To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zdjęcie rentgenowskie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Justina
Mam takie pytanie. Jak byłam w ciązy okazało się, że mam mieć robioną kanałówkę. Wtedy zdjęcie rtg byloby bezplatne, ale jest niewskazane dla kobiet w ciązy. Teraz, jak już nie jestem w ciązy, mogłabym mieć takie zdjęcie zrobione, ale teraz muszę zapłacić za nie koło 20 zł. Moja lekarka powiedziała, że nie trzeba mieć skierowania, mam sobie zrobić prywatnie.A podobno bez tego zdjęcia nie powinno się robić kanałówki. W jakich sytuacjach nie płaci się za to zdjęcie? Dzięki za jakiekolwiek informacje.
kama_
Ja zawsze płaciłam za rtg zębów icon_rolleyes.gif
Mariena
ja też nie trafilam na bezplatne. U mnie 10-12 zl
Ewelinek
A ja nigdy nie płaciłam... Zawsze szłam do stomatologa i mówiłam, że strasznie boli i pulsuje coś przy dziąśle (bo akurat tak było icon_wink.gif ) no i dostawałam skierowanie i robili mi zdjątko zęba od ręki... wydaje mi się, że skoro leczysz zęba nie prywatnie to powinnaś dostać skierowanie i powinni zrobić rtg za darmochę... ale mnie się tylko wydaje icon_wink.gif a swoją drogą to współczuję przytul.gif ja nie cierpię grzebania przy moim uzębieniu...
Justina
Wreszcie zrobiłam to zdjęcie.(20zł) Byłam u stomatologa, który będzie mi robił kanałówkę. Przeraziłam się, że za nią muszę zapłacić aż 300zł. To i tak lepiej bo jakąś nowoczesną metodą kosztuje koło 1000 zł. Na szczęście stomatolog to miły facet, delikatnie zajmuje się ząbkami, a do tego jaki przystojny icon_smile.gif
Mika
ło matko -300zł za kanałowe?

jak to dobrze,że nie mieszkam w "wielkim mieście"

ja zmieściłam się w 160 wink.gif
Kaszanka
Justina, znam gabinet w którym leczą kanałówkę tymi metodami i na pewno nie kosztuje 1000 zł. Cen nie pamiętam ale jak chcesz to na pw mogę Ci podać nr telefonu do tego gabinetu.
Justina
Podobno mam kilka kanałów do zrobienia i dlatego to ma tyle kosztować. Będzie przy tym trochę roboty. Koleś wzbudził moje zaufanie, bo byłam już u kilku stomatologów i nie którzy to są tylko wyrwizęby.

Kaszanna jak masz namiar na innego stomatologa to daj znać. icon_smile.gif
Eliza111
Ostatnio byłam u stomatologa i również mam zęba do leczenia kanałowego. Gdy się okarze po zrobieniu rtg, że coś się dzieje przy korzeniu to wypełni mi kanały na ciepło (cena 150zł za kanał- a w tym ząbku są dwa) jeżeli wszystko będzie w porządku to metodą tradycyjną (cena 150 zł).
Justina
Ja mam 3 kanały do zrobienia. Cena może byłaby inna, ale to nie u niego zaczęłam leczenie tego zęba. we wtorek się okaże, ile faktycznie to wyniesie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.