To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

grudka pod oczkiem

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Jasiucha
Wczoraj pod oczkiem mojej córci pojawiła się jakaś grudka. Na pierwszy rzut oka - zaczerwienienie, ale w dotyku jest twarda grudka o średnicy 5mm (w oku nie ma ciała obcego). Wczoraj nic z tym nie robiłam, bo myślałam, że malucha potarła oczko i może samo zejdzie. Niestety dziś nadal to jest. Zabrałam Małą na pogotowie, lekarz stwierdził że się na tym nie zna i skierował do pediatry. Ten zaś obejrzał dokładnie i stwierdził zapalenie spojówki - dostała dwa antybiotyki w kropelkach... no ale niepokoi mnie fakt, że nie rozpoznała co to jest za "grudka" i skierowała do okulisty. Idziemy jutro... mam nadzieje że przyjmnie nas bez rejestracji (bo kolejka jest już na 2-3tyg na przód)
Czy któraś z Was wie co to może być???
Dodam, że oko nie łzawi ani nie ropieje..

A drugie pytanie.. z tego wszystkiego nie zapytałam czy przy zapaleniu spojówki są jakieś przeciwskazania.. np spacer, kąpiel..
Jasiucha
Byłyśmy u okulisty

Rozpoznanie: gradówka
mamboo
Jasiucha, co się z tym robi? Bo ja mam właśnie coś takiego pod okiem, tylko że mam problem z wybraniem się do okulisty...
Jasiucha
Moja Alicja dostała krople do oczu: dicortineff i gentamicin.
To podobno zejdzie bez śladu.. ale proces ten trwa długo, nawet ponad miesiąc.Latem podobno schodzi szybciej..
Ważne jest aby powieki utrzymywać w czystości

U dorosłych jeśli nie chce zejść to się to usuwa - taka mała operacja - nacina się od wewnątrz powiekę i wyłuskuje guzek (pod znieczuleniem).. ale u dzieci się tego nie wykonuje, bo żadne by nie usiedziało w bezruchu..
mamboo
Dzięki icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.