To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jak długo jest ważne skierowanie do specjalisty?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sel
Jak w temacie.
icon_question.gif
Agnieszka.zg
to zalezy czy je przetrzymujesz czy już masz ustaloną wuzytę u lekazra wtedy jak sądzę mimo np. czekania 2-3 mies. skierowanie powinnaś mieć ważne
skanna
U nas mi ostatnio mówiono, że 2 m-ce.
szantrapa
u nas, że miesiąc, jak recepta icon_wink.gif, a wiecie może ile jest ważne do laboratorium?
mamboo
U nas wszystko ważne miesiąc.
Mika
jeśli się umawiasz i długo musisz czekać na badanie/wizytę/zabieg to do terminu w/w wink.gif

ja czekałam 2 miesiące ze skierowaniem,bo nie było już terminów i w recepcji powiedzieli,że nie będzie problemów
innym razem kazali najpierw przysłać skierowanie,a potem czekać aż litościwie wyznaczą mi termin może za 6 może za 8 miesięcy icon_confused.gif
fraxinus
CYTAT(magdainpoland @ Mon, 15 Jan 2007 - 16:58) *
u nas, że miesiąc, jak recepta icon_wink.gif, a wiecie może ile jest ważne do laboratorium?


CYTAT(mamboo @ Mon, 15 Jan 2007 - 21:52) *
U nas wszystko ważne miesiąc.




Po co pleść bzdury i zaśmiecać forum? Skierowanie do specjalisty jest ważne bezterminowo. Pani w rejestracji może sobie mówić co che, ale mamy na szczęści prawo. Jeśli gdzieś mówią wam, że nie mogą przyjąć skierowania z powodu przeterminowania, należy zawiadomić o tym wasz oddział NFZ.

Jak długo jest ważne skierowanie do lekarza specjalisty? Po jakim czasie od wystawienia - jeżeli pacjent z niego nie skorzystał - skierowanie traci ważność?

Odpowiedź: lek. med. Bogusława Kluza Kierownik Sekcji Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej, Wydział Kontroli Realizacji Umów POW NFZ w Rzeszowie |

Nigdzie nie jest określone, jak długo ważne jest skierowanie. O jego okresie ważności może decydować np. rozpoznanie choroby lub terminy ważności badań dołączonych do skierowania.
syza7
Spokojnie. icon_eek.gif
Nie tak nerwowo. wink.gif

Też mi się wydaje, że skierowanie jest ważne bezterminowo. Ja się prowadziłam na badanie czystości przez 3 miesiące. Poszłam do gina po następne skierowanie i powiedział, że te jest ważne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.