To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Laparoskopia a po 6 tygodniach ciaza

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

maja1
Witam wszystkie starajace sie kobitki.....
Załozylam juz ten temat na nieplodnosci i problemach z zajsciem w ciaze ale stwierdzilam ze napisze go i wam staraczki icon_biggrin.gif
Chcialam wam powiedziec zebyscie wierzyly w siebie.Ja bralam tabletki antykoncepcyjne przez jakies 2 lata.Po tym czasie chcielismy z mezem postarac sie o dzidziusia.Odstawilam tabletki ale okres nie przychodzil.Jak wkoncu przyszedl po 2 miesiacach to wystepowal w strasznie roznych porach(raz na miesiac raz na 2 tyg raz na 3 miesiace)Wydalam chyba ze 300zl na same testy ciazowe.Co miesiac do lekarza.Dostalam plastry z hormonami.Przy okazji odwiedzilam chyba z 20 lekarzy.Moje potyczki od okresu do testu ciazowego a potem do lekarza trwaly 2 lata.
Wkoncu trafilam na gina ktory zaproponowal laparoskopie.Nie wiedzialam czy sie zdecydowac.Lekarz powiedzial ze z tych badan i lekow to probowali juz chyba wszystkiego i nic to nie dalo.Bylam zalamana nie chcialam operacji,nie chialam znieczulenia nie chcialam isc do szpitala ale bardzo pragnelam dzidziusia.Zaczelismy sie z mezem zastanawiac nad in vitro.Powiedzielismy lekarzowi.Powiedzial zebysmy sie jeszcze zastanowili gdyz jest to bardzo drogie i nigdy nie ma 100% na dojscie do zaplodnienia.Zastanawilismy sie.Wszyscy mi odradzali,mowil ze nie ma co sie klasc na stol bo to i tak nic nie da.Bylam zalamana ale postanowilam isc na ten zabieg.Strasznie sie denerwowalam.Niepotrzebnie.Po 3 dobach po zabiegu wyszlam do domu.Po 2 dniach pojechalam na zdjecie szwow(bolalo jak niewiem)Czekalam na miesiaczke.Nie bylo.I znowu zalamanie.Ale przyszla spozniona 2 tyg ale przyszla.Miesiac pozniej zrobilam test i ukazaly sie moje upragnione dwie kreski.Nie wiedzialam czy moge sie juz cieszyc czy nie.Balam sie poronienia.Zreszta ja sie ciagle boje o dzidzie ale juz mniej.Dziewczyny mam nadzieje ze po przeczytaniu mojego postu wezmiecie sie w garsc i uwierzycie ze naprawde mozna(choc wiem ze jest strasznie trudno)zajsc w ciaze.

Pozdrowiedzia ode mnie i od Krzysia....
majaaa
ja niestety 7 miesiąc po laparoskopi i nadal nic icon_sad.gif , cieszę się że są chociaż babki którym się udało bo pomału zaczynam żałować tego zabiegu i co wtedy przeszłam, trzymaj się ciepło i szybkiego rozwiązania ci życzę icon_razz.gif pozdrawiam
bogusia78
Droga MAJU1!
Ja z mężem staramy się o dzidziusia od 1,5 roku. Mąż ma słabe parametry nasienia- mało plemniczków ruchliwych albo wcale.U mnie raczej wszystko jest ok. Mój lekarz proponuje zrobić histeroskopię- nie wiem za bardzo jaki to zabieg ,czy bolesny ( wiem tylko trochę co przeczytałam w necie), ile kosztuje? Tak w ogóle to namawia mnie na in vitro.Miałam też jedną inseminację, ale nie udała się. Nie wiem co robić, czy jeszcze poczekać, czy decydować się na histeroskopię.Jak możesz to poradź co robić
Pozdrawiam cieplutko.
majda
Dziewczyny napiszcie prosze cos wiecej o tej laparoskopi.Jestem po 4 AID icon_cry.gif i lekarz coś ostatnio wspominal o niej ??jak to jest ,co mozna po niej sie dowiedziec??

Maja gratulacje!!!!!!!
maja1
Przepraszam ze nic nie pisalam ale nie wchodzilam do staraczek icon_rolleyes.gif

majaaa uda sie i to w najmniej oczekiwanym momecie.Nam sie udalo kiedy postanowilam isc do szkoly icon_rolleyes.gif Trzymam kciuki aby twoja @ nie przyszla i aby testowanie pokazalo ci 2 piekne krechy icon_biggrin.gif

majda co konkretnie chcesz wiedziec.Cos o samym zabiegu o przygotowaniach do niego czy po nim?

bogusia znalazlm ci w necie cos o histeroskopii mam nadzije ze sie przyda.Ja sama nie mialam tego badania icon_rolleyes.gif

HISTEROSKOPIA

TEORETYCZNE I TECHNICZNE PODSTAWY BADANIA

Badanie to polega na oglądaniu wnętrza macicy w powiększeniu przy pomocy specjalnego przyrządu optycznego (wziernika) nazywanego histeroskopem, który wprowadzony jest przez pochwę do szyjki macicy, a następnie do jamy macicy.
Przy pomocy dodatkowych instrumentów wprowadzonych przez histeroskop do jamy macicy można pobierać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego oraz wykonywać niektóre zabiegi lecznicze.


