To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dziecko na bebilonie pepti.Jakie jedzonko???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

tysia24
Proszę o pomoc. Mój synuś ma AZS, karmiony był piersią i bez przerwy miał wysypkę.Kiedy całkiem odstawiłam go od piersi, skóra jest duuużo zdrowsza.Od niecałych 3 miesięcy dostaje słoiczki:deserki,obiadki itd.Wszystko bez laktozy,sacharozy i białka mleka krowiego.Podaję mu kaszki ryżowe na Bebilonie pepti 2.Chciałabym wprowadzać mu coś z "naszego" jedzenia, typu chlebek, gotowana pierś z kurczaka.
Mogę??Co właściwie może jeść dziecko pijące takie lecznicze mleczko??
Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź.
karen
Moje dziecko też pije Bebilon Pepti. Ja bardzo ostrożnie wprowadzałam nowości zwłaszcza chleb, dostała go dopiero gdy skończyła 11miesięcy. Zawsze sprawdzam czy w składzie nie ma białka mleka, często piekę sama. Dwa tygodnie wcześniej zaczęłam podawać kaszkę pszenną. Myślę,że możesz spróbować z gotowaną piersią ale lepiej z indyka na początek. Dawałam też żółtka z przepiórczych jajeczek do zupki, chrupki kukurydziane, gotowałam kisiel z Bobo Fruta. Bardzo dobry jest Sinlac dla dzieci z alergią.
syli
Jako mama dziecka z alergią na gluten radzę nie wprowadzać go do diety przed ukonczeniem przez dziecko roku!
Jeśli więc biszkopcik to bezglutenowy!

Jeśli chodzi zaś o urozmaicenie diety to samodzielne przygotowanie posiłków radziłabym zacząć od rzeczy, które wiesz że mały jadł i wszystko było ok, np produkty które zawarte były w słoiczkach (tych które już "pałaszował" icon_wink.gif )
A potem stopniowo dokładałabym inne produkty dla danej grupy wiekowej z wykluczeniem tych bardziej alergizujących.

A to tak dla przykładu: icon_biggrin.gif
https://www.nutricia.com.pl/ksiazka_prepara...kozastepczy.php
tysia24
Dziękuję za posty i linka icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.