To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

mleko HA ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Asik 75
Za dwa miesiące po raz drugo zostanę mamą. Mój pięcioletni syn miał m.in. skazę białkową rozpoznaną, ale dopiero ok.3r. ż. Myślę, że jak pediatra by wcześniej zareagował nie było bu późniejszych problemów, bo wg mnie objawy alergii były już w niemowlęctwie. Gdy musiałam przejść na mleko zastępcze (miałam problemy z karmieniem piersią) pytałam czy podać mleko HA (oboje z mężem jesteśmy alergikami), ale on stwierdził, że nie widzi potrzeby. I go posłuchałam.
Czy teraz jeśli bym musiał ewentualnie dokarmiać dzidziusia albo przejść całkowicie na mleko zastępcze lepiej zacżąć od mleka HA?
szantrapa
Tak, i obserwowac wszelkie niepokojące objawy, świadczące o tym, że może być skaza białkowa. Wg literatury karmienie mlekiem HA zmniejszy możliwość wystąpienia alergii w przyszłości, jesli podasz normalne, możesz spowodować wcześniejsze wystapienie alergii, która nie wystąpiłaby, gdybyś od początku podawała HA. oczywiście to co piszę, wyczytałam i usłyszałam od lekarza. U nas jest podejrzenie (nadal tylko podejrzenie ) skazy białkowej, więc nawet HA Oliwia pić nie może. Nie wiem czy skaza jest czy jej nie ma, bo nie ma żadnych zmian skórnych, jedynie silne bóle brzucha po mleku modyfikowanym, także HA. Tak więc musisz obserwować swoje maleństwo i sama zadecydowac co jest dla niego najlepsze. Ja np. juz 9 miesięcy karmię i jestem na diecie bezbiałkowej. Mam też nadzieję, że nie będziesz musiała dokarmiać, my poza krótkim dokarmianiem około szóstego tygodnia nie dokarmiamy w ogóle innym mleczkiem i niunia dobrze się chowa, powodzonka i gratulacje dla Mamusi icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.