To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

o nadżerkach

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

grzałka
Czy kiedykolwiek miałaś/masz teraz nadżerkę?

A tak mnie naszło, żeby to sprawdzić statystycznie wink.gif
IzaS
Miałam, została wypalona. Mam nadzieję, że nie wróci.
Sel
Mialam, wypalono i na razie cisza.
agabr
Grzalka icon_mrgreen.gif ale dobrze , dobrze zaspokoje Twoja ciekawosc swiata nie mam i nie mialam .b
miluczek
Pytanie jak dla mnie na czasie.
Mam nadżerkę, zastanawia mnie tylko jak to jest icon_question.gif Czy lepiej wypalić, czy wymrozić icon_question.gif I od czego to zależy icon_question.gif
Gosia z edziecka
Miałam, zniknęła sama. A już chcieli mnie leczyć. Później się dowiedziałam, że tak czasem może być - a powinnam wcześniej icon_confused.gif .
Gruszka
03.gif Grzałka, normalnie jesteś the best icon_biggrin.gif
Sel
CYTAT(Gruszka)
03.gif Grzałka, normalnie jesteś the best icon_biggrin.gif

to nie jest watek adoracyjny tylko poważna ankieta-przywołuję Cię do porządku icon_cool.gif
Silije
Nie, nigdy nie miałam. I nie chcę.
Gonia
Miałam, wymrożona, bez nawrotów.

Gosia
Mika
miałam
zlikwidowana krioterapiÄ… wink.gif
CrazyMary
FrapujÄ…ce pytanie icon_biggrin.gif

Mam.
kmw
Miałam, farmakologicznie zanikła.

Teraz poproszę ankiętę o wyrywaniu zebów icon_lol.gif
Mama Anka
Mialam i kuzajke na stopie tyz. 29.gif
grzałka
no nie musicie się tak zwierzać osobiście, ankieta jest anonimowa i słuzy tylko potwierdzeniu teorii mojego gina
agabr
CYTAT(kmw)
.

Teraz poproszę ankiętę o wyrywaniu zebów icon_lol.gif
a ja o kolonoskopii i podwiazywaniu cewki moczowej przy nietrzymaniu moczu.b
Litka
ja własnie mam, gin powiedział, że jest na tyle mała, że mozna farmakologicznie jeszcze, ale to już ostatni dzwonek- tak rzekł, ma mnie to wynieść 200 zł, nazwy leku wam nie powtórzę, za skomplikowana icon_rolleyes.gif
Abotak
CYTAT(grzalka)
no nie musicie się tak zwierzać osobiście, ankieta jest anonimowa i słuzy tylko potwierdzeniu teorii mojego gina


A jaka to teoria? icon_wink.gif
Bo na jednym forum wlasnie sledze taki watek :
https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=2...9377&w=56212489


PS: nie mialam icon_mrgreen.gif i , jesli to od szerokosci geograficznej zalezy, to pewnie nie bede miala. icon_lol.gif
grzałka
teoria jest taka, że w wieku rozrodczym wypełzanie nabłonka gruczołowego z wnętrza szyjki jest zupełnie fizjologiczne, większość kobiet to ma i poza kontrolą cytologii nie należy tego ruszać - ten nabłonek gruczołowy po menopauzie się naturalnie cofa, dziewczynki przed pierwszą menstruacją również nigdy nie miewają "nadżerek"

a ginekolodzy na nadżerkach robia po prostu niezły biznes
KM
Myślę, że masz rację grzałka a raczej Twój gin. Z tego co słyszę każda ze znajomych ma/miała nadżerkę. Miałam i ja wink.gif Plus jakieś komórki cośtam cośtam pobudzone (nie wiem czy to ma związek).
Wypaliłam nadżerkę kwasem.
grzałka
Bogusia, rzuciłam okiem na pierwszy post w podanym przez Ciebie linku i to jakby potwierdza tą teorię
aluc
CYTAT(agnieszkabryndza)
CYTAT(kmw)
.

