To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jakie łóżeczko : tradycyjne czy turystyczne ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

a-ga
witam, czekam na rozwiązanie , na świat przyjdzie moje pierwsze dziecko, nie mam doświadczenia w sprawach sprzętu dla dzieci, i tu mój dylemat jakie łóżeczko wybrać, czy takie tradycyjne drewniane z szufladą, czy raczej turystyczne z przystosowaniem dla niemowlaka (czyli dwa poziomy) może ktoś z Was ma w tej sprawie doświadczenie, prosze o rady.pozdrawiam a-ga
Agnieszka AZJ
Zdecydowanie tradycyjne.
Turystyczne jest dość głębokie i ciężko jest z niego wyjąć dziecko. Kręgosłup Ci wysiądzie.
Turystyczne natomiast jest znakomite na wyjazdy. My takie mieliśmy dopiero dla Julki. Gdziekolwiek przyjechaliśmy - ona w tym łóżeczku była "u siebie".
gullviva
lozeczko turystyczne to turystyczne ...nie mozna go kupic zamias tradycyjnego ...to znaczy mozna jak sie chce .....ale turystyczne lozeczko jest dla podrozujacych.....wiec jest to "dodatek" do tradycyjnego a nie zamiast za tradycyjne.... icon_smile.gif
Mika
kiedyś już były dyskusje na ten temat

jak dla mnie-żadna różnica wink.gif

turystyczne też ma kieszonki na drobiazgi,wyższe dno -oprócz tego,że nie jest zrobione z drewna niczym od zwykłego się nie różni
ma też tą przewagę,że przewracajace się w nim dziecko nie nabije sobie guza,oraz może być bez problemu zabierane w podróż wink.gif

wszystko zależy od Twojego widzimisię -znaczy jakie w/g Ciebie jest ładniejsze icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(Mika)
turystyczne też ma kieszonki na drobiazgi,wyższe dno


icon_eek.gif Naprawdę ??? Nasze nie miało i było głębsze od normalnego.
Mika
CYTAT(Agnieszka AZJ)
CYTAT(Mika)
turystyczne też ma kieszonki na drobiazgi,wyższe dno


icon_eek.gif Naprawdę ??? Nasze nie miało i było głębsze od normalnego.


wejdź na allegro icon_wink.gif
nie widziałaś łóżeczek z podwieszanym dnem?
a-ga
a-ga, serdeczne dzięki za opinie, mnie osobiście podoba się turystyczne z podwieszanym dnem,otwieranym bokiem,przewijakiem i fantastycznym obrazkiem na siatce, tyle tylko,że nie chodzi o samo podobanie a o funkcjonalność i wygodę dla dziecka i rodzica, i o to które łatwiej utrzymać w czystości, i które dłużej będzie służyło . Dzięki będę zastanawiać się dalej.
Pozdrawiam
Mariola***
A do mnie przemawia fakt,ze nie chciałabym spać w "zamknięciu" ; ograniczona po bokach i od dołu nieprzepuszczalnym ortalionem.
Drewno samo w sobie oddycha.
Mariola***
A do mnie przemawia fakt,ze nie chciałabym spać w "zamknięciu" ; ograniczona po bokach i od dołu nieprzepuszczalnym ortalionem.
Drewno samo w sobie oddycha.
Mika
Mariola-czy ty widziałaś w ogóle łóżeczko turystyczne?
powiem mi (bo może ślepa jestem) gdzie po bokach ma nie przepuszczalny ortalion?
bo na dnie i owszem -z tym siÄ™ zgodzÄ™
ale po bokach to ja raczej siatki widzÄ™ icon_wink.gif

jak drewno oddycha? icon_eek.gif
znaczy w skrzyni drewnianej byłoby lepiej jak w turystycznym?
bo oddycha?
gullviva
CYTAT(Agnieszka AZJ)
CYTAT(Mika)
turystyczne też ma kieszonki na drobiazgi,wyższe dno


icon_eek.gif Naprawdę ??? Nasze nie miało i było głębsze od normalnego.


ja tez mialam takie "normalne" lozeczko tutystyczne ... tych nowch nie widzialam ... zreszta to co ja mialam i co czesto widze w sklepach to lozeczka takie jakies malo stabilne ..... ale moze robia juz nowe lepsze ..... chodz mnie w dalszym ciagu odrzuca na mysl ze moje dziecko by spalo "premanentnie" w lozeczku "turystycznym icon_wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif ale ja starej daty jestem icon_wink.gif icon_lol.gif
Peedle
Zdecydowanie tradycyjne icon_smile.gif

