To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kiedy zaczynaja wypadac mleczaki?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Graz
Szymek ma prawie 6 lat i jeden ząb Mu sie rusza. To już?
marghe.
Nie ma reguły , Graz icon_smile.gif
jedne dzieci tracÄ… w wieku 5 lat, inne 7
prędzej czy później wylecą icon_biggrin.gif
Edi Zet :)
U mojej Uli w wieku 4,5 roku nie było śladu po dolnych mlecznych jedynkach.... icon_biggrin.gif
Ila
Graz, Kamykowi w ostatnia swiateczna wigilie wyleciala pierwsza dolna jedynka icon_wink.gif Czyli wiek ponad 6,5 roku.
Asik 75
Właśnie ja też zastanawiałam się kkiedy wypasdają mleczaki. Mój pięciolatek ma małą próchnicę między jedynkami i wolałabym, żeby dość szybko wypadły.
A jak to jset z tymi dalszymi ząbkami. Tam niestety też ma próchnicę, ale te ząbki pewnie szybko nie wypadają? A może wiecie jak się leczy ząbki takim dzieciaczkom. Czy np. żel zamiast borowania? Gdzieś o tym czytałam, ze dzieciom się go stosuje. Mój Dawid na pewno borować ząbków sobie nie da.
Arwena.
Kuba 6,5 roku - w zeszłym tygodniu zgubił pierwszy ząb. Generalnie chyba jako ostatni ze swojej grupy miał jeszcze wszystkie mleczaki.

Asik idź do dentystki, u nas borowanie trwało kilka sekund, bezboleśnie.
marghe.
Asik, biegiem do stomatologa.
Mleczaki też sie leczy..
Saskia
Michał w lutym skończy 6, ostatnio zeznał, że jeden ząb zaczyna mu się ruszać, w jego grupie juz paru szczerboli jest icon_wink.gif

oczywiście, że mleczaki się leczy, nasza dentystka twierdzi, że to bardzo wazne
Asik 75
Ja już byłam z synem u dentystki i na razie powiedziała, że nie trzeba z tym nic robić. Obserwować. Za ok. dwa miesiące ja pójdę do niej to Dawidka znowu wezmę ze sobą.
Graz
Aha, bo juz sie martwiłam, że od rozłączania małych klocków Mu sie zaczał ruszać - niewykluczone, że to tez pomogło, ale ząb i tak pewnie chce wypaść.
marghe.
CYTAT(Asik 75)
Ja już byłam z synem u dentystki i na razie powiedziała, że nie trzeba z tym nic robić. Obserwować. Za ok. dwa miesiące ja pójdę do niej to Dawidka znowu wezmę ze sobą.


zminiłabym lekarza
sylion
Obserwowałabym tylko czy mleczaki aby za dlugo nie wypadaja.
Kacper ma dlugie korzenie juz dwa zeby wyrosly mu od srodka dziąsła bo mleczaki nie chcialy wypasc. Mial je usuwane dentystycznie.
semi
Leo (6,1) nadal ma wszystkie. poza jednym, którego wybił sobie dawno temu. górną jedynką. po tym zębie został tylko "korzeń" - taka końcówka tkwiąca twardo w dziąśle. i tak się zastanawiam - wyleci mu to samo, czy nie wyleci? Mam nadzieję, że wyrastając stały ząb wypchnie tę resztkę. Bo tu nawet nie ma za co chwycić, żeby ewentualnie wyrwac...
annkula
Mój syn ma juz 6,5 roku i jak dotąd wszystkie zęby...

Emi, a nie konsultowałaś się ze stomatologiem w sprawie tego korzenia po jedynce?
siłaczka
Misi obie dolne jedynki wypadły jeszcze przed 5 urodzinami. Teraz ruszają sie górne jedynki. No i mamy już 3 szóstki.
Mika
CYTAT(Graz)
Szymek ma prawie 6 lat i jeden ząb Mu sie rusza. To już?


u nas było identycznie wink.gif

za to ja chodziłam z mleczakami i chodziłam icon_lol.gif
ale jako roczniak byłam zupełnie...bezzębna icon_lol.gif
Graz
Ha, a moja sąsiadka, matka dzieciom, ma jeszcze dwa własne mleczne zęby. icon_lol.gif
Kari07
Bastek maskończone sześc i jeszcze wszystkie mleczaki.
Żaden sie nie rusza.
U dentysty jesteśmy co 2 miesiące i nie każe sie nam martwić.Zęby zdrowe
Graz
Ząb wypadł. Został zjedzony wraz z kolacją icon_cool.gif
aluc
co weszło to wyjdzie icon_mrgreen.gif

myśmy dzisiaj całą bandą byli na przeglądzie kłów, kły ani drgną, pani dr powiedziała, że może ewentualnie niepokoić jedynie:

* brak symetrii w wypadaniu (wypada jedna górna jedynka, a potem przez pół roku cisza)
* od czapy kolejność (np. najpierw zaczynają wypadać trójki)
* stałe rosnące obok mleczaka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.