Teraz poproszę ankiętę o wyrywaniu zebów icon_lol.gif
a ja o kolonoskopii i podwiazywaniu cewki moczowej przy nietrzymaniu moczu.b


o wypadających narządach po porodzie naturalnym bez cięcia krocza poproszę

w kwestii nadżerki - nie miałam, czyżbym coś straciła? icon_confused.gif
Abotak
CYTAT(grzalka)
Bogusia, rzuciłam okiem na pierwszy post w podanym przez Ciebie linku i to jakby potwierdza tą teorię


No to podrzuce link w druga strone. icon_lol.gif
grzałka
Aluc, nie spłycaj problemu, bo być może jestesmy na tropie spisku ginekologów polskich icon_wink.gif
Potwora
Grzałko - mój gin na dokładnie tą samą teorię jak i Twój icon_wink.gif

Toteż moją tzw. nadżerkę zostawiamy i obserwujemy icon_wink.gif
Abotak
CYTAT(grzalka)
teoria jest taka, że w wieku rozrodczym wypełzanie nabłonka gruczołowego z wnętrza szyjki jest zupełnie fizjologiczne, większość kobiet to ma i poza kontrolą cytologii nie należy tego ruszać - ten nabłonek gruczołowy po menopauzie się naturalnie cofa, dziewczynki przed pierwszą menstruacją również nigdy nie miewają "nadżerek"

a ginekolodzy na nadżerkach robia po prostu niezły biznes


Grzalko, ta teoria potwierdza dokladnie to czego juz sie naczytalam w tym temacie.
A temat przetrzepalam mocno swego czasu z conajmniej 2 powodow:
icon_arrow.gif przed wyprawa za kanal temat nadzerki byl nadzwyczaj zywy-`wszyscy` ja mieli niczym cellulitis i katar. Albo stwierdzona, albo wyleczona albo wlasnie w toku.
Mnie ominelo- chyba za mloda bylam. icon_mrgreen.gif
icon_arrow.gif po drugiej stronie kanalu- nikt nic nie wie, nie pamieta, temat nie istnieje, nawet nazwy musialam dlugo szukac. wink.gif

W zw z czym przez pewien czas zadawalam sobie to samo pytanie co nowo przyjezdne jak w w/w watku. icon_smile.gif
amania
CYTAT(Ola Fisia)
Grzałko - mój gin na dokładnie tą samą teorię jak i mój icon_wink.gif

Toteż mojÄ… tzw. nadżerkÄ™ zostawiamy i obserwujemy  :wink:


Z mojÄ… robimy to samo icon_wink.gif
Troche się uspokoiłam, bo już myślałam, że mój ginekolog ją (nadżerkę) lekceważy.
gosia76
U mnie identyczna sytuacja. icon_smile.gif
Narazie nie ruszamy, ale systematycznie kontrolujemy.
Gosia z edziecka
Leczę się państwowej przychodni. W przypadku mojej lekarki nie jest to chęć zysku, tak myślę. Taką ma wiedzę medyczną i tyle.
addera
CYTAT(Ola Fisia)
Grzałko - mój gin na dokładnie tą samą teorię jak i mój icon_wink.gif


Ola icon_lol.gif naprawdÄ™ ?

a co do nadżerki to miałam, daaaawno temu icon_redface.gif
Atena
Miałam dość długo icon_rolleyes.gif dowiedziałam się o niej będąc w ciąży.Potem kazano obserwować.I jak ze dwa tygodnie temu poszłam do gina w celu ponownej obserwacji już jej tam nie było...nagle znikła!
I całe szczęście icon_smile.gif

A.
malgog
miałam, została wypalona
jednocześnie chciałabym wyrazić sprzeciw wobec twierdzenia, że wypalanie nie boli....
BOLI !!!!!!
Potwora
CYTAT(addera)
CYTAT(Ola Fisia)
Grzałko - mój gin na dokładnie tą samą teorię jak i mój icon_wink.gif


Ola icon_lol.gif naprawdÄ™ ?