Turystyczne to turystyczne, dla mnie dobre jest na wszelkie wyjazdy, ale nie na co dzień icon_smile.gif
Mariola***
Mika- mam granatowe łóżeczko turystyczne z siatkami po bokach. Siatki są również sztuczne. I nic nie poradze,że mam świra na punkcie materiałów naturalnych. Z tego też powodu mam drewno na podłodze a nie panele. Ale to nie o to chodzi, przecież, nie?
Jeszce pół biedy jak ktoś decyduje sie na łóżeczko turystyczne do codziennego zastosowania, ale zafunduje dziecku materacyk porządny.
Mariola***
A i jeszcze co do oddychania drewna. Zobacz w oknach plastikowych robia teraz specjalne wywietrzniki, czy jak sie to zwie a w drewnianych chyba nie.
Użytkownik usunięty
Mika... a nie dostrzegasz różnicy pomiędzy niby-materacykiem w łóżeczku turystycznym, a MATERACEM w łóżeczku tradycyjnym? Ja dostrzegam, podobnie jak wiele innych różnic. Uważam, że łóżeczko ma być łóżeczkiem - stabilnym, dobrze zrobionym, z porządnym materacem. Nasze ma jeszcze ten atut, że jest większe, niż łóżeczka standardowe (145x85 cm), a w komplecie mamy materac sprężynowy. W związku z tym jest naprawdę funkcjonalne i po wychowaniu Julki, wychowuje Tymka. Myślę, że Pip pośpi w nim jeszcze dłuuuugo. Rok na pewno icon_smile.gif

Turystyczne łóżeczko jest super na wyjazdy i wypady. U nas tą rolę spełnia kojec, który jest składany. Tak, jak łóżeczko turystyczne. Korzystamy z niego w domu - jako z kojca i na wyjazdach - jako z łóżeczka.
Tuni
A-ga, w kwestii czy drewniane czy z materiału już wypowiedzi było kilka, ja osobiście wybrałam drewniane.
Ważniejsza sprawa, to materac. Zwróć uwagę, że w łożeczkach turystycznych nie ma tradycyjnego materacyka, tylko składany. Nie jest to dobre rozwiązanie dla małych plecków.
Jeśli więc zdecydujesz się jednak na łóżeczko turystyczne, dokup do niego tradycyjny zwykły materac.
AnkaSkikanka
CYTAT(Mariola ***)
A i jeszcze co do oddychania drewna. Zobacz w oknach plastikowych robia teraz specjalne wywietrzniki, czy jak sie to zwie a w drewnianych chyba nie.

A to dlatego, że drewno nie izoluje zbyt dokładnie. A plastik i owsze. Trzeba więc zrobić dziurki. Jednak w przypadku łóżka turystycznego jest siatka i problemu z obiegiem powietrza nie ma.
mama_misia
Słuchajcie ,a ja mam do Was pytanie poniekad zwiazane z łóżeczkiem
Znalazłam w jednym ze sklepów internetowych taki materac https://tnij.org/fi9y
co o nim myslicie ?
chyba moze byc swietnym roziwazaniem kiedy maluszek spi z nami...
Politea
CYTAT(mama_misia @ Fri, 15 Jan 2010 - 12:53) *
Słuchajcie ,a ja mam do Was pytanie poniekad zwiazane z łóżeczkiem
Znalazłam w jednym ze sklepów internetowych taki materac https://tnij.org/fi9y
co o nim myslicie ?
chyba moze byc swietnym roziwazaniem kiedy maluszek spi z nami...

Się wypowiem, bo temat na czasie u mnie poniekąd icon_wink.gif świetne rozwiązanie to tylko ten materacyk dla malucha, ale spanie z maluchem jest kiepskim pomysłem - oczywiście wg mnie.
Co do łóżeczek turystycznych, to podpisuję się pod ... - należy dokupić normalny materac.
Myssia
CYTAT(mama_misia @ Fri, 15 Jan 2010 - 12:53) *
Znalazłam w jednym ze sklepów internetowych taki materac https://tnij.org/fi9y

o matko, czego to ludzie nie wymyślą 03.gif
mama_misia
CYTAT(Myssia @ Fri, 15 Jan 2010 - 15:36) *
o matko, czego to ludzie nie wymyślą 03.gif

