To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Pasożyty przyczyną kaszlu?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

karen
Moja 6-letnia córka ma przewlekły kaszel i podejrzenie astmy oskrzelowej. Leki wziewne trochę pomagały, ale też nie zawsze.
Zainteresowała mnie metoda leczenia astmy stosowana przez dr Wartołowską z przyklejonego postu: Astma i alergia a pasożyty. W związku z tym mam pytanie czy leczyłyście w ten sposób swoje dzieci?
Robiłam córce badania w kierunku pasożytów, wszystkie wyniki ujemne również te z krwi. Mimo wszystko pediatra przepisał Pyrantelum ze względu na objawy (bóle brzucha, brak apetytu, zgrzytanie zębami, nerwowość). Już po pierwszej dawce jest lepiej, kaszle nawet sporadycznie pomimo że odstawiłam wziewy icon_biggrin.gif .
Szukam lekarza z Katowic lub okolicy, który leczy w/w metodą, bo nasz pediatra nie chce nawet o tym ze mną rozmawiać icon_evil.gif .
Może ktoś mógłby mi pomóc?
Asik 75
Pyrantelum jest kiepskim lekiem na pasożyty. Zentel jest skuteczniejszy. A robiłaś badania z kału na pasożyty? Jak mój syn miał glisty to robilismy badania kału.
mondar
karen - ja mam ten sam problem z córką, tylko że u nas wziewy pomogły i teraz jest dobrze tylko bierze raz wziew rano i singluar wieczorem.

CYTAT(Asik 75)
Pyrantelum jest kiepskim lekiem na pasożyty.  

ja uważam że jest dobry i skuteczny u nas sprawdził się super.
karen
Robiłam badanie kału kilkakrotnie, ale zawsze wychodzi ujemne, test krwi w kierunku glisty ludzkiej-ujemny, badanie enzymatyczne na lamblie-ujemne, a pomimo to dziecko miało objawy zarobaczenia. Po Pyrantelum jest lepiej ale nie do końca, dostanie jeszcze jedną dawkę to zobaczymy. Zastanowiło mnie jednak to, że przestała kaszleć po tym leku icon_rolleyes.gif Stąd przypuszczenie że jedną z przyczyn kaszlu mogą być pasożyty. Tym bardziej, że wziewy nie usunęły problemu, a dostawała duże dwaki: Foradil 2X i Miflonide400 2X. Singular też kiedyś dostała, ale rozkaszlała się jescze bardziej. Teraz dostaje tylko Ketotifen.
mondar
mi się wydaje że skoro robiłaś kilka razy badanie na pasożyty to by wyszło jakby były icon_confused.gif a może to zbieg okoliczności że mniej przy tym kaszle... u nas Pyrantelum zadziałało po drugiej dawce ale moja córka ma nawyk brania palcy do buzi co jakiś czs więc wówczas dochodzi do wtórnego zarażenia, teraz myję kilka razy rączki tak żeby były odświeżone i narazie jest ok.
u nas mała miała kaszel ok. 2 miesiące z małymi przerwami i pediatra leczyła ją na przeziebienia, zero gorączeki i osłuchowo ok, wkońcu poszłam prywatnie do alergologa i tam zrobiłam testy i wyszło że ma alergie na kurz tzn na roztocza icon_mad.gif nauczyłea się z tym radzić i jest dobrze, nie kaszle wcale od wizyty u alergologa i dobraniu jej leków icon_biggrin.gif
Asik 75
Mnie się też wydaje, że po tylu badaniach by wyszło jak pasożyty by były.
Gaja
CYTAT(karen)
Stąd przypuszczenie że jedną z przyczyn kaszlu mogą być pasożyty.
Bo to prawda.
Glistnica (glista ludzka) powoduje przewlekły kaszel.

Tu można o tym poczytać:
https://www.parazyt.gower.pl/parazytologia2002.htm

A to fragment dotyczÄ…cy cyklu rozwojowego:
CYTAT
Cykl rozwojowy. Zapłodnione jaja wraz z kałem wydostają się na zewnątrz. W środowisku zewnętrznym w jajach rozwijają się larwy glisty. Gdy jaja dostana się do przewodu pokarmowego żywiciela zostają nadtrawione, wówczas larwy czynnie opuszczają otoczki jajowe, przebijają ścianę jelita i wnikają do naczyń krwionośnych oraz limfatycznych.
Z krwią dostają się poprzez wątrobę i serce do płuc. Przebijają śródbłonek naczyń i nabłonek pęcherzyka płucnego, przechodzą do światła pęcherzyków, oskrzelików i oskrzeli. Ruchy migawkowe nabłonka i odruchy kaszlu transportują larwy do gardła. Zostają połknięte, dzięki czemu pasożyt ponownie trafia do jelita cienkiego, gdzie dojrzewa i wzrasta. Glista żyje około 1 roku. W trakcie wędrówki larwy linieją dwukrotnie. Dojrzewają w ciągu 3 miesięcy. Dojrzałe osobniki mają zdolność wpełzania do przewodu trzustkowego, dróg żółciowych i wyrostka robaczkowego.


