To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

filmik z usg 4 D

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

magnuna83
ale fajny ten malusze, ssie palec chyba icon_razz.gif

https://video.google.com/videoplay?docid=89...baby+scan&hl=en
Gruszka
Brrrr...
Nie moge patrzec na te 4D...
magnuna83
Gruszka a to dlaczego ? icon_lol.gif
AnkaSkikanka
Fajny bÄ…k. Na czym polega te 4D? 3D - to rozumiem, ale 4D ni hu hu.
Gruszka
CYTAT(magnuna83)
Gruszka a to dlaczego ? icon_lol.gif


Dla mnie dziecko w 3D lub 4 wygląda jak takie w słoiku, w formalinie - okropnie mi sie to nie podoba. Ten kolor jest obrzydliwy i dla mnie to dziecko, choc się rusza, wygląda bardziej na martwe niz żywe... icon_confused.gif łe...
Oglądałam juz niejedne zdjęcia i filmiki i w życiu sobie takiego usg ie zrobie. Wole już oglądać moją małą kościstą Grusię na zwykłym usg.
kethry
mam podobne odczucia icon_smile.gif
angrzes
mam takie samo zdanie co moja poprzedniczka. ostanio robilismy z mezem usg i nie chcielismy zdjecia icon_rolleyes.gif i teraz wcale nie zaluje icon_biggrin.gif
Doruśka
4d to jeszcze z dźwiekiem,
mamaali
mi sie osobiscie tez podobaja bardziej zdjęcia z normalnego 2D, ale zdecuduje sie tez chyba i na to 3D, ze względów medycznych
dominika1
mamali mówisz ze zdecydujesz sie ze względów medycznych, moze sie myle ale z tego co ja wiem to usg nic nowego nie wnosi niz normalne to jedynie luksus (drogi luksus, bo bardzo drog ajest ta przyjemnosc) n aktórym bardziej wyraznie mozna zobaczyc dziecko ,
ja osobiscie te pieniądze wole wydac na usg które moze wiecej wykryc wad np na dopler
mamaali
no własnie ja sie nieznam, chce zrobic usg genetyczne, niewiem gdzie mozna bez skierowania, prywatnie, ile kosztuje,
dominika1
mamali ztego co ja wiem usg 3czy 4d nic nowego nie wnosi do ciąży nic tam nowego lekarz nie zobaczy by spawdzic czy dzidzi ajest zdrowa, ale moze sie myle dlatego musisz pogadac z lekarzem
ja z pierwszą ciążą 4 lata temu miałam swietnego lekarza który po znajomosci załatwił mi badanie w innym miescie w szpitalu gdzie mieli dopler odpłatnie , co prawda nie miałam jakis szczególnych powodów do niepokoju czy powdoó dla których musiałm miec to badanie ale ten lekarz chuchał na mnie jak na jajko i stwierdzilismy ze lepiej spawdzic wszystko co jest mozliwe abym pózniej ewentualnie rodziła w szpiotlu gdzie od trazu pomoga mojemu dziecku - jak sie pózniej okazało zupełnie nie potrzebnie robiłam te badnia bo wyszły super , ale pewnie nie jedna z was jest zdania z e z pierwszą ciążą kobieta troche przesadza
Gruszka
Mamamali - dla lekarza usg 3 lub 4D niewiele więcej daje. To raczej bajer dla rodziców, bo mogą w trójwymiarze zobaczyć swoje dziecko (dla mnie bleee icon_wink.gif ). Zwykle wygląda to tak, że całe badanie odbywa sie normalnie, czyli w 2D, a dopiero jak lekarz pomierzy i poogląda wszystko dokładnie, na chwilę na koniec włacza tę funkcję 3 lub 4D dla uciechy mamusi. Kosztuje to około 250 zł, zależności od miejsca i miasta. A normalne usg genetyczne w II trymestrze prywatnie kosztuje ok. 150 zł, więc różnica jest spora. Bezpłatnie nigdzie nie robią 3/4D.
mama_do_kwadratu
fajne, szkoda, że drzewiej takich bajerów nie było icon_wink.gif
dominika1
gruszka ma całkowita racje bajer dla rodziców i to kosztowny bajer ja jestem na nie
maja1
Ja przy okazji robienia usg polowkowego chcialam 3D i tak srednio mi sie podobalo.Po pierwsze moj maluch lezal jeszcze miednicowo i nie bylo widac dokladnie buzi a po drugie jak gin przelaczyl na te 3D to Krzys sie strasznie lapkami i nozkami zakrywal(tak jak by go cos bolalo).Chwile go poobserwowalismy ale lekarz nie chcial go dluzej meczyc.Mam jedno zdjecie ale moj maly wyglada troche jak kosmita icon_rolleyes.gif Odnioslam wrazenie(moze glupie i niesluszne)ze usg 3,4D maja inne fale ultradzwiekowe i mojemu maluszkowi strasznie sie nie podobaly.
Moj gin powiedzial mi ze te zdjecia 3D i 4D w internecie to sa odpowiednio retuszowane zeby wygladaly na wyrazne.
karolinarz
Nie rozumiem dlaczego macie taki niesmak po usg 3d i 4d. Ja to płakałam jak widziałam swoją kruszynkę na tym usg. Do tego lekarz najpierw zdiagnozował czy Mati jest zdrowy a potem zaczął się bawić usg. Mam mnóstwo pięknych zdjęć. Dodam że na takie usg jechałam 200 km.
U mnie mieście powiedziano mi że będzie córa z tym usg wyszło ewidentnie że to chłopak więc po powrocie odcinałam falbanki z ubranek icon_biggrin.gif
mamaali
kazde usg jest fajne, bo widzimy maluszka, jak sie rusza, a czy 2D czy 3 D, ehh, ja chce zrobic poprostu dokładn badania. bo strasznie sie boje po tej ospie na poczatku ciązy
lornetka
ja też na usg połówkowym skusiłam się na 3/4D i w ogóle mi się nie podobało...dzidziuś był źle ułożony i jak ktoś wspomniał wcześniej zakrywał się rączkami...czytałam gdzieś, że dzidziuś słyszy te ultradźwięki i dlatego się zakrywa bo są dla niego męczące..
zdecydowanie usg 2D jest wystarczające, te 3D jest niewyraźne, dla mnie było nieprzyjemne, gdy lekarz włączył funkcję 3 D, to było dla mnie bardzo nieprzyjemne, czułam jakby pieczenie- na pewno te fale są mocniejsze! czekałam tylko, aż to usg się skończy, po czym jak z powrotem przełączył na 2 D, nic nie czułam. Już wiem, że nigdy nie zdecyduje się ponownie na to usg, lepiej wydać te pieniążki na ciuszki dla dziecka, a dziecko i tak zobaczy się w całości po porodzie i będzie o wiele piękniejsze niż w trójwymiarze icon_biggrin.gif
lornetka
CYTAT(mamaali)
kazde usg jest fajne, bo widzimy maluszka, jak sie rusza, a czy 2D  czy 3 D, ehh, ja chce zrobic poprostu dokÅ‚adn badania. bo strasznie sie boje po tej ospie na poczatku ciÄ…zy