No własnie , pomysl moim zdaniem super ,ale tez sie zastanawiam czy to dobrze przyzwyczajac do spania z nami .Bo to sie moze tak ciagnac w kółko i nic z tego nie wyjdzie.
A czy łózeczko turystyczne moze byc takie tradycyjne -czy macie jakies swoje ulubione i sprawdzone marki ?
moko.
Ja kupuję tylko i wyłącznie łożeczko turystyczne - nie mam upatrzonego- ma być stabilne i bez bajerów typu kołyska, melodyjka,wibracja itp. dziwy, ale póki co biorę pod uwagę coneco? nie wiem + dobry materac
Graz
Kurcze, o łóżeczku nie pomyślałam - po prostru przy poprzednich dzieciach sprzęt ten okazała sie tak bezuzyteczny.. a teraz na dodatek nie mamy za bardzo gdzie postawić. No ale może turystyczne... wtedy może słuzyc i do podrózowania i jako kojec.
katiek
Jeśli turystyczne w domu to radzę takie z kółkami-tzn. 2 nóżki i 2 kółka plus podparcie pośrodku. Właśnie będę kupować Tomkowi w ramach kojca bo mi się bardzo mobilny zrobił i z oka go spuścić nie mogę, a w zwykłym łóżeczku, mimo ochraniacza parę razy przygrzmocił w szczebelki.
Adriannna
Ja turystyczne mam u rodzicow. Swietnie sie sprawdza. Ma podwieszane dno wiec problemu z wyciaganiem dziecka nie ma. Do tego dokupilismy pozadny standardowy materacyk. Jednak w domu mam tradycyjne lozeczko drewniane, ktore mozna rozmontowac i przystosowac do wieku dziecka. Teraz nadal korzysta z niego Sophie. Z racji drugiej ciazy przez jakis czas zastanawialam sie nad czyms takim. Tylko wlasnie - to przyzwyczajanie spania dziecka tuz obok nas moze miec potem dosc "meczace" skutki...poza tym wielkosc tego czegos i cena raczej zniechecaja niestety...Ale pomysl wg mnie calkiem fajny.
Myssia
Kacperski spał w turystycznym z otwieranym bokiem. Dla mnie takie łóżeczko super. Drewnianego nie lubił. Nie chciał w nim spać i już.
Eta
CYTAT(moko. @ Mon, 18 Jan 2010 - 18:24) *
Ja kupuję tylko i wyłącznie łożeczko turystyczne - nie mam upatrzonego- ma być stabilne i bez bajerów typu kołyska, melodyjka,wibracja itp. dziwy, ale póki co biorę pod uwagę coneco? nie wiem + dobry materac


to tak jak ja
izoldciemnowlosa
CYTAT(Myssia @ Fri, 15 Jan 2010 - 15:36) *
o matko, czego to ludzie nie wymyślą 03.gif


Na allegro widziałam podobne - a nawet ekstra zrobione na Kubusia Puchatka i tygryska - to dopiero czad 04.gif
mama_misia
No ja jestem pod wrazeniem tego materacu,zwłaszcza ze naprawde jest on wielkim ułatwieniem dla nas- rodziców.
logomama
ja przetestowałam łóżeczko turystyczne i tradycyjne i nie ma różnicy. Oczywiście pożądny materac jest nieodzownym dodatkiem. a reszta to kwestia gustu. Dobrze, gdyby w łóżeczku była mozliwość samodzielnego wychdzenia dla malucha, bo to bardzo ulatwia życie jak juz maluch jest w miarę mobilny. icon_razz.gif
Politea
CYTAT(moko. @ Mon, 18 Jan 2010 - 18:24) *
Ja kupuję tylko i wyłącznie łożeczko turystyczne - nie mam upatrzonego- ma być stabilne i bez bajerów typu kołyska, melodyjka,wibracja itp. dziwy, ale póki co biorę pod uwagę coneco? nie wiem + dobry materac

Moko myśmy turystyczne Coneco kupili w sklepie fabrycznym icon_wink.gif w Częstochowie, nawet rabat ugrałam.
moko.
Politeo a jaki model łóżeczka wzięłaś ?
zastanawiam się nad Apollo( chociaż ma wszystkie bajery...) ale chyba jako jedyne łozeczko z coneco jest dwupoziomowe ?
Eta
Moko ale co masz na myśli? Większość turystycznych ma 2 poziomy.
Politea
CYTAT(moko. @ Mon, 25 Jan 2010 - 09:34) *
Politeo a jaki model łóżeczka wzięłaś ?
zastanawiam się nad Apollo( chociaż ma wszystkie bajery...) ale chyba jako jedyne łozeczko z coneco jest dwupoziomowe ?

