To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nowa-chora!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aldara.35
Witam wszystkich- ciesze sie ze trafilam na takie fajne forum.Mam problem moze ktoś mi doradzi po roku brania Microgynonu,tanecznym krokiem poszłam na kontrolną wizytę(zero dolegliwośc)i dowiaduje sie ze mam na lewym jajniku torbiel 3cm!!!I jedynym wyjściem jest laparoskopia(oczywiście w jego prywatnej klinice)Dostalam skier na Ca125 wynik w normie(co przezyłam to moje)bo to jest marker nowotworowy.Pędem pobiegłam 2 tyg póżniej do przychodni na kolejne usg a gin mówi ze wszystko w normie i nic nie widzi.Poszłam z powrotem do poprzedniego-prywatnego(nie mówiłam ze byłam gdzie indziej ) radosna ze znikłoa on twierdzi ze dalej jest i mam sie szykować do operacjii.Co ja mam robić.Poradzcie.POMOCY!!
Fragosia
hej,

Też brałam microgynon kilka lat temu ( chyba 10 lat) i tez miałam
cysty na jajnikach. i z tego co pamietam 3 cm to nie są duże dobrze by było aby ktoś zrobił Ci dobre usg. Ja tez miałam 3 cm i wiem że je leczyłam jakoś tak normalnie napewno nie laparoskopią.

Coś mi wygląda że Twój lekarz leci na kasę.

Moja rada: zrób prywatnie jeszcze raz usg jajników.
Pozdrowionka
zoadka
Ja też radzę zrobić usg gdzieindziej i lepiej prywatnie.
aldara.35
Dziękuje za pocieche.To usg gdzie wyszlo ze mam torbiel było w prywatnym gabinecie!(i to ten lekarz ma klinike),,państwowo,, nic nie mam.Mój lekarz domowy tez twierdzi ze coś nie tak skoro dwie tak skrajne decyzje.Ide jeszcze do trzeciego ale obawiam sie ze nawet jak usłysze ze jest dobrze to ciągle będe mieć na uwadze ze tamten ,,coś,,wykrył.Jak myślicie mozliwe jest ze torbiel 3cm moze być niezauwazona jesli ja powiedziałam lekarzowi ze ją mam i on jej szukał.Prosze o odpowiedz.
skanna
Idź do jeszcze jednego, tylko zorientuj się najpierw czy uczciwy. U nas już było dwóch takich, którzy w prywatnym gabinecie wykrywali schorzenia wymagające natychmiastowej operacji, oczywiście albo w prywatnym gabinecie w warunkach ambulatoryjnych albo w państwowym szpitalu, poza kolejką i z grubą kopertą.
aldara.35
No właśnie.Na forum ,,biała lista ginekologów,,znalazłam post o ,,moim,, ginie.Tak dziewczyne zdiagnozował ze malo nie zwariowała.Matka opłaciła jej innego lekarza i po badaniach okazało sie ze jest zdrowa.Ale ja się troche boje rozbudzić płonne nadzieje ze nic mi nie jest.Wiem ze to głupie ale zyje w tym lęku już od grudnia i mam dość!!!!
skanna
Hmmm, skoro tak się sprawy mają, to w te pędy leć do dobrego, uczciwego lekarza. Szkoda Twoich nerwów dziewczyno.
aldara.35
BUUU,dzięki za rady.Niedawno odstawiłam Microgynon i teraz nawiedzają mnie myśli ze ten pierwszy(naturalny)cykl moze spowodować jakieś cysty lub powiększenie jajnika,czy wiecie coś na ten temat?? icon_rolleyes.gif icon_eek.gif
Fragosia
Oj Aldara.
Nie panikuj.

Nie wiem dlaczego odstawiłaś Microgynon, ale napewno dobrze wpłynie na twoje libido. faktem jest że to był jedyny skutek uboczny jaki u siebie zauważyłam. Płakało mi sie o wszystko, panikowałam nad wszystkim i wszystko widziałam w złych barwach. I mam wrażenie że Ty też tak robisz.

Jesteś z małopolski to moze jakiś dobry lekarz w Krakowie mógłby sie Toba zająć?

Moja gin. teraz rodzi więc nie mogę CI jej polecić juz, dopiero gdzieś w okolicy marca - ale ona napewno by Cie uspokoiła.
aldara.35
Ja po Microgynonie czułam sie świetnie i nie chcialam z niego rezygnowac,ale gin przygotowuje mnie do laparo i dlatego kazal odstawić .Teraz jak sprawa nie wygląda tak ,,czysto,, myśle ze żle zrobiłam bo usg może być nieporównywalne(powiekszony jajnik przed owulacją itp.)Dziwne jest tez to ze on nie widzi zadnej innej mozliwozsci tylko zabieg.Ide sie dołować!!!PA
alusiaa
Oj,z tymi torbielami to naprawdę przesada.. to nie zadna choroba a torbiele występują często i to niezaleznie od pigułek.Ja mając lat 17 wylądowałam skrecając się z bólu brzucha na ginekologii.Okazalo się,że torbirl,i to ponad 5 cm.
Wyszlam ze szpitala na własne zyczenie- chodzilam do ginekologa,tez robiłam markery i w ogóle.
Jeden od razu chcial mnie kroic(ciekawe,czy o tym mowila skanna?),drugi dawal leki,ech..
Nie podjęłam zadnego leczenia- po ponad roku jajnik byl czysty,a torbiel sama zniknęła icon_biggrin.gif
Potem tez normalnie zaszlam w ciążę,a o problemie dawno zapomnialam.
aldara.35
Dzięki za pocieche. Wiem ze to podobno częsta przypadlośc.ja mam torbiel gęstą wiec boje sie ze sie nie wchłonie.I powstała w czasie antykoncepcjii hormonalnej.Lekarz wysyła mnie na laparo ale chyba zwariuje ze strachu do tego czasu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.