usg 3 D nie służy do celów diagnostycznych, wszystkie pomiary wykonywane są w 2 D, a dopiero na koniec ku ciekawości rodziców i wyzysku pieniędzy icon_wink.gif włączana jest funkcja 3 D- tylko i wyłącznie do pooglądania dzidziusia i tyle, nic się nie mierzy, nie bada...

ale co jak co, warto się przekonać, by mieć swoje zdanie na ten temat icon_biggrin.gif
maja1
Aguutka zgadzam sie z toba w 100%.Lekarze badaja malucha za pomaca usg 2D.A pozatym jak juz pisalam wczesniej moj maluch tez sie zakrywal raczkami i nozkami jak nam przelaczyl gin na 3D.
Ewelinek
Ja za USG4D płaciłam 100zł w prywatnej klinice w Gdańsku... Nie powiem, że nie jest to bajer dla rodziców ale mi się ten bajer bardzo praydał i niesamowicie mnie uspokoił... Mam nagranie 30min, świetną pamiątkę i pewnie jak znów będę w ciąży to kolejny raz zdecyduję się na ten rodzaj badania icon_wink.gif
Beata73
Gdzie można wykonać dobre usg 3 czy 4d w Warszawie? Proszę o adresy i tel.
maja1
CYTAT(Beata73)
Gdzie można wykonać dobre usg 3 czy 4d w Warszawie? Proszę o adresy i tel.

Najlepiej jak wejdziesz do swojego watku regionalnego.Tam jest duzo informacji na temat usg 3,4D
milutka22.04
Dziewczyny nie zgadzam się z Wami, ja pojechałam na USG 4D bo było przypuszczenie że dzidzia ma rozszczep podniebienia po zwykłym USG a na 4D było całą buźkę ładnie widać i obawy okazałay sie bezpodstawne więc nie mówcie że żadnych medycznych dodatkoych info nie daje, poza tym dziecko cały czas ma rączki przed sobą i nóżki a gdzie niby ma je dać ?? I to nie dlatego że się zasłania.

