To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Hm... przebranie na bal...?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

zilka
Mam takie pytanie... Moje dziecko na balu chce być przebrane za Maryję icon_rolleyes.gif

I zastanawiam się czy to "wypada"... Z jednej strony są przecież Jasełka i dzieci się tak przebierają, z drugiej strony obawiam się, żeby nie "urazić czyichś uczuć" (chociaż akurat w przedszkolu Flo to byłoby trudne), z trzeciej to tylko dziecko i tak sobie wymarzyło (zabawy w stajenkę i inscenizacje Bożego Narodzenia trwają u nas kilka miesięcy w roku...), z czwartej jakby sobie wymarzyła, żeby napluć na babcię to bym jej nie pozwoliła no i tak ogólnie to nie wiem czy mam jej tłumaczyć, że to nie wypada czy przygotowac strój?
sdw
Oczywiście, ze przygotować strój.

Ja nie poczułabym się urażona, raczej wzruszona.
Eta
Ja myślę że to częściowo zalezy od temperamentu Flo, bo sam strój to jednak nie wszystko. No ale ja patrzę przez pryzmat Olimpii która to ma w zwyczaju zadzierać kiece tak by można było podziwiac to co ma pod nią czy bić się z chłopakami dla zabawy. Jej za Maryję nie przebrałabym nigdy, ale są też inne postacie z tamtego okresu.
Eta
Wiola, co to za konspiracja nienie.gif wink.gif
Cleo
u Michasi na balu był...Anioł icon_smile.gif
zastanawiam się, co bym zrobiła - skoro Flo zna cała historię, to mozna z nią pogadać jeszcze hmmm o ew. zachowaniu Maryi??
Poza tym- czy wszyscy będą wiedziec, ze ona jest Maryją wlasnie? czy tu chodzi o błekitny strój i rąbek na gowie, czy też cały anturaż-czyli złozone modlitewnie dłonie itd?? mozna wteyd zwrocic uwagę, że trudno będzie tancowac;)
ale Maryja na pewno tanczyla- tamta kultura pelan byla muzyki, piesni, a Kana Galiliejska?icon_smile.gif
chyba bym przebrała, zwłaszcza ze przedszkole Flo jest przeciez nastawione na poakzywanie roznych kultur, religii... moze ktos inny przebierze się za hinduską boginię?...tylko z ciekawosci bym dopytala DLACZEGO taki wybór?
zilka
CYTAT(Cleo)
zastanawiam się, co bym zrobiła - skoro Flo zna cała historię, to mozna z nią pogadać jeszcze hmmm o ew. zachowaniu Maryi??  


CYTAT(Eta)
Ja myślę że to częściowo zalezy od temperamentu Flo, bo sam strój to jednak nie wszystko.


Zachowywać to się będzie raczej przyzwoicie bo tam ma w zwyczaju wink.gif nie mogę jej za dużo nagadać bo gotowa jest przestać cały bal w kąciku nobliwie wink.gif

Dobra, to kombinuję z Maryją i opatrzę to stosownym komentarzem.
Co to ma być? Niebieskie giezło i chusteczka na głowie?
hawah
Koleżanka w Londynie kupiła dla swojej córki przebranie Maryji w sklepie i jak widziałam na zdjęciu jest to strój powiedzmy w rodzaju Madonny Sykstyńskiej, a więc długa, lejąca się suknia w kolorze czerwonym, na to ciemnoniebieski welon - płaszcz, bardzo szeroki, że można się nim całkowicie otulić i długi do podłogi oczywiście. I do tego jeszcze dzieciątko Jezus w powijakach jako rekwizyt...
Cleo
Dzieciątko to chyba w chuście, żbey mogła tanczyc:)

juz dzis pisalam ZIlce, że moje wszelkie watpliwosci zniknely po uslyszeniu relacij Miśki z przedszkolnej zabawy:
-Dzis na placu zabaw bawiłam się z Ewą w Adama i Ewę. Ewa była Ewą, a ja Adamem. uciekalysmy przed wężem, ale ja mowilam, ze on sobie spi na drzewie!

po chwili:
-Musialam byc chłopakiem! Nastepnym razem pobawimy się w Maryję i jej kuzynkę Elżbietę- bo to były obie dziewczyny!
icon_lol.gif
hawah
icon_lol.gif icon_lol.gif

Moja corka tez usiluje sie bawic w Maryje, a z mlodszego braciszka stara sie uczynic Jezusa. Dwuletni braciszek jednak zazwyczaj wcale nie reaguje na wolanie "Jezus, chodz tu ", wobec czego "Maryja" zaczyna coraz glosniej wrzeszczec "Jezus, chodz, no chooodz, slyszysz czy nie ?!!!!" az musze jej tlumaczyc, ze Maryja na Jezusa na pewno tak okropnie nie krzyczala icon_biggrin.gif
ulla
Maryja Maryją. moje dziecko zażyczyło sobie przebrania za motyla przebranego w strój krakowski (w sumie ma wyjść krakowianka ze skrzydłami). Ja co prawda nie mam dylematów, ja tylko nie wiem jak rzecz wykonać.

