To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

małe "bezglutki"

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

syli
Witam

Hop, hop... czy są na forum rodzice maluchów na diecie bezglutenowej??

Z miłą chęcią wymienię się doświadczeniami
icon_biggrin.gif
AnkaSkikanka
Antek już może jeść wszystko, ale mieliśmy szlaban na gluten, soję, jajka, krowę, marchewki i jeszcze pewnie coś...

Kupowaliśmy mu chlebki (wafelki) chaber kukurydziane. Widziałaś tą stronę: https://www.bezgluten.pologne.pl/kontakt.php? Można tam kupić ciastka ryżowe, chleb kukurydziany, mąką bezglutenową, makaron i parę innych. Dzięki tym produktom Antek nie czuł się jak kosmita przy stole. Jadł zupy z makaronem, ciastka na deser itp. Jako kaszki / mleka do chrupek kukurydzianych używaliśmy Nestle Sinlac. Jest na prawdę smaczny icon_smile.gif Jako źródło flory bakteryjnej układu pokarmowego świetnie spisują się kiszone ogórki (robione samemu) lub kiszona kapusta. Tam jest mnóstwo takich bakterii i nie trzeba jeść wapna (to bardziej tyczy się diety bezmlecznej - ale taką Antek też miał).

A zaczęło się od miesięcznej biegunki, gdy moja mama pomyliła bezmleczną margarynę ze zwykłą. Wtedy Antek uczulił się na prawie wszystko icon_sad.gif

A Twój bąk ma celiakię, czy nietolerancję? Najczęściej takie uczulenie przechodzi z wiekiem na szczęście icon_smile.gif
syli
Z dietą bezglutenową bokrykamy się już 5 msc z przerwami.
Marcia od urodzenia miała okropne wodniste biegunki, czasami nawet do kilkunastu na dobę.
Lekarze wymyślali wszystko ale nikt nie wpadł na to że to może gluten icon_rolleyes.gif
Małą karmiłam do 6msc wyłącznie piersią i wtedy poza biegunkami jeszcze było ok
Jak zaczęłam urozmaicać jej jadłospis to stanęła z wagą (pomimo że apetyt miała) i rozwojem a biegunki się nasiliły
Miesiące badań i bieganiny po lekarzach aż w końcu wiemy że to bardzo silna alergia na gluten - na szczęście nie celiakia!
Kiedy nieświadomie przemyciłam gluten w wędlinie... mała spędziła 2 tyg w szpitalu ocierając się prawie o OIOM!

Stronki producentów przerobiłam, dziękuję icon_biggrin.gif
Ale ostatnio mam np problem bo córka zaczyna interesować się tym co je jej brat icon_rolleyes.gif a za mała jest na tłumaczenie w stylu "to Ci szkodzi, itd"
Syn wie że nic jej dawać nie wolno ale te krzyki i bunty z jej strony mnie przerastają.
:)
plombiusz, muszisz uważać... Jako dziecko byłam na diecie... przez wiele lat nic, a potem choroba nawróciła. Jednak celiakia. Więc trudno powiedzieć że przechodzi z wiekiem. Proponuje wybrać się do gastrologa i zrobić potrzebne badania. Bo potem może być znowu kiepsko. Nawrót objawów przychodzi niespodziewanie i można go łątwo pomylić z innymi schorzeniami.
AnkaSkikanka
Chodziiliśmy do gastrologa i badania robiliśmy. Mam więc nadzieję, że kłopot z glutkami już za nami icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.