CZEMU SŁUŻY BADANIE?
Histeroskopia umożliwia ocenę zmian patologicznych endometrium i ustalenie zakresu tych zmian. Badanie można połączyć z jednoczesnym wykonaniem zabiegu terapeutycznego - np. z usunięciem zrostów wewnątrzmacicznych lub polipów.

WSKAZANIA DO WYKONANIA BADANIA
Krwawienia o nieustalonej etiologii (przyczynie).
Ocena stanu endometrium.
Niemożność zajścia w ciążę lub jej donoszenia.
Wady macicy.
Podejrzenie zrostów wewnątrzmacicznych.
Oglądanie ścian kanału szyjki (cerwikoskopia).
Podejrzenie przerwania ciągłości ściany macicy.
Pobieranie wycinków celowanych.

Badanie jest wykonywane na zlecenie lekarza w warunkach szpitalnych

BADANIA POPRZEDZAJĄCE

Badania poprzedzające są dobierane indywidualnie w zależności od wskazań do histeroskopii. Patrz dodatkowo "Badania poprzedzające znieczulenie" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania".

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA DO BADANIA

Patrz "Sposób przygotowania do znieczulenia" w rozdziale "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania".

Badanie wykonuje się w znieczuleniu ogólnym

OPIS BADANIA

Pacjentka kładzie się na fotelu ginekologicznym (ma zgięte we wszystkich stawach kończyny dolne), jest rozebrana i przykryta prześcieradłem chirurgicznym.
Do badania wykorzystuje się sterylne narzędzia. Po odkażeniu pola zabiegowego badający wprowadza do kanału szyjki histeroskop, wypełnia płynem lub gazem (CO2) jamę macicy i ogląda śluzówkę. Jeśli istnieje taka potrzeba, badający przy pomocy specjalnych szczypiec wprowadzonych przez histeroskop może też pobrać wycinki śluzówki do badania histopatologicznego. Patrz dodatkowo "Opis metod znieczulenia" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania".

Wynik badania przekazywany jest w formie opisu.

CZAS

Badanie trwa zwykle do kilkunastu minut

INFORMACJE, KTÓRE NALEŻY ZGŁOSIĆ WYKONUJĄCEMU BADANIE

Przed badaniem

Informacje wynikają ze specyfiki wywiadu ginekologicznego.
Skłonność do krwawień (skaza krwotoczna).

JAK NALEŻY ZACHOWYWAĆ SIĘ PO BADANIU?

Pacjentka powinna pozostać pod obserwacją lekarską tak długo, jak tego wymaga zakres wykonanego badania. Lekarz może zlecić przyjmowanie przez kilka dni antybiotyku celem zapobiegania wystąpieniu infekcji. Patrz dodatkowo "Jak należy zachowywać się po znieczuleniu?" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania".


MOŻLIWE POWIKŁANIA PO BADANIU

Patrz "Możliwe powikłania po znieczuleniu" w "Metody anestezjologiczne w badaniach diagnostycznych" w rozdziale "Metody znieczulania".

Jeśli istnieje taka potrzeba, badanie może być powtarzane



Jestem dzis juz w 30 tygodniu.Nie wiem kiedy czas tak zlecial ale pamietam jakby wczoraj brak @ i robienie setnego tesu po....15 sekundach wyszla druga piekna krecha.Trzymam za was kciuki i piszcie jakbyscie cos chcialy wiedziec albo jakby sie cos zmienilo.Trzymam mocno kciukasy aby i wam sie udalo icon_biggrin.gif
bogusia78
DROGA MAJU!
Dzięki za informację, które mi podsunęłaś.
Już za kilka dni będę miała owulkę i mam cichą nadzieję, że "może" tym razem nam się uda i zafasolkuję!!!!!
Jeszcze raz wielkie dzięki, życzę Tobie zdrówka i dobrego samopoczucia.
maja1
Trzymam mocno kciukasy i to nawet 4 wink.gif za to zeby sie udalo.Pamietaj to musi byc szlona milosc... icon_biggrin.gif
Noi oczywiscie potem daj znac co i jak icon_lol.gif Na drugi raz napisz zdrowka dla grubego hipopotama 03.gif
maja1
No i jak tam dziewczynki staranka?
Agnelka25
Maja1 dzieki za ten post aż mi się łezka zakręciła i wierze że mi się też uda jestem 4 dobe po laparoskopii we wtorek ściągnięcie szwów i mam nadzieje w najbliższych cyklach na upragnioną ciąże
Mam pytanie czy po lapar miesiączka występuje w terminie czy się przesunie jak było u Was dziewczyny
bordowicz
Hej dziewczyny a ja mam pytanko, czy wiecie na czym polega rezekcja klinowa jajnikow bo moja lekarka powiedziala mi ze laparoskopia mi nie pomoze ze ten zabieg jast bardziej skuteczny, ale troche sie obawiam bo skyszalam kilka poini na temat resekcji, i niewiem czy mam sie zdecydowac na ten zabieg. 13.gif
aga2
Maja w najblizszym czasie wam nie odpowie poniewaz dzis o 6:15 rano urodziła zdrowego synka Krzysia.Mały ma 51cm i 3600g.
Agnelka25
Maja gratulacje to wspaniałe że macie dużego zdrowego synka życze wam żeby dzieciątko się zdrowo chowało i przyniosło Wam wiele rodzicielskiej dumy i niepowtarzalnych wzruszeń. Mamie życze szybkiego dojścia do sił

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.