To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Astma a małe dziecko

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aga301
Cześć wszystkim,
mój mąż ma astmę i w jego rodzinie jest to dziedziczne więc mam obawy że mój 3 miesięczny synek też będzie miał. Boję się że pewnego dnia zacznie się dusić i nie będę wiedziała co robić. Próbowałam rozmawiać o tym z lekarzem ale kazał czekać aż się zacznie. Czy można zrobić jakieś badania tak małemu dziecku aby wcześniej temu zapobiec icon_question.gif Może któraś z Was słyszała coś na ten temat. Pozdrawiam. Mama Wojtusia.
Dalia
Mój mąż też ma astmę i synek również. Owszem twój maluszek może odziedziczyć po tacie, ale nie musi.
Na razie żadnych badań nikt Ci nie zrobi-bo jako takich nie ma. Obserwuj malucha czy nie ma objawów alergii. Czasami jedno z drugim się wiąże (choć nie zawsze-starszy synek jest alergikiem, astmy nie ma, młodszy-odwrotnie). Przy przeziębienach i chorobach słuchaj uważnie jak oddycha. Ataku astmy nie da się "nie usłyszeć" - oddech "robi się" ciężki, rzężący, mogą być słyszalne świsty, takie jakby "chrobotania". Czasem astma objawia się też suchym, męczącym kaszlem i lekarz nie zawsze potrafi zdiagnozowac astmę. Różnie to bywa.
aga301
Dzięki za odpowiedź, to pocieszające zę mały może nie odziedziczyć astmy ale cuda się żadko zdarzają icon_biggrin.gif ale teraz będziemy go bardziej obserwować. Współczuję Twoim dzieciaczkom uściskaj je mocno.
mamuśka.chłidzw
małe pytanie: dlaczego umieściłaś ten post na wychowaniu? Powninien byc na zdrowie i pielęgnacje dziecka. icon_wink.gif
aga301
Jestem z Wami od niedawna i "pomyliłam" się. icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.