To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

za dużo ruchów?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zilka
Ruchów dziecka oczywiscie... Może być za dużo? Mam wrażenie, że to moje nigdy nie sypia (no może wtedy kiedy ja ale powinno odwrotnie;-)) ruchy czuje nieustannie i cały dzień oraz te kawałki nocy kiedy nie spię czy to jest jakieś płodowe ADHD czy co? icon_rolleyes.gif
aluc
jak ja się naczytywałam różnych takich o liczeniu ruchów (co to niby ich ma być co najmniej dziesięć w ciągu godziny), to przeczytałam gdzieś że po doliczeniu się do dziesięciu należy przestać liczyć icon_mrgreen.gif

btw, do dziś nie wiem, co to jest jeden ruch

tak już bardziej serio: w drugiej ciąży lepiej identyfikujesz, co ci się w bebechach dzieje, więc siłą rzeczy (przynajmniej teoretycznie) powinnaś wyraźniej odczuwać ruchy, szczególnie na początku jak się pojawiają

mnie chyba niepokoiłyby ewentualnie jakieś dziwne ruchy, nie ogólnofikające, nagła zmiana ich charakteru, cóś w ten deseń, sama ilość raczej nie
ziowik
nie słyszałam o czymś takim.. raczej kobiety narzekają że dzieciątko sie rzadko rusza i to je martwi icon_smile.gif
a jak jest u Ciebie z jedzeniem? jesz dużo albo często? albo dużo słodkiego? pijesz dużo kawy? może dziecko ma dużo energii bo dużo jej dostaje icon_smile.gif

w kazdym razie nie wydaje mi sie żeby to było coś niepokojącego, adhd to też raczej chyba nie icon_smile.gif mam nadzieje że da Ci czasem łobuziak pospać mimo wszystko icon_smile.gif
zilka
Liczyć to ja nie liczę ale wreszcie wiem co to są te kopnięcia w pęcherz, Flo mi zaoszczędziła... Wierci się raz do przodu, raz do tyłu.

Czy za dużo dostaje energii? To z pewnością, nieuniknione, aczkolwiek niekoniecznie z jedzenia icon_wink.gif

Dobra, to olewam sprawę, za 2 tygodnie USG, może mu wyjdą 3 nogi? icon_wink.gif
Edi Zet :)
CYTAT(zilka)
Dobra, to olewam sprawę, za 2 tygodnie USG, może mu wyjdą 3 nogi? icon_wink.gif

To proszę w takim razie moderatora o zamknięcie wątku icon_wink.gif icon_lol.gif
Zilka, moje trzecie dziecko nie śpi w ogóle, ma nadpobudliwość nawet po wodzie mineralnej, nie śpi przez 23 godz. na dobę a tą jedną jedyną przez którą powinno spać to czka icon_smile.gif
zilka
CYTAT(Edi Zet icon_smile.gif)
Zilka, moje trzecie dziecko nie śpi w ogóle, ma nadpobudliwość nawet po wodzie mineralnej, nie śpi przez 23 godz. na dobę a tą jedną jedyną przez którą powinno spać to czka icon_smile.gif


O, to dobrze Edi, to już mi lepiej. Ja nie wiem, Flo jakaś bardziej była umiarkowana w zachowaniu jako pasożyt wink.gif
(nie dawaj mu wody gazowanej icon_wink.gif )

A dlaczego Ty nie znasz płci??? nie chcesz?
Edi Zet :)
CYTAT(zilka)
A dlaczego Ty nie znasz płci??? nie chcesz?

Jak to nie znam? icon_eek.gif icon_lol.gif
Znam!!!!!!!!!!!! To drugi facet - Szymon icon_smile.gif
Oj, widzę, że koleżanka nie podgląda wątków ciążowych icon_wink.gif
ziowik
dość często sie spotyka w różnych opracowaniach teksty że kobiety w tym okresie mówią że wydaje im sie że mają ośmiornicę w brzuchu icon_smile.gif i nawet że sie zastanawiają czy to nie bliźniaki icon_smile.gif
dużej ilości ruchów zazdroszcze, choć jest lepiej niż jeszcze pare dni temu.. ale oklepanego pęcherza to już mniej icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mika
CYTAT(Edi Zet icon_smile.gif)
CYTAT(zilka)

A dlaczego Ty nie znasz płci??? nie chcesz?

