To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

opis rtg

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

domi
Robiłam rtg lewego śródstopia. Z opisu wynika, że oprócz płaskostopia nie ma zmian kostnych. Może któraś z was się zna i odpowie mi na takie pytania: czy opis może być błędny albo rtg źle zrobiony? Jak to sprawdzić?
A czy płaskostopie może spowodowac zmiany kostne?
Na zdjeciu widać tę zmianę, którą mam na stopie ale z opisu nie wynika, że to jest nieprawidłowość.
Z góry dzięki za wyjaśnienia icon_smile.gif .
halinek 76
Witaj jestem technikiem rtg -tym co wykonuje ,więc co do trafności opisu wypowiadać się nie będę -zależy jaki radiolog 11.gif
jednak jeżeli chodzi o plaskostopie może powodować zmiany w stawie bo z czymś takim się spotkałam ale sama zmiana może być w tkankach miękkich i również będzie widoczna na zdjęciu.Wobec tego wszystko zależy od tego z czym poszłaś do lekarza.Natomiast zdjęcie może być zrobione złe wtedy gdyby coś znajdowało się na kasecie i wyszłoby na zdjęciu , bo samo złe ułożenie nogi nie wygenerowałoby żadnej zmiany. Moja rada nie rób nowegozdjęcia tylko pokaż to ,które masz oraz stopę dobremu Ortopedzie.
Pozdrawiam Halina
[/url]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.