Tu o objawach:
CYTAT
Objawy: przy pustym żoÅ‚Ä…dku uczucie ssania w okolicy podżebrowej i żoÅ‚Ä…dka, nudnoÅ›ci, Å›linotok, zwiÄ™kszony apetyt lub brak apetytu, Å›wiÄ…d odbytu, pokrzywka na skórze, swÄ™dzenie koÅ„ca nosa i narzÄ…dów pÅ‚ciowych, bóle napadowe brzucha, wzdÄ™cia, zaparcia czasem na przemian z rozwolnieniami lub biegunkami. Źrenice rozszerzone. Chorzy sÄ… nerwowi, cierpiÄ… na bezsenność i nocne dreszcze, niekiedy pojawiajÄ… siÄ™ u nich drgawki. Ponadto eozynofilia, niedokrwistość, bóle gÅ‚owy, osÅ‚abienie, spadek masy ciaÅ‚a, opuchniÄ™cie powiek ZapÄ™tlenie siÄ™ licznych glist powoduje niedrożność jelita. W czasie przechodzenia larw do pÅ‚uc wystÄ™puje kaszel, gorÄ…czka i ataki dusznoÅ›ci. W razie wnikniÄ™cia glist do trzustki – zapalenie a nawet martwica trzustki. Przedostanie siÄ™ glist do przewodu żółciowego objawia siÄ™ stanem zapalnym i żółtaczkÄ….


Tu nieco skrócona wersja ale też dobrze opisana:
https://www.dzieckook.pl/choroby/chor_pasozyty.html
CYTAT
Glistnica  - askarioza
Glista ludzka - Ascaris lumbricoides jest dużym pasożytem mierzy około 30 cm. W rozwoju jej jest bardzo ciekawa rzecz, mianowicie aby na stałe zasiedlić jelito cienkie odbywa ona wędrówkę z krwioobiegiem, poprzez wątrobę, płuca skąd jest odksztuszana i wraca do jelita, gdzie produkuje olbrzymią ilość jaj. Właśnie dlatego objawy kliniczne są różnorodne. Glista wydala substancję o silnym działaniu alergizującym, dlatego u dzieci często występują: wysypki, zapalenia oskrzeli nieżyty nosa, obrzęki powiek, przewlekle utrzymujący się kaszel. Długo trwająca inwazja pasożyta prowadzi do niedoborów wagi, a nawet do zahamowania rozwoju fizycznego i umysłowego. Podstawą rozpoznania jest badanie kału.
Leczenie rozpoczynamy w przypadkach rozpoznanej glistnicy, jak i przy podejrzeniu. Leczenie trwa 3 dni , po dwóch tygodniach trzeba skontrolować efekty leczenia - wykonać badanie kału.


Dziwi mnie podejście Twojego pediatry. Ale znów z drugiej strony glista wyszłaby w badaniach kału (muszą to być badania kału w kierunku pasożytów).
Trudno mi powiedzieć. Wiem jedno - na pewno glista ludzka wywołuje napadowy i przewlekły kaszel.
karen
Będę jeszcze powtarzać badania kału, w labolatorium powiedziano mi, że trzeba mieć szczęście żeby utrafić na pasożyty.
U alergologa też byłam, testy skórne ujemne, ostatnio miała pobraną krew na alergeny pokarmowe, czekamy na wyniki.
Na razie nie kaszle wogóle, nawet teraz kiedy ma katar, a zawsze przy infekcji było najgorzej. Zobaczę co będzie dalej.

Bardzo Wam dziękuje za odzew i pozdrawiam icon_biggrin.gif
Asik 75
Ale przecież nie każdy przewlekły kaszel musi świadczyć o glistach. Jak mój syn miał glisty w dzień nie kaszlał wcale, a wnocy zakaszlnął tylko czasem.
Miał za to inne objawy opisane wcześnie: bóle brzucha, brak apetytu, pokrzywki, jednodniowe gorączki, zapalenia spojówek.

Przewlekły kaszel może mieć różne przyczyny. Czasem leki mogą go powodować.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.