzie się udać? Pozdrawiam.
sara2006
moja corka ma azs i chodze z nia do alergologa !!!
tylko ze w krakowie do szpitala im. Żeromskiego
gumis
dziękuję bardzo. Coś ostatnio kiepsko na tym forum. Tyle dzieci chorych a nikomu nie chciało się do tej pory odpowiedzieć. Dzięki jeszcze raz. Zapisałam dziecko do dermatologa- alergologa pa
niutus
hej! czy mogłabyś podać mi jakieś namiary na alergologa ze szpitala żeromskiego?
MamaLenki
ja jestem astamtykiem i mam azs i nne takie i jestem pod stałą opieką alergologa, w razie zasotzreń i kontrolnie chodzę do dermatologa również
Asik 75
Mój syn ma 5 lat. W wieku 3 lat leczyłam go na AZS. Miał robione testy skórne i wyszło uczulenie na mleko, truskawki, pomarańcze, czekoladę. Pomimo diety bez tych produktów skóra jeszcze długo nie wracała do normy. Oprócz maści (na dzień Diprobase albo maść cholerterolowa), na noc albo jak było gorzej maści sterydowe. No i Zyrtec. Miał też robione testy na alergeny wziewne, ale raz wyszły dodatnie, a raz ujemne. Skóra się poprawiła, teraz nie ma z tym problemów (czasem robią się tylko skorupki na uszkach), ale jeśli chodzi o alergię na pyłki to też do końca nie wiem. Właściwie syn jest cały czas na Claritinie (częste infekcje z katarem).
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.