To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wiecznie głodna

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

klara 23
Moja córka ma 7 tygodni i jest wiecznie nie najedzona karmie ja Nutramigenem bo zwykłego pic nie mogła, gdybym zrobiła jej dwie butelki to by je wypiła i jeszcze zapiła woda, wrzeszczy od rana do wieczora lekarka twierdzi ze ona jest poprostu rozwrzeszczana a mi sie wydaje ze cos jest nie tak, jedynie idzie ja uciszych butelka z piciem, ale ilez takie male dziecko moze spic tej wody?
Czy któras z doswiadczonych mam mogła by mi cos poradzic?
Mika
możliwe,że to kolka
możliwe,że ma po prostu mocny odruch ssania
próbowałaś dać jej smoka?

żołądek takiego malucha jest tyci
dziecko ma odruch ssania-co dasz-będzie ciągnęło
zbyt duża ilość jedzenia może jej po prostu ropychać żołądek i stąd ten płacz -to może być bół brzucha z .... przejedzenia najzwyczajniej

to właśnie podstawowy błąd młodych rodziców -dzieko płacze to od razu myślą,że głodne

BŁĄD

dziecko może płakać z nudów,z potrzeby bliskości,z bólu brzuszka,z kolki

podejżewam,że nadmiernym karmieniem tylko napędzasz ten płacz
klara 23
karmie mała co 3 godz.
Mika
spróbuj ja czymś zająć,dać smoka

czy na opakowaniu jest napisane żeby karmić co 3h?
dajesz tyle ile przewiduje norma dla dziecka w tym wieku czy więcej?

nie podawałam nutramigenu więc nie wiem
ale inne sztuczne mleka należy podawać co 4h
sztuczne są bardziej treściwe,a co za tym idzie-dłużej trawione
no i nie da się ukryć -na sztucznym mleku bardzo łatwo można przedobrzyć i zapaść dziecko -co jest ani mądre,ani zdrowe,a późniejsze "odchudzenie" dość trudne

pierś można podawać "na rządanie" ale nie sztuczną mieszankę
klara 23
smoka nie chce wogóle bo nic z niego nie leci a co 3 godziny zaleciła lekarka.
Dziekuje za zainteresowanie icon_biggrin.gif
vega77
ja mam ten sam problem, Maja ma 4 tyg, je okolo 120 ale zawsze musimy jej dorabiac, bo placze i nie chce sie uspokoic tylko cmoka caly czas, smoczen wypluwa, nic jej nie jest w stanie zajac, lekarz mowi, ze nie moze sie przejesc, ale jakos w to nie wierze. 2 dni temu spala od 24 do 9 rano a pozniej zjadla 210 icon_eek.gif dostalo mi sie od rodzicow. i nie wiem co lepsze icon_rolleyes.gif
Mika
icon_eek.gif Vega-210ml to je mój syn ....ale on kończy w tym miesiacu ROK

ja rozumiem,że rózne jest u dzieci zapotrzebowanie na jedzenie,ale napewno nie jest to 200ml u miesieczniaka

wyobraźcie sobie jak musi wyglądać żołądek takiego maluszka jeśli wlejecie w niego tyle płynu (proporcjonalnie-wielkość malucha do 200ml)
teraz porównajcie sobie jaki WY musiałybyście mieć żołądek - jakieś 2 litry spokojnie

byłybyście w stanie wlać w siebie na raz 2 litry mleka np.?
klara 23
moja je 120ml
Mika
CYTAT(vega77)
2 dni temu spala od 24 do 9 rano a pozniej zjadla 210  :shock:


a kto to napisał? icon_wink.gif
Jasiucha
Wg mnie gdyby dziecko miało kolkę to by strasznie wrzeszczało i nie chciałoby jeść ani pić... przynajmniej tak było u nas...

Po drugie - nie należy zbyt obciążać maleńkiego brzuszka i niestety przetrzymywać między posiłkami min 2,5-3godz. Dodam, że moja Pociecha dudłała herbatki "bez opamietania".. ja przetrzymywałam ją właśnie herbatkami. Pomiędzy posiłkami potrafiła wypić 2setki!! Zdrowo się rozwijała i rozwija icon_biggrin.gif

U znajomych - synek urodził się spory 4,3kg i też ciągle płakał.. ile by mu nie dali mleka to wypijał wszystko i jeszcze by chciał (mając 2tyg jednorazowo potrafił wyciągnąć po 120ml).. lekarka zaleciła im delikatne zagęszczanie mleczka lub wsypywanie o jedną miarkę więcej mieszanki niż na opakowaniu..
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.