To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kursy angielskiego w Szkole Językowej Empik

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Sel
Chodzi mi o zapisanie siebie i Magdy na kurs angielskiego w szkole językowej Empik. Warto? Macie jakies doświadczenia?
addera
Ja osobiście nie polecam. Ani dla doosłych, ani dla dzieci. Ja chodziłam rok i byłam niezadowolona (miedzy innymi z tego, ze grupa była za liczna). Dominika chodziła przez rok (wykładowca zmienił siędwa razy icon_evil.gif , efektów nauki nie było żadnych - chodziła w 4 klasie podstawówki).
Może miałysmy po prostu pecha icon_rolleyes.gif
Sel
No właśnie-słyszałam troche niezadowolonych głosów i chyba dam sobie spokój, bo szkoda pieniędzy.
Może Callan?
KM
A ja chodziłam i byłam zadowolona. Lektor się nie zmienił a grupa-4 os. też nie taka liczna wink.gif
mama_do_kwadratu
CYTAT(KM)
A ja chodziłam i byłam zadowolona. Lektor się nie zmienił a grupa-4 os. też nie taka liczna wink.gif

a ile osób w grupie byłoby dla Was OK? Ja uczę grupy max ośmioosobowe.
KM
CYTAT(mama_do_kwadratu)
CYTAT(KM)
A ja chodziłam i byłam zadowolona. Lektor się nie zmienił a grupa-4 os. też nie taka liczna wink.gif

a ile osób w grupie byłoby dla Was OK? Ja uczę grupy max ośmioosobowe.

4 osoby to dla mnie jak najbardziej ok.
mama_do_kwadratu
no, ale maksymalnie ile byłoby ok?
KM
Do 8 jest akurat, zawsze ktoś jest nieobecny. U nas zapisane były 4 a przeważnie przychodziły 2-3.
lena77
CYTAT(czarna_żmija)
No właśnie-słyszałam troche niezadowolonych głosów i chyba dam sobie spokój, bo szkoda pieniędzy.
Może Callan?


Ja o metodzie Callana slyszalam same superlatywy. Sama chetnie bym sie zapisala, ale u mnie w miescie nie ucza ta metoda. Dla mnie 8-osobowe grupy sa za duze, nie mobilizuja mnie. takie 3-4 osobowe bylyby dla mnie idealne.
.uzytkownik.usuniety.
Ja do empiku mam ogromny sentyment. Tam zaczęłam się uczyć i poszło dalej. Wiem za to, że ogromnie dużo zależy od lektorów, których empik ma baaardzo różnych. Może zrób najpierw jakiś wywiad? Popytaj ludzi...

A o Callanie zapomnij.

Z
lena77
CYTAT(Zwierzo.)
A o Callanie zapomnij.

Z


Dlaczego?
Sel
CYTAT(addera)
Ja osobiÅ›cie nie polecam. Ani dla doosÅ‚ych, ani dla dzieci. Ja chodziÅ‚am rok i byÅ‚am niezadowolona (miedzy innymi z tego, ze grupa byÅ‚a za liczna). Dominika chodziÅ‚a przez rok (wykÅ‚adowca zmieniÅ‚ siÄ™dwa razy  :evil: , efektów nauki nie byÅ‚o żadnych - chodziÅ‚a w 4 klasie podstawówki).
Może miaÅ‚ysmy po prostu pecha  :roll:

Addera, a po ile osób było w grupach?
Ja dziś idę tam porozmawiać-z ciekawości, zresztą umówiłam się wcześniej, więc nie wypada nie pójść.
pirania
CYTAT(lena77)
CYTAT(Zwierzo.)


A o Callanie zapomnij.

Z


Dlaczego?


bo callan uczy glownie przez imitacje. jak ktos ma straszne opory w mowieniu, potrzebuje gotowcow, ot tak zeby w hotelu strzelic wbita formulka- to tak.
jak chce mowic- komunikowac sie, formulowac zdania itd- to nie.

ja bym empiku nie odwalala z zalozenia to dobra szkola jest, lektorow sieja (moze ja mam warszawskie doswiadczenia a w warszawie te topowe szkoly maja taka konkurencje ze sie staraja)- ale sadze ze 8 osob w grupie to max, 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny to min. I porzadny, rozgadany lektor, jak nieporzadny to bez sentymentow skarzyc sie szkole.
fugu
uczylam w Empiku, teraz jestem na wychowawczym.
co prawda nie w Wawie, ale standardy sa takie same w calej Polsce. grupy sa max 12-osobowe, ale zdarza sie tak zazwyczaj u najpopularniejszych (najlepszych) lektorow. co do programu nauczania i metod, mysle, ze z czystym sumieniem i bezinteresownie moge Empik polecic.
zwlaszcza, ze w przeciwienstwie do wiekszosci innych szkol jezykowych, tu lektorzy sa kontrolowani przez metodyka na niezapowiedzianych hospitacjach i tacy, ktorzy nie radza sobie najlepiej (a arkusz oceny jest baaaardzo rozbudowany i praktycznie wszystko podlega ocenie, lacznie ze stopniem zażyłości lektor-uczen) - sa zwalniani.
oczywiscie pewnie zdarzaja sie lektorzy, ktorzy jakos uczniowi nie odpowiadaja, ale "jeszcze sie taki nie urodzil...", a pod wzgledem przygotowania do zawodu, metodyki i poziomu jezyka sa sprawdzeni.
w kazdym semestrze sa tez anonimowe ankiety dotyczace pracy lektora i szkoly.
poza tym Empik to moloch i jest wieksza szansa trafienia do grupy w ktorej uczestnicy odpowiadaj wiekiem i poziomem zaawansowania.