A w kwestii wiodącej. Przebrałabym za Maryję, jeżeli tylko chce. Niczego kontrowersyjnego w tym nie widzę.
Cleo
Zilka, tylko może bez węża pod stopami! icon_cool.gif
hogata
Boszzzz! Jakie te wasze dzieci "zmyślne" i oryginalne!
Dlaczego moja córcia kolejny rok z rzędu pragnie nad życie być księżniczką, względnie wróżką??? icon_rolleyes.gif
aluc
Maks chce być kościotrupem
rok temu był duchem, więc chyba niczyjej wrażliwości nie urazi icon_wink.gif

weź jej zrób Maryję, ciesz się, że nie zażądała od razu Józefa i stajenki z gadziną icon_mrgreen.gif
zilka
A to jeszcze poratujcie wizerunkiem takiej "domowej" Maryi... Usiłuję coś znaleźc w necie ale nie mogę znaleźć zdjęć żadnych Jasełek, nabyłam w taniej odzieży jakieś niebieskie fartuchy i będę to przerabiać ale obawiam się, że wyjdzie mi skrzyżowanie woźnej z salową icon_rolleyes.gif

Ratuku, jak powinna wyglądać Maryja???????
hawah
Zobacz np. taki kostium

https://www.aster-bal.com.pl/

trzeba kliknac "produkty" potem "jaselka" i tam jest przebranie Matki Boskiej wg mnie fajne

PS. Moja corka chciala byc koniecznie koniem, ale ostatecznie dala sie przekonac do wrozki icon_biggrin.gif
Cleo
Hogata ty sie nie przejmuj- w zabawie w ogrodku Miska chciala byc Maryja/Elzbieta, ale na balu juz-wrózką icon_smile.gif
za to po balu powiedziala: 'w nastepnym karnawale przebiorę się za Głupi Ząbek!' icon_eek.gif
bb
Zilka, u nas w przedszkolu byla dokladnie taka:
https://www.foresia.com/eshop/en/view_produ...&idsubsubcat=-1

Powodzenia. Jak juz bedzie "po" koniecznie dawaj zdjecia!!!

Ps - ja mam latwiej, moja prawie pieciolatka chce w tym roku byc Smerfetka ;--)
zilka
Dzięki dziewczyny ale jednak wyprodukuję coś sama bo te podane przez Was Marie jakoś za bardzo się świecą wink.gif

Mnie to się taka podoba na przykład icon_biggrin.gif :


Dzisiaj przemierzałyśmy fartuch, robi dobre wrażenie wink.gif wrzucę Flo po balu icon_biggrin.gif
hawah
O, fajne przebranie i jednoznacznie się kojarzące.

A tak w ogóle to ja dziś w kościele nie mogłam się powstrzymać przed analizowaniem ubioru 3 Marii jakie miałam w zasięgu wzroku czyli jednego obrazu, jednej rzeźby i Matki Boskiej przy żłóbku w szopce icon_smile.gif
I wszystkie 3 miały suknie czerwone w odcieniu ceglastym i ciemnoniebieskie welony, od spodu w kolorze złotym.

Jak to forum na człowieka wpływa icon_lol.gif
Cleo
Ja musze odnalezc zdjecie z JASEŁEK, gdzie gralam Maryję. to byla 6 klasa podstawowki:)
nie pamietam, co w ja bylam ubrana, ale pamietam, ze mój brat grajacy św. Józefa przywdział ciezki, brązowy,sztruksowy chyba szlafrok naszego taty. z Kapturem:) Jezuskiem była lalka-bobas ktorejś z moich sióstr:)
zilka
Maryja próba generalna, wersja jeszcze ciut robocza. Z jakimś uczuleniem wokól buzi icon_confused.gif

Doruśka
Maryja ok, ale czemu ma czarna chustkę ?
Cleo
Doruśka, to granatowy!
(prawda?)

Zilka, SAMA to szyłas wszystko, podszywlaas itd???
zilka
CYTAT(Doruśka)
Maryja ok, ale czemu ma czarna chustkę ?


Chustka jest granatowa, nie czarna.
Doruśka
a to zwracam honor. no to już jest całkiem ok. mi sie bardzo podoba.
zilka
CYTAT(Cleo)
Zilka, SAMA to szyłas wszystko, podszywlaas itd???


To chyba widać na tym rękawie icon_wink.gif Pocieszam się, że oni też maszyn do szycia nie mieli?
Sukienak jest lniania, z balu z ubiegłego roku, jak widać wszechstronna bo rok temu miała doszyte różowe boa i robiła za wróżkę, fartuch woźnej oraz chustka zakupione na wagę w taniej odzieży i pracowicie przefastrygowane na mniejsze, wstążka pasmanteria, rafia Empik icon_biggrin.gif

Zawsze sobie lubiłam dowalać roboty icon_wink.gif
Cleo
pełna podziwu jestem!
Michasia tez ocenia pozytywnie;)
szukam kogos do szycia torebek, moze się zastanów?icon_smile.gif
hawah
Rewelacyjny kostium! Miriam jak się patrzy!
Również jestem pełna podziwu !
zilka
Właśnie zostawiłam Flo w morzu różowych koleżanek czując się nieco dziwnie icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
CrazyMary
Piękny strój, przynajmniej bedzie sie wyrózniać na zdjęciach. U Marty było zatrzęsienie księżniczek, co drugie dziecko latało w koronie (w tym Marta). Nuuuudyy wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.