Jak to nie znam? icon_eek.gif icon_lol.gif
Znam!!!!!!!!!!!! To drugi facet - Szymon icon_smile.gif
Oj, widzę, że koleżanka nie podgląda wątków ciążowych icon_wink.gif


a ja się właśnie zastanawiałam wink.gif

u mnie też Antoś ruszał się po wszystkim -po głębszym oddychaniu chyba również icon_lol.gif

najspokojniej było kiedy nie jadłam i dużo się ruszałam
olenek
o rany, ja właśnie w tej sprawie tu zajrzałam i proszę świeżutki wątek. mój synek przewala się jak wieloryb (może próbuje z tej pośladkowej pozycji przejść w bardziej pożądaną); a nawet jak się nie przewala, to jeździ kończynami od środka - tak, rzeczywiście można to skojarzyć z ośmiornicą, choć widzieliśmy tylko dwie nogi i dwie ręce z lekarzem. tak czy inaczej nie jesteś sama icon_biggrin.gif
Cleo
Ja albo nie pamietam ruchów Michaski, albo tez faktycznie to drugie rusza sie bardziej..znaczaco. Dziś to juz totalnie fikała i fika jak szalona! jesli Twoje ma 3 nogi, to moje jest chyba ośmiornicą! icon_eek.gif
A pozwala ci spac jak chcesz? bo Hanka np nie życzy sobie mojego leżenia na prawym boku, o a teraz -zapewne oburzona- znowu mi przywaliła!!!

i tak ja u Miki- jak idę, spaceruję-spokój. jak siedzę przed komp. albo w autobusie- hulanki. Oraz olbrzymie ożywienie, gdy Michasia nadaje obok.


Edi- tez myslalam, ze nei znasz płci!! icon_lol.gif
Małgoś.dz
Ja zdecydowanie mam wrażenie, że w środku siedzi przynajmniej dwoje bokserów. icon_lol.gif Nie wierzę, że to wszystko co odczuwam - to zasługa jednej małej istotki. icon_eek.gif
No i jeśli po tej stronie brzucha zamierza mieć taką samą aktywność - to już sie boję o swoje zdrowie psychiczne. icon_lol.gif
Rafaelka
Może rzeczywiście przy drugich (następnych) dzieciach jest coś na rzeczy z tą nadmierną ruchliwością. Ośmiornica w brzuchu- dobre porównanie.
NIe pamiętam, żebym przy Rafale była aż tak wewnętrznie skopana.
A teraz w 6. miesiącu miałam przez jakiś czas "oddolny" wink.gif zakaz dłuższego siedzenia, bo inaczej mój pęcherz podlegał regularnemu łomotowi.

Z kolei 7./8. miesiąc to stretchingowy hardcore jakiś. Kilka razy miałam ostatnio wrażenie, że jeszcze chwila i będę chodziła z wystającą piętą z brzucha.

CYTAT(Małgoś.dz)
No i jeśli po tej stronie brzucha zamierza mieć taką samą aktywność - to już sie boję o swoje zdrowie psychiczne. icon_lol.gif


Małgoś, też mam takie obawy icon_lol.gif
Małgoś.dz
CYTAT(Rafaelka)
Kilka razy miałam ostatnio wrażenie, że jeszcze chwila i będę chodziła z wystającą piętą z brzucha.


To nie byłoby takie złe... Mogłabyś w odwecie za te wszystkie kuksańce - łaskotać piętusię. Maluch miałby za swoje. icon_lol.gif A co, matka też może być zlośliwa, nie? icon_wink.gif icon_lol.gif
emce
CYTAT(Rafaelka)
CYTAT(Małgoś.dz)
No i jeśli po tej stronie brzucha zamierza mieć taką samą aktywność - to już sie boję o swoje zdrowie psychiczne. icon_lol.gif


Małgoś, też mam takie obawy icon_lol.gif


Ja też miałam icon_biggrin.gif Nie wiem, Rafaelka, czy pamiętasz jak okrutnie ruchliwy i dokuczliwy był Krzyś przed urodzeniem? Nastawiałam się na najgorsze. A tu miła niespodzianka - od narodzin Krzynio jest uosobieniem spokoju i stoicyzmu icon_biggrin.gif
Moze więc nie będzie tak źle? icon_wink.gif
mamboo
CYTAT(mcda)
CYTAT(Rafaelka)


