To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Podatki w 2007 - ulgi itp

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

m4rusia
Temacik pozwoliłam sobie (sama) icon_lol.gif przykleić. Jak już wszyscy uporamy się z Fiskusem obiecuję po sobie posprzątać. Jak ktos ma jakieś newsy dotyczące wszelkich ulg, odliczeń itp korzystnych dla samotnych rodziców to niech wrzuca. Jak by ktos miał namiary na najnowszy program do PIT-ów to też niech da linka

Zwolnienie świadczeń na rzecz rodziny w 2007 roku
Ulga na dziecko

A tu cytowana do niej ustawa
CYTAT
"Art. 27f. 1.     Od podatku dochodowego, obliczonego zgodnie z art. 27, pomniejszonego o kwotÄ™ skÅ‚adki, o której mowa w art. 27b, podatnik ma prawo odliczyć rocznie kwotÄ™, obliczonÄ… zgodnie z ust. 2, jeżeli w roku podatkowym wychowywaÅ‚ wÅ‚asne lub przysposobione dzieci, o których mowa w art. 6 ust. 4.
2.                Odliczeniu podlega kwota stanowiÄ…ca iloczyn liczby wychowywanych dzieci i kwoty 120 zÅ‚.
3.                Odliczenie kwoty, o której mowa w ust. 2, dotyczy Å‚Ä…cznie obojga rodziców, z zastrzeżeniem ust. 4. KwotÄ™ tÄ™ odlicza siÄ™ od podatku jednego z rodziców lub od podatku obojga.
4.                W przypadku rodziców, w stosunku do których orzeczone zostaÅ‚y rozwód albo separacja, odliczenie przysÅ‚uguje jednemu z nich, u którego dzieci faktycznie zamieszkujÄ…, o ile speÅ‚nione sÄ… warunki okreÅ›lone w ust. 1.
5.                Jeżeli przez część roku podatkowego dzieci faktycznie zamieszkujÄ… u każdego z rodziców, o których mowa w ust. 4, odliczenie przysÅ‚uguje każdemu z nich, o ile speÅ‚nione sÄ… warunki okreÅ›lone w ust. 1; w tym przypadku kwota odliczenia stanowi iloczyn liczby miesiÄ™cy pobytu dzieci u rodzica i 1/12 kwoty, o której mowa w ust. 2.";

źródło ustawy
agak
Czyli nadal rozliczam siÄ™ z dzieckiem? O co chodzi z ulgÄ… na dziecko?
m4rusia
Od tego roku* weszła ulga (niby prorodzinna icon_wink.gif ). Na każde dziecko nieletnie lub pełnoletnie ale na które jest pobierany zasiłek pielęgnacyjny przysługuje odliczenie od podatku w kwocie 120 zł.

* - niestety jak weszła od tego roku to jej odliczenie jest mozliwe dopiero w przyszłym icon_cry.gif
gosiaM
Czyli jak sama wychowuje dziecko to nadal mam ulgÄ™?
A ile mogę sobie odliczyć? Czy całą zaliczkę podatku czy tylko jakąś określoną kwotę? Jaką?
m4rusia
Mi tegoroczny program do PIT-ów obliczył 750 zł do zwrotu z tyt. samotnego wychowywania dziecka icon_lol.gif A czy granica gdzieś jest? Chyba tak. Ale napewno nie obejmuje mojej zaliczki - bo tyle wynosiła
gosiaM
Czyli jeżeli mam odciągniętej zaliczki jakieś 780zł to fiskus odda mi wszystko icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Chyba oszaleje z radości ...
I zastanawiam sie dlaczego wcześniej jako niemężatka-panna niekorzystałam z tej ulgi 21.gif frajerka icon_question.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Ava_mama_Wi
a możecie mi wytłumaczyć jak to się odlicza jeśli wychowuję córkę z eks mężem, a właściwie w tej chwili będe składać wniosek o rozwód, ale córka mieszka ze mną i w zasadzie ja ją utrzymuję. Czy mogę sie rozliczac jako samotnie wychowująca dziecko i jakie zwroty od podatku w związku z tym sie należą?
I czy ta kwota 120 zł. przypada na jedno dziecko?
grazia
CYTAT(Ava_mama_Wi @ śro, 06 lut 2008 - 10:28) *
a możecie mi wytłumaczyć jak to się odlicza jeśli wychowuję córkę z eks mężem, a właściwie w tej chwili będe składać wniosek o rozwód, ale córka mieszka ze mną i w zasadzie ja ją utrzymuję. Czy mogę sie rozliczac jako samotnie wychowująca dziecko i jakie zwroty od podatku w związku z tym sie należą?
I czy ta kwota 120 zł. przypada na jedno dziecko?


...W przypadku rodziców, w stosunku do których orzeczone zostały rozwód albo separacja...

a najlepiej zadzwoń jeszcze do US, upewnic sie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.