a co do nadżerki to miałam, daaaawno temu icon_redface.gif


ups poprawiam icon_lol.gif
Kitka*
Miałam. Pod czas ciązy moja ginka kręciła z zatroskaniem nad nią głową. 2 miesiące po porodzie została wypalona laserem(?), że niby po laserze lepiej się goi. Musiałam za to dopłacić (byłam "państwowo") 50 zł.
myszka
Moja po pierwsze nie jest moja - jest mojego lekarza, bo on co pół roku dzwoni, celem umówienia na cytologię i pada sakramentalne: "chciałbym zobaczyć moją nadżerkę". Po drugie - wspomniana pojawia się i znika. Na razie bez interwencji, ale właśnie czeka mnie wizyta - jak się pojawi, to chyba zostanie potraktowana solcogynem.
AniaEL
Nie i jakoÅ› nie czujÄ™ potrzeby jej posiadania icon_wink.gif
ulla
CYTAT(Gośka z edziecka)
LeczÄ™ siÄ™ paÅ„stwowej przychodni.  W przypadku mojej lekarki nie jest to chęć zysku, tak myÅ›lÄ™. TakÄ… ma wiedzÄ™ medycznÄ… i tyle.


No to może z leczeniem nadżerek, jest jak z niepotrzebnym nacinaniem przy porodzie?? Kwestia wiedzy.
Mika
CYTAT(ulla)
CYTAT(Gośka z edziecka)
LeczÄ™ siÄ™ paÅ„stwowej przychodni.  W przypadku mojej lekarki nie jest to chęć zysku, tak myÅ›lÄ™. TakÄ… ma wiedzÄ™ medycznÄ… i tyle.


No to może z leczeniem nadżerek, jest jak z niepotrzebnym nacinaniem przy porodzie?? Kwestia wiedzy.


wiedza wiedza ale czasem lepiej pomoc naturze kiedy cialo nie daje rady wink.gif
ja jestem przykladem na to,ze mnie kroic trzeba,bo zeby sie walilo i palilo i zeby dziecie male bylo to ni hugo nie dam rady urodzic bez naciecia

a chodzenie sobie z nadzerka i "obserwowanie" zaowocowalo krwotokiem i pieknym mym odjazdem na chwil kilka przy porodzie wink.gif



sa wyjatki potwierdzajace regule wink.gif
ulla
CYTAT(Mika)
[wiedza wiedza ale czasem lepiej pomoc naturze kiedy cialo nie daje rady  :wink:  
ja jestem przykladem na to,ze mnie kroic trzeba,bo zeby sie walilo i palilo i zeby dziecie male bylo to ni hugo nie dam rady urodzic bez naciecia


Ja też nie dałam rady, ale muszę przyznać, że trochę zwlekali i nikt mnie nacinać nie chciał. Ino dziecię wyjść nie chciało (jest łepek/nie ma/jest/nie ma), choć małe, ale okazało się owinięte pępowiną na tułowiu.
Ale mam pewność, że są sytuacje kiedy tną bez potrzeby.

Co do nadżerek, to doświadczenia mam zerowe, bo nie posiadam. Ale też, być może, leczyć należy te, które tego rzeczywiście wymagają, a nie po równo wszystkich.
W imię wyjątków wcale przesadzać nie ma potrzeby, a może nawet nie należy??
marghe.
Ja tam do swojej jesyem bardzo przywiÄ…zana
co jakiś czas jakis lekarz sugeruje, zeby coś z tym zrobić.. ale jakoś nie wychodzi icon_biggrin.gif
menada
CYTAT(marg.)
Ja tam do swojej jesyem bardzo przywiÄ…zana
co jakiś czas jakis lekarz sugeruje, zeby coś z tym zrobić.. ale jakoś nie wychodzi icon_biggrin.gif


Mam dokładnie tak samo icon_biggrin.gif
Edi Zet :)
Miałam maleńką przed dziećmi. Wypaliłam. Teraz nie mam icon_smile.gif Cytologia II.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
myszka
Mi też kojarzy się wątek i wypowiedzi Lei. Tak swoją drogą - mnie to zastanawia. Podobnie jak podejście do tykania, bądź nie, napletków małych chłopców.
.uzytkownik.usuniety.
Miałam. Przed pierwszą ciążą. A, że zaszłam za szybko to niepokoiłam się strasznie, że ona tam jest. Przy pierwszym badaniu w ciąży okazało się, że jej nie ma. Wyleczona ciążą?

Z
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.