Wspaniała pamiątka zdjęcia i filmik, jak kogoś nie stać to niech nie robi a jak stać to polecam bardzo, poza tym aparat, który wyposażony jest w możliwość oglądania dziecka w 4 D jest w większości przypadków nowszym sprzętem i bardziej dokładnym niż te w przychodniach dlatego nawet USG 2 D jest na nim dokładniejsze. A fale ultradźwiękowe nie są szkodliwe - pytałam się kilku lekarzy i każdy powiedział to samo.
Gruszka
Fale i może nie sa szkodliwe, ale nieprzyjemne dla dziecka - ostatnio był program dokumentalny i naukowcy zbadali zachowanie dzieci w czasie USG - widac wyraźnie, że w momencie przystawienia głowicy do brzucha, dziecko zaczyna się kulić, zasłaniac rączkami i inaczej się zachowuje. A gdy lekarz akurat skieruje głowicę wprost do ucha dziecka to może ono słyszeć bardzo głośne, nieprzyjemne szumy. A co do jakości aparatu 4 D wiadomo, że 2D będzie wyraźniejsze, jednak Ty robiłas 4D, jak sama mówisz, ze wskazania, bo były jakies sygnały niepokojące z normalnego usg. Więc jeśli mama nie ma takich wskazań od lekarza to jednak ponowne badanie w4D jest już tylko kwestia kosmetyczną, jak by na to nie spojrzeć. Ale wolny wybór icon_biggrin.gif

A poza tym - mnie stać, a nie chcę icon_biggrin.gif bo mi sie nie podoba icon_biggrin.gif
Gruszka
A tu znalazłam w necie fajny opis wszystkich rodzajów usg:

CYTAT
2D, 3D czy 4D – czym różni siÄ™ aparatura USG?

icon_arrow.gif Aparatura 2D, czyli klasyczna, która daje obraz płaski, jest najważniejsza. Umożliwia ona ocenę budowy narządów wewnętrznych nienarodzonego dziecka, czyli np. serca, nerek, mózgu, żołądka, pęcherza moczowego. Ma zasadnicze znaczenie w diagnostyce, czyli wykrywaniu wszelkich nieprawidłowości. Powinien je przeprowadzić dobry specjalista.
icon_arrow.gif Doppler – ultrasonografia kolorowa, zaznacza kolorem przepÅ‚ywy krwi w naczyniach, nawet tych maÅ‚ych. To również obrazy pÅ‚askie, wiÄ™c nie widać szczegółów wyglÄ…du dziecka.
icon_arrow.gif 3D – ultrasonografia trójwymiarowa, która pozwala np. zobaczyć twarz maleÅ„stwa, brzuszek, rÄ…czkÄ™ czy nóżkÄ™. To obrazy nieruchome, ale w trzech wymiarach.
icon_arrow.gif 4D – USG trójwymiarowe, ruchome. Podczas badania takim aparatem można nawet obejrzeć, jak dziecko siÄ™ porusza (widać to jednak z pewnym opóźnieniem).
By uzyskać czytelny obraz podczas badań 3D i 4D, dziecko powinno być odpowiednio ułożone. Konieczna jest też dostateczna ilość płynu owodniowego. Te badania są uzupełnieniem USG 2D, diagnostycznie mają mniejsze znaczenie.
kalarepa78
CYTAT(aneczka83)
A fale ultradźwiękowe nie są szkodliwe - pytałam się kilku lekarzy i każdy powiedział to samo.


Kiedyś o promieniach Roentgena mówiono to samo icon_wink.gif Nie jest moim celem straszenie kogokolwiek, ale to, że do tej pory nie wykryto żadnych skutków ubocznych usg nie oznacza, że nie istnieja. I pewnie, ze warto robić usg, jak się dzieje coś niepokojącego, ale robie tego badania po raz n-ty "żeby obejrzeć dzidziusia" wydaje mi się kiepskim pomysłem. Ale to tylko moje prywatne zdanie.

CYTAT(Gruszka)
A poza tym - mnie stać, a nie chcÄ™  bo mi sie nie podoba.

Mnie też stać, ale nie robiłam, bo podobno spec od usg, do którego chodzę w ramach abonamentu jest bardzo dobrym diagnostą, a sam "filmik o dziecku" mało mnie kręci + w/w powody.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.