To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ból odcinka lędźwiowego

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monique
W zasadzie nie chodzi o mnie ale o meza. Od kilku dni ma tepy bol kregoslupa wlasnie na odcinku ledzwiowym. Nie jest to rwa kulszowa, ani postrzal. Nie ma nadwagi, nie prowadzi az tak siedziacego trybu zycia. Wiec co mu jest, jak mu ulzyc w bolu?
marghe.
wysłac do lekarza
Monique
Marg to znaczy ze co, moze byc cos powaznego? Nie ukrywam ze moja druga polowa nie nalezy do grupy facetow ktorzy lubia latac po lekarzach. Mialas do czynienia z taki bolami, leczylas je wlasnie u lekarza?
Lizia
Monique,
Ja o bólach lędźwiowych mogę pisać elaboraty, bo zmagam się z nimi od 5 lat.
Przyczyn jest najczęściej zwyrodnienie. Albo tkanki miękkiej (np. przepuklina) albo zwyrodnienie któregoś z kręgów.
Na początku ból był niezbyt duży, ale z czasem było coraz gorzej.

Lekarstwo jest jedno: zmiana trybu życia, zmiana nawyków. Największym wrogiem jest siedzący tryb życia i brak ruchu. Trzeba też nauczyć się sposobu w jaki należy schylać się i podnosić rzeczy. Zrezygnować z podnoszenia, przenoszenia rzeczy ciężkich.

Twój mąż powinien udać się do lekarza i profilaktycznie zrobić prześwietlenie. Super byłoby też zrobić rezonans, bo na prześwietleniu nie widać tkanek miękkich.
Dobrym pomysłem byłabay też wizyta u dobrego (koniecznie dobrego!) rehabilitanta, który pokazałby zestaw ćwiczeń oraz wskazałby jakich zachowań unikać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.