To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co na obniżenie ciśnienia krwi (w ciąży)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

użytkownik usunięty
Może temat już był wałkowany, ale jak wpisuję w wyszukiwarkę to mi wyskakują same wątki typu "marzec 2012" i po kilku stronach się zniechęciłam.

Mam podwyższone ciśnienie, zawsze miałam z tym problemy, górne 135-145, dolne 85-90, czasem wyższe icon_sad.gif Wiem, że to źle, nie musicie mnie dodatkowo straszyć.

Co oprócz odstawienia soli, zwiększenia ilości owoców i warzyw w diecie oraz zapisania się na gimnastykę i basen mogę zrobić. Gdybym nie była w ciąży, to bym łykała wiesiołek, zawsze mi Oeparol pomagał, a tak to nie wiem.

Jestem podłamana... icon_sad.gif
konto_usunięte
Paka nie bardzo chcę Ci namieszac w glowie, ale moim zdaniem- to najlepiej idz do lekarza- po paru zdaniach, jakie napisałaś, trudno coś konkretnego powiedzieć. ale nadciśnienie w ciąży można skutecznie leczyć- oczywiście nie tak, jak nie bedąc w ciąży. ale są leki dozwolone- np dopegyt (metyldopa). piszę to, zeby cie uspokoić, ale lepiej nie rób nic na wlasną rekę tylko zapytaj gin.
i nie wolno się podlamywać!!! absolutnie icon_smile.gif
a do tej pory bylaś leczona?? może to efekt nagłego odstawienia leków??[/url]
aluc
lekarz - pierwsze

drugie - masz tyle u lekarza czy w domu na luzie też? bo ja w ciąży miewałam 140/100, jak się właśnie przed wejściem do przychodni pokłóciłam z parkingowym icon_wink.gif dlatego zawsze mi mierzyli po wizycie, a nie przed

nie wiem, jak u ciebie z wagą, ale to też przyda się kontrolować, żeby nie przytyć za mocno
użytkownik usunięty
Niestety mam tyle "na luzie", w gabinecie to mi skacze do 150/100. Z wagą uważam, bo faktycznie teraz przed ciążą miałam więcej niż zazwyczaj (choć tego "nie widać", to ważę ok. 65 kg przy wzroście 160 cm).
Małgoś.dz
Paka, lekarz mógłby Ci dopegyt włączyć. Ja go brałam podczas pierwszej ciąży i to właśnie w miarę na początku.
użytkownik usunięty
Napisałam do Bogusi w sprawie wiesiołka, myślę że jej odpowiedź jest cenna w temacie, więc pozwolę sobie ją wkleić (za zgodą szanownej Autorki).

CYTAT
Na tyle, na ile mi wiadomo, wiesiolek w czasie ciazy nie jest wskazany. Przynajmniej na tym etapie (do ok. 37-go tygodnia albo przynajmniej gdzies w poblizu). Nawet jesli stosowany przy probie zajscia w ciaze (na poprawe plodnosci) zaleca sie przyjmowac tylko do momentu owulacji a pozniej zastapic olejkiem lnianym (o podobnym dzialaniu) wlasnie ze wzgledu na wlasciwosci spazmatyczne (czyli moze wywolac skurcze.)

Poza tym ma udowodniony wplyw na gospodarke hormonalna. Niestety nie wiadomo dokladnie jak to sie ma do hormonow ciazowych wiec tym bardziej stoi pod znakiem zapytania.

W koncowce ciazy co prawda jego zadaniem nie jest wywolanie porodu a zmiekczenie szyjki macicy (by sie szybciej skracala gdy juz sie zacznie akcja), podobnie jak lisci malin, ale to nie zmienia faktu, ze te wlasciwosci spazmatyczne tez ma.
Trudno powiedziec jak silne bo nikt na kobietach w ciazy testow nie robi. Kiedys gdy byl jeszcze na liscie lekow zalecenie bylo: `w czasie ciazy stosowac ze szczegolna ostroznoscia`.
Teraz podczas ciazy jest odradzany.

Z lagodniejszych specyfikow na obnizenie cisnienia (i bezpiecznych w czasie ciazy) : czosnek, cytryna i olejek cytrynowy i cynamon I grejfruty (ze wzgl na zawartosc wit. P

Poza tym wapn.
Badania wykazaly, ze niedobory wapnia sa czesto powiazane z nadcisnieniem i dodatkowa dawka pomaga wlasnie przy nadcisnieniu w czasie ciazy . 1.0 - 1.5 grama/ dziennie
ryz-dobre zrodlo wapnia

Tez potas:
ziemniaki gotowane ze skorka-potas
pietruszka-utrzymuje w porzadku ukl krwionosny
arbuzy i pestki
soki z warzyw- glownie szpinak i marchewka

cebula-sok z cebuli z miodem-lyzeczka dziennie
seler naciowy  


Jeszcze raz bardzo dziękuję, Bogusiu icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.