To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

antybiotyk w trakcie karmienia piersiÄ…

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Esther@
Dostałam dzisiaj Xorimax (jest napisane, że to aksetyl cefuroksymu i że należy do grupy cefalosporyn - która to nazwa nie mam pojęcia dlaczego, ale zawsze kojarzyła mi się z jakimiś warzywami icon_mrgreen.gif ).
Pani doktor powiedziała, że można przy karmieniu piersią, ale jakoś nie była przekonana - niby szukała w Pharmindeksie, ale nie znalazła...
No a na ulotce jak byk, że nie można icon_sad.gif Niby wiem, że ulotek się nie powinno czytać, ale....

Brać?

Coś wziąć muszę już...
Agga
Weź, bo ja ten sam antybiotyk brałam jak miałam zapalenie piersi i karmiłam Natalke.Miała wtedy dwa miesiące i nic jej sie nie stało a mi pomogło icon_wink.gif
anuÅ›
4.6 Ciąża i laktacja
Stosowanie w ciąży
Dostępne dane dotyczące stosowania aksetylu cefuroksymu w okresie ciąży nie pozwalają na ocenę jego ewentualnej szkodliwości. Przeprowadzone dotychczas badania na zwierzętach nie wykazały szkodliwego działania. Cefuroksym przenika przez barierę łożyska. Cefuroksymu nie należy stosować w czasie ciąży, chyba że lekarz uzna to za konieczne.

Stosowanie w okresie laktacji
Cefuroksym w niewielkim stopniu wydziela się z mlekiem matki i dlatego kobiety leczone aksetylem cefuroksymu nie powinny karmić piersią.

Esther- to jest ze strony producenta na temat tego Twojego leku.
Jak widać nie ma bezwzględnych przeciwwskazań icon_wink.gif To znaczy, że jeśli trzeba, to można brać icon_wink.gif
przytul.gif bierz lek i zdrowiej!!!
katiek
Ester, Zinnat (też cefuroksym) jest namiętnie przepisywany kobietom po cc. Dawaj tylko może małej jakiś osłonowy Lacidofil czy coś w tym stylu, bo po moich antybiotykach Kinga się koszmarnie zagrzybiła icon_sad.gif
szantrapa
Esther Zinnat (jak wspomniała katiek, tez z tej grupy) dostała moja Oliwia jak miała 11 dni! a przed skończeniem dwóch miesięcy brała go trzykrotnie po 10 dni! Do tego Lacidofil i dziecku nic nie jest, ja ostatnio przeszłam ciężką anginę ropną i zapalenie oskrzeli zaraz potem a dziecko na piersi nic nie załapało ode mnie chociaż cała rodzina się rozłożyła. lekarz, który mi przepisał antybiotyk podkreślał, że w okresie choroby, nie tylko nie mam izolowac się od dziecka, a wręcz zwiększyć ilość karmień, gdyż dzięki przeciwciał z mojego mleczka jest duża szansa, że nie zachoruje. Tak więc bierz ten antybiotyk i karm dalej, zdrówka dużo życzę
Esther@
Wzięłam icon_smile.gif
Dzięki bardzo, szczególnie za podpowiedź, żeby i Małgosi dawać jakiś lacidofil, bo na to bym nie wpadła na pewno icon_wink.gif
szantrapa
Esther jeszcze jedna sprawa, mam nadzieję że Małgosia nie ma skazy białkowej, bo np moją Olę po Lacidofilu boli brzuszek, w ulotce jest napisane żeby raczej nie dawać dzieciom ze skazą, ja daję Lakcid, jest bezpieczniejszy dla dzieci ze skazą. Tak tylko piszę, na wszelki wypadek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.