To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PROSZĘ O RADĘ

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

JOANNA ANNA
icon_cry.gif Bardzo proszę wszystkie Mamy o radę
Mam trzyletniego synka u którego zdiagnozowano alergię na pleśń, żyto i trawy(pokarmowo jest OK).
Objawami które skłoniły nas do konsultacji alergologicznej były: zapalenie spojówek i coś w rodzaju liszaja na skórze.
Nie występuje u niego katar, duszności, kichanie, kaszel.

Pani doktur po obejrzeniu wyników zaordynowała ZYRTEC, krople do oczu oraz krem AMFOBASE, który wybitnie mu nie służy więc go odstawiliśmy. W to miejsce używamy ALANTANU PLUS i jest duża poprawa skóra w zgięciach ładnie się wygoiła.

Wiem, że jestem panikarą i może przesadzam ale nie umiem sobie poradzić nie chce mi się wierzyć w testy skórne.
Tym bardziej, że latem ( jeszcze nie świadomie) spędziliśmy 2 tygodnie nad jeziorem na wsi, gdzie pleśń, trawy i żyta było pod dostatkiem a mały nie miał żadnych objawów.

Czy z alergi dzieci wyrastają ?
Czy testy mogą kłamać?
Co mogę zrobić żeby zweryfikować diagnozę Pani doktur?
Może któraś Mama ma podobny problem
Proszę o radę rycze.gif rycze.gif rycze.gif rycze.gif rycze.gif rycze.gif rycze.gif

Joanna
syli
Z doświadczenia wiem, że alergia również ta wziewna może ujawnić się w każdym momencie i mieć różne objawy!

Testy skórne rzeczywiście nie zawsze są wiarygodne, zwłaszcza u trzylatka
Polecam sprawdzenie tych alergenów które Wam wyszły pozytywnie w testach z krwi!

Z alergii małe dzieci często wyrastają, więc głowa do góry!!
Piotrek D.G.
Witam. Mój synek ma 4 lata i od 2 tygodni ma straszny kaszel który nasila się w nocy koło godziny 2.00 i nad ranem koło 5.00, w ciągu dnia jest sporadyczny,oprócz tego czasami wychodzą mu małe swędzące krostki na ciele. Miał robione testy z krwi i wyszło że jest uczulony na psa, świnkę morską, konia, kazeinę, jajo kurze, bylice. W domu zwierząt nie mamy, nabiału nie je a bylica właśnie przestaje pylić. Co jeszcze by go mogło uczulać? Na wynikach z testu nie widzę roztoczy, czy one się jakoś inaczej nazywają (może po łacinie)? Alergolog przepisał mu FLIXOTIDE, CLARITINE, RHINOCORT, SINGULAIR i wczoraj i dzisiaj dostał zaszczyk odczulający a poprawy nie ma żadnej. Czy alergeny wziewne mogą powodować krostki na ciele? Co robić dalej???
klaudia i szymuś
Piotrze, wydaje mi się że dobrą metodą byłby test. Zadbaj o zabezpieczenie dziecka przed alergią kontaktową (np. krem barierowy emolium)m jeśli pomoże to odpowiedź jest prosta - aler. Jeśli nie uda się, to może oznaczać, że alergia jest wynikiem spożycia czegoś, co uczula...
Klucha
CYTAT(Piotrek D.G. @ Tue, 14 Oct 2008 - 22:34) *
Witam. Mój synek ma 4 lata i od 2 tygodni ma straszny kaszel który nasila się w nocy koło godziny 2.00 i nad ranem koło 5.00, w ciągu dnia jest sporadyczny,oprócz tego czasami wychodzą mu małe swędzące krostki na ciele. Miał robione testy z krwi i wyszło że jest uczulony na psa, świnkę morską, konia, kazeinę, jajo kurze, bylice. W domu zwierząt nie mamy, nabiału nie je a bylica właśnie przestaje pylić. Co jeszcze by go mogło uczulać? Na wynikach z testu nie widzę roztoczy, czy one się jakoś inaczej nazywają (może po łacinie)? Alergolog przepisał mu FLIXOTIDE, CLARITINE, RHINOCORT, SINGULAIR i wczoraj i dzisiaj dostał zaszczyk odczulający a poprawy nie ma żadnej. Czy alergeny wziewne mogą powodować krostki na ciele? Co robić dalej???

1. tak alergeny wziewne mogą powodować zmiany skórne
2. szczerze jestem zdziwiona, byłam u kilku alergologów i każdy z nich z odczulaniem kazał mi czekać aż dziecko skonczy 6 lat
Mariena
A może to poduszka, na której śpi mały, jest problemem, skoro tak jak piszesz, kaszel pojawia sie w nocy. Spróbujcie zmienić poduszkę, albo i calą pościel synka, może pomoże? A na pewno nie zaszkodzi.
Piotrek D.G.
Wielkie dzięki za rady i pomoc.
Moje dziecko nie ma kaszlu spowodowanego alergią tylko ma zapalenie płuc!!! Sam byłem w szoku, lekarze od prawie miesiąca leczyli go na alergię bo osłuchowo był czysty, alergolog który zalecił prześwietlenie płuc i badania krwi stwierdził, że jest ok. Dopiero gdy wezwałem lekarza ze szpitala na prywatną wizytę postawił diagnozę która mnie mało nie wyrwałą z kapci. Ponad to powiedział, że prześwietlenie i wyniki z krwi już świadczyły o tym, że zaczyna się zapalenie płuc.
Stanowczo nie polecam i odradzam alergologa z Imielina o nazwisku PUDEŁKO u której zostawiłem ponad 600 pln. diabel.gif
Kingus
CYTAT(Piotrek D.G. @ Tue, 28 Oct 2008 - 15:22) *
Wielkie dzięki za rady i pomoc.
Moje dziecko nie ma kaszlu spowodowanego alergią tylko ma zapalenie płuc!!! Sam byłem w szoku, lekarze od prawie miesiąca leczyli go na alergię bo osłuchowo był czysty, alergolog który zalecił prześwietlenie płuc i badania krwi stwierdził, że jest ok. Dopiero gdy wezwałem lekarza ze szpitala na prywatną wizytę postawił diagnozę która mnie mało nie wyrwałą z kapci. Ponad to powiedział, że prześwietlenie i wyniki z krwi już świadczyły o tym, że zaczyna się zapalenie płuc.
Stanowczo nie polecam i odradzam alergologa z Imielina o nazwisku PUDEŁKO u której zostawiłem ponad 600 pln. diabel.gif


Zapalenie płuc mające podłoże alergiczne to nic dziwnego. Nie naskakuj na lekarza, operując nazwiskiem. Raczej postaraj się zgłębić temat i dowiedzieć się, co dalej robić z dzieckiem, żeby nie było takich powikłań. Osobiście proponuję znalezienie lekarza pulmonologa, dobrego alergologa itp. A co do zapaleń płuc-filmowy obraz złożonego gorączką, kaszlącego do wymiotów suchotnika włóż między bajki. Zapalenie płuc może wyjść tylko na zdjęciu, tylko osłuchowo, być z gorączką lub bez, takoż z kaszlem lub bez, z dusznościami lub bez... Przechodziłam z moim synem, nie zazdroszczę, wiem, jak wciska w glebę diagnoza. Mój mały dodatkowo rozwijał zap. płuc w ciągu 12 godzin, objawiały się TYLKO dusznością, bez wstępów, bez gorączki i bez kaszlu... za to 2 razy w miesiącu, np... 21.gif
Powodzenia i zdrówka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.