Ten model https://www.coneco.pl/index.php?go=funnygame
ale wybierał Małżon z Karolą.
moko.
CYTAT(Eta @ Mon, 25 Jan 2010 - 10:04) *
Moko ale co masz na myśli? Większość turystycznych ma 2 poziomy.

Tak, tak, ale z coneco to chyba tylko model Apollo o i Funnygame jest dwupoziomowy.
O chyba skusze siÄ™ na FG icon_smile.gif
Politea
CYTAT(moko. @ Mon, 25 Jan 2010 - 10:47) *
Tak, tak, ale z coneco to chyba tylko model Apollo o i Funnygame jest dwupoziomowy.
O chyba skusze siÄ™ na FG icon_smile.gif

Wizualnie FG jest faktycznie ładny. Od razu wpadł w oko mojej rodzince, mnie to w zasadzie było obojętne co i jak; tylko tyle, że musi być kupione turystyczne łóżeczko, bo nie będę ganiać z jednego konta mieszkania w drugi ze Smrodkiem. Kupiliśmy kolor malinowo-czerwony, ale fajnie też wygląda ten limonkowy,
moko.
No własnie myślę o limonce icon_smile.gif
FG nie ma przewijaka no nie ? nie chce nic icon_smile.gif chce samo Å‚ozeczko i to mi bardzo odpowiada icon_smile.gif
Politea
CYTAT(moko. @ Mon, 25 Jan 2010 - 19:23) *
No własnie myślę o limonce icon_smile.gif
FG nie ma przewijaka no nie ? nie chce nic icon_smile.gif chce samo Å‚ozeczko i to mi bardzo odpowiada icon_smile.gif

Ma przewijak, i całą kupę bajerów 29.gif nie wiedzieć czemu ma to służyć. Akurat z przewijaka się ucieszyłam, ale reszta u mnie nie będzie wykorzystywana; a zaleta główna to to, że pasuje do niego standardowy materac 120x60
Eta
Politea, ale ten przewijak jest praktyczny? Bo słyszałam już od kilku osób, że nie używały go, bo on sie jakiś taki niestabilny/niebezpieczny wydawał.
moko.
CYTAT(Eta @ Fri, 29 Jan 2010 - 15:52) *
Politea, ale ten przewijak jest praktyczny? Bo słyszałam już od kilku osób, że nie używały go, bo on sie jakiś taki niestabilny/niebezpieczny wydawał.

Eta ja mam przewijak sztywny o taki jakoÅ› ten szmaciany do mnie nie przemawia....
katiek
Kupiłam w sobotę coneco venus i będę chciała je zwrócić. Dlaczego? To, że tapicerka nie zdejmuje się do prania to pikuś, ale ma strasznie miękkie i niestabilne wg mnie dno.
moko.
Eta ja kupiłam w końcu łozeczko bez bajerów. o takie - motyw z pieskiem
Wymacaliśmy je w sklepie - dla mnie jest stabilne, dokupiliśmy materac - pianka-kokos !
katiek
Moko a można zdjąć tapicerkę do prania?
moko.
CYTAT(katiek @ Tue, 02 Feb 2010 - 08:16) *
Moko a można zdjąć tapicerkę do prania?

Tia jak rozkręcisz łożeczko na części, można jedynie poziom dla noworodka. Natomiast widzę, ze materiał całkiem fajny is pokojnie przeprać się da jakąś szmatką (tak myślę?)
Agatkie
My po jakimś roku sprzedaliśmy zwykłe drewniane łóżeczko i kupiliśmy tylko turystyczne. Materacyk zostawiliśmy (gryczano-kokosowy). Powiem szczerze... chyba był to błąd. W tej chwili płótno na spodzie jest tak powyciągane, podłoga ta od łózeczka zapada się nierównomiernie. Gdyby Lila miała spać tylko na tej podłodze bez materaca to nie wiem jak by się to skończyło dla jej kręgosłupa. W zasadzie podparcie łóżeczka jest po środku. Wygląda to teraz tak, jakby to podparcie było górą a dookoła wiszą fałdy materiału, takie nienaprężone. Teraz zmieniamy już łóżeczko na jakiś tapczanik.
katiek
Wymieniłam na baby ono, to zwykłe jednopoziomowe i jak na razie bardziej mi się podoba.
Co prawda i tak Kinga miała lepsze-bo z brevi dolce nanna, ale cóż...
Agatkie bo te turystyczne są do max 3 lat i zwykle do 14-15 kg-więc już czas najwyższy na nowe łóżeczko icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.