To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

PLEŚŃ

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

JOANNA ANNA
Bardzo proszÄ™ wszystkie Mamy o radÄ™
Mam trzyletniego synka u którego zdiagnozowano alergię na pleśń, żyto i trawy(pokarmowo jest OK).
Objawami które skłoniły nas do konsultacji alergologicznej były: zapalenie spojówek i coś w rodzaju liszaja na skórze.
Nie występuje u niego katar, duszności, kichanie, kaszel.

Pani doktur po obejrzeniu wyników zaordynowała ZYRTEC, krople do oczu oraz krem AMFOBASE, który wybitnie mu nie służy więc go odstawiliśmy. W to miejsce używamy ALANTANU PLUS i jest duża poprawa skóra w zgięciach ładnie się wygoiła.

Wiem, że jestem panikarą i może przesadzam ale nie umiem sobie poradzić nie chce mi się wierzyć w testy skórne.
Tym bardziej, że latem ( jeszcze nie świadomie) spędziliśmy 2 tygodnie nad jeziorem na wsi, gdzie pleśń, trawy i żyta było pod dostatkiem a mały nie miał żadnych objawów.

Czy z alergi dzieci wyrastajÄ… ?
Czy testy mogą kłamać?
Co mogę zrobić żeby zweryfikować diagnozę Pani doktur?
Może któraś Mama ma podobny problem
ProszÄ™ o radÄ™

Joanna
Fragosia
Hej.
Może coś Ci pomoge. Jezeli chodzi o testy to sie zmieniaja i to w zależnościchyba jak bardzo alergen oddziałauje.
Np. u mnie po wyrzuceniu wykładzin i położeniu paneli a przy tym także leczeniu lekami na alergię u małego w tym momencie testy nie wykazuja zadnych uczulen na roztocza kurzu.

Ale za to wzrosłao uczulenie na grzyby i pleśnie - prawdopodobnie związane jest to z bardzo długą i wilgotna jesienią i gnijącymi liścmi(testy były w XII).

Od lekarki dzowiedziałam się iz alergia nigdy nie mija tylko czasami na pewien czas sie utaja. Tak mielismy z mlekiem do 2 roku życia nie mógł spożywać żadnego nabiału, pózniej mu przeszło. Teraz jak przesadzi z ilością to dostaje wysypki.

A na wysypki zwłaszcza pod kolanami i w zagięciach łokci najlepiej sprawdzał się Elocom
Nie martw sie zyrtek też go w jakis sposób odczuli a to że w lecie
nie miał uczuleń to nie oznacza że następnego lata nie będzi miał.
ale się rozpisałam.
Pozdrowionka
JOANNA ANNA
DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ

Wniosek jest jeden, alergia to jedna wielka loteria.
Åšwietnie
Najgorsze w tym wszystki jest to, że nie mogę sobe poradzić z zdiagnozowaniem co go uczula czy może zachodzą jakieś relacje krzyżowe. "Ni ładu ni składu"
icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

Joanna
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.