To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

dysfazja

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Mika
kto to zdiagnozuje?
logopeda,psycholog?
czy to zaburzenie da się "wyleczyć" ,wyćwiczyć?
ustępuje? w jakim stopniu?

szukam konkretnych linków (może do jakiś for?) bo w googlach jest 10000 ale tylko ogólnych definicji,bez "życiowych" przykładów
Pysio
Ja miałam afazję po udarze, ciągle jeszcze mam problemy z niektórymi słowami, ale ludzie mówią, że jest dobrze. Jedno wiem napewno przed udarem byłam gadułą, a teraz jak nie muszę to nie mówię. Jeśli coś Cię interesuje to pisz, odpowiem.
Mika
zapytania poszły na priva wink.gif
grzałka
Mika, dysfazja to wielki worek. Mnóstwo przyczyn, rózne typy, różne rodzaje terapii. Z medycznego punktu widzenia, a pewnie z logopedycznego też. Musisz bardziej konkretnie
Mika
CYTAT(grzalka)
Mika, dysfazja to wielki worek. Mnóstwo przyczyn, rózne typy, różne rodzaje terapii. Z medycznego punktu widzenia, a pewnie z logopedycznego też. Musisz bardziej konkretnie


przyczyną może być uraz,lub skutek uboczny szczepienia -tu nigdy nie będzie wiadomo co bo oba wydarzenia zbiegły się w czasie
dlaczego tak myślę?
na początku był zanik mowy i całkowita jej nauka od początku
najpierw myślałam,że nadgoni (ponad rok niemowy) teraz sama już nie wiem
wraz z postępem mowy pojawiają się agramatyzmy,zaburzenia składni,zaburzenia nominacji,zaburzenia w zakresie rozumienia mowy
to mi dało do myślenia
objawy pokrywajÄ… siÄ™ z afazjÄ… (dysfazjÄ…)

jest lepiej odkąd poszedł do przedszkola,ale nadal w/g mnie poziom mowy nie jest adekwatny do jego wieku
ma zajęcia logopedyczne w przedszkolu ale tylko pod kątem wymowy niektórych głosek
nie wiem nawet czy logopeda zauważyła jego "nie normalną" mowę -nie miałam żadnych sygnałów

nie jestem z tych popadających w paranoję,ale zaczynam się niepokoić
grzałka
może więc neurologopeda?
skoro podejrzewasz poszczepienne zaburzenia?

bo rozumiem, że poza logopedą przedszkolnym nikt go nie diagnozował?
Mika
poza przedszkolnym logopedą to z nikim współpracować nie chciał icon_wink.gif
nie wiem co ta kobieta zrobiła,że jest w nim tyle entuzjazmu i zapału do ćwiczeń

wcześniej próbowałam w poradni... fiasko ...zerowy kontakt z logopedą,a ta po 15 minutach wyjechała mi z niedorozwojem umysłowym... wyszłam i więcej tam nie wróciłam
poza tym proponowała wizyty raz na miesiąc
w przedszkolu ma 2 razy w tyg.
elina
Mika,
mój syn ma diagnozę opóźnienie mowy na tle dysfatycznym. Jesteśmy podopieką neurologopedy (pywatnie, państwowo porażka - logopeda ćwiczący poprawną wymowę z dzieckiem, które nie mówiło ani słowa i w zasadzie było mu obojętne, czy mówi sie do niego po polsku, czy w narzeczu hula-gula - dużo by opowiadać icon_twisted.gif ). Syn był badany przez psychologa i neurologopedę.
Zapraszam na priva.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.