CYTAT(Małgoś.dz)
No i jeśli po tej stronie brzucha zamierza mieć taką samą aktywność - to już sie boję o swoje zdrowie psychiczne. icon_lol.gif


Małgoś, też mam takie obawy icon_lol.gif


Ja też miałam icon_biggrin.gif Nie wiem, Rafaelka, czy pamiętasz jak okrutnie ruchliwy i dokuczliwy był Krzyś przed urodzeniem? Nastawiałam się na najgorsze. A tu miła niespodzianka - od narodzin Krzynio jest uosobieniem spokoju i stoicyzmu icon_biggrin.gif
Moze więc nie będzie tak źle? icon_wink.gif


Łukasz i Kalina byli typami przewalającymi się leniwie. Od czasu do czasu tylko bujającymi się po moich żebrach, a po urodzeniu dla odmiany stali się nadruchliwi icon_wink.gif
Zosia do ostatnich chwil przed wyjściem szalała tak, że nie byłam w stanie policzyć tych wszystkich kończyn, które mnie kopały od środka. Kiedy ginekolog kazał mi leczyć ruchy do dzisięciu w ciągu godziny, to dziesięć była w ciągu pierwszej minuty - potem miałam wolne... od liczenia, bo kopanie było dalej. Teraz to dziecko, które jawi się jak oaza spokoju. Widocznie się wyszalała wewnątrz... albo usypia moją czujność icon_lol.gif
Małgoś.dz
Uff, w takim razie czuję się uspokojona. icon_lol.gif
.uzytkownik.usuniety.
Pyzulek też tak miał. Chwilami miałam wrażenie, że coś mi tam szarpie od środka... icon_rolleyes.gif

Z
makao
witajcie
ja skolei malo czuje ruchow zaczynam sie denerwowac jestem w 22 tyg ciazy czasem czuje dosc wyraznie i to tylko jak sie poloze a teraz wogole prawie tylko rano troche - martwie sie. nie wiem jak to jest to moja I ciaza
Cleo
Makao- 22 tydzien to czas na drugie USG-bylas juz? jesli nie, to sie umów -od razu wszystko sprawdzisz i serca posluchaja itd.
Ja mam hmm spokoj od wczoraj, Hanka mało fika, z kolei martwie sie tym, bo to pewnie wina mojej choroby -wzielam pare razy efferalgan, zeby jakos funkcjonowac, bo i katar, i gardlo i lekka goraczka... to juz drugi dzien:(
kalarepa78
OT: Cleo, trzymaj się i nie dawaj przeziębieniu!
Cleo
Kalarepa-dzieki! na razie jakos nie bardzo ze mną, a duzo pracy:(
OT: bylam u dr Musz. a TY? icon_smile.gif
Hania-17
CYTAT(Hania-17)
Witam!!  

Jestem w 22 tygodniu ciąży i od kilku dni mam bardzo częste ruchy dziecka icon_exclaim.gif CZuję jak się rusza prawie przez cały czas icon_exclaim.gif A jak niedawno rozmawiałam z koleżanką to ona powiedziała że dziecko nie może się ruszac przez cały czas bo to złe oznaki (ja to słyszałam pierwszy raz w życiu icon_exclaim.gif  :shock: ) Mnie się wydaję że jak czujemy nasze maleństwa i jest ich dużo to znaczy że jest zdrowe i wszystko jest ok icon_exclaim.gif  CZy wy dziewczyny słyszałyście takie coś icon_question.gif  I jak jest na prawdę  :?: JA moją kruszynkę najbardziej czuję wieczorem i nocą ale w dzień też daje mi niezłe kopniaki icon_exclaim.gif  Czekam na szybkie odpowiedzi i pozdrawiam icon_exclaim.gif  :!:
Bonkreta
CYTAT(ziowik)
dość często sie spotyka w różnych opracowaniach teksty że kobiety w tym okresie mówią że wydaje im sie że mają ośmiornicę w brzuchu icon_smile.gif i nawet że sie zastanawiają czy to nie bliźniaki icon_smile.gif
dużej ilości ruchów zazdroszcze, choć jest lepiej niż jeszcze pare dni temu.. ale oklepanego pęcherza to już mniej icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
koncepcja z ośmiornicą upadłą
ośmiornica ma MIĘKKIE odnóża icon_twisted.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.