no i naprawde nie mam zadnego interesu w pisaniu pozytywnym o tej firmie, choc moze to tak wyglada, bo ja ani w stolicy ani nawet angielskiego nie ucze wink.gif
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(pirania)
CYTAT(lena77)
CYTAT(Zwierzo.)


A o Callanie zapomnij.

Z


Dlaczego?


bo callan uczy glownie przez imitacje. jak ktos ma straszne opory w mowieniu, potrzebuje gotowcow, ot tak zeby w hotelu strzelic wbita formulka- to tak.
jak chce mowic- komunikowac sie, formulowac zdania itd- to nie.

ja bym empiku nie odwalala z zalozenia to dobra szkola jest, lektorow sieja (moze ja mam warszawskie doswiadczenia a w warszawie te topowe szkoly maja taka konkurencje ze sie staraja)- ale sadze ze 8 osob w grupie to max, 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny to min. I porzadny, rozgadany lektor, jak nieporzadny to bez sentymentow skarzyc sie szkole.


O. PodpisujÄ™ siÄ™. icon_biggrin.gif

Z
addera
Czarna_żmijo i jak tam z tym empikiem ?
Napisz, bo może coś się zmieniło.

Poza tym mam doświadczenia jeszcze z dwiema szkołami językowymi w K. więc jakbys coś chciała wiedzieć, to daj znać.
Sel
Addero, do 13 lutego tworzą grupy-ja w tym tygodniu pójdę (jak dam wreszcie radę) zakwalifikowac sie do konkretnej ze względu na poziom. Nie wiem jak to będzie, jak z godzinami itp., bo jeśli nie uda mi się zgrać to się z Empikiem pożegnam.
Pisz o swoich doświadczeniach-bardzo mnie ten temat interesuje.
Najważniejsze dla mnie sprawy to:
-jakość nauki-chcę czuć, że coś wynosze z zajęć;
-możliwość miesięcznego płacenia za kurs-to jest dla mnie w sumie sprawa na równi ważna z poziomem nauki icon_wink.gif
-dobre godziny-czyli okolice- na razie 18,00, a juz niedługo pewnie 19,00. icon_rolleyes.gif
Ze względu na pracę, ale tez i finanse jestem w jakimś takim otępiałym stanie-jesli chodzi o decyzję i wybór szkoły.
icon_cool.gif
addera
Ja osobiście polecam https://www.sjoeureka.pl/
Dominika chodzi tam trzeci rok, mój mąz chodził dwa lata.
No i spójrz na adres czarna_żmijo icon_cool.gif
Sel
CYTAT(addera)
No i spójrz na adres czarna_żmijo  8)

Hmmm icon_cool.gif wink.gif

Tylko, że z tego co widze to nabór jest od wrzesnia-chyba, że jeszcze jakieś luki mają. Musze zadzwonic do nich. A jak cenowo addera? Mozna miesięcznie płacić?
addera
CYTAT(czarna_żmija)
CYTAT(addera)
No i spójrz na adres czarna_żmijo  8)

Hmmm icon_cool.gif wink.gif

Tylko, że z tego co widze to nabór jest od wrzesnia-chyba, że jeszcze jakieś luki mają. Musze zadzwonic do nich. A jak cenowo addera? Mozna miesięcznie płacić?


Można, ja płacę w 9 ratach.
Sel
Chodzisz też, czy tylko Twoja córka?
addera
CYTAT(czarna_żmija)
Chodzisz też, czy tylko Twoja córka?

teraz tylko córka
od października wraca mąż

ja na razie nie mam czasu icon_sad.gif
Sel
U mnie sprawa wygląda tak, że moje godziny mogą ulec zmianie-na razie pracuję do 17,00, ale wszystko może się zmienić. Na zajęcia zatem chodzić mogę tylko wieczorem. Druga ważna sprawa, że miesięcznie mogę wygospodarować pewną kwotę i nie mogę jej przekroczyć-toteż jeżeli się okaże, że kwota mnie powali, to też nic z tego nie będzie.

Na razie nikt tam nie odbiera telefonu.

Muszę się wreszcie na coś zdecydować, bo już czas najwyższy-Empik zaraz będzie miał pełne grupy.
black.coffe
Też mam problem z wygospodarowaniem czasu na naukę. Dlatego coraz poważniej zastanawiam się nad kursem internetowym. Fajna opcja dla zabieganych icon_wink.gif Znalazłam takie forum https://czops.pl/etutor Ludzie polecają, więc chyba można spróbować?
ngolo
Powiedz mi aplikację na Xiaomi Mi Play, z którą możesz uczyć się angielskiego?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.