To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jeszcze raz torbiel

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

aldara.35
to znowu ja.Niestety mój gin nie okazał sie ,,naciągaczem,,.Poszłam na usg przezbrzuszne i radiolog potwierdził ze mam zmianę na jajniku, określił to jako torbiel gęstą,Czy ktoś to miał???Ja nie chce zadnej operacjj!!.Czy mam szanse ze w naturalnym cyklu(odstawiłam anty)to zniknie??.Gin mówi ze moze to być krew ,śluz a tak naprawde to się okaze jak wytną.Prosze pomóżcie.
Anielka
Moja torbiel się wchłonęła, obie zresztą. Od gin usłyszałam,że to właśnie dzięki temu,że brałam piguły. Nie wiem czy dzięki temu czy mimo to. Ale też pierwsze zalecenie miałam laparoskopia. Pochodziłam jeszcze po lekarzach i odpowiedzi w stosunku 2:2 operować :obserwować.

Chyba za dużo Ci nie pomogłam.
aldara.35
Dziękuje że sie ktoś zlitował ,jeśli możesz to napisz czy twoje toribiel powstała w naturalnym cylku bo to przeważnie sie wchłaniają(czynnościowe)pod wpływem tabletek hormonalnych,a napisz dlaczego chcieli Ci operowac? wink.gif
Anielka
Torbiele ( bo miałam na obydwu jajnikach) pojawiły się długo po tym jak zaczęłam brać pigułki. Dwóch z czterech lekarzy chciało mnie operować, bo podobno z torbielami takich rozmiarów ( powyżej 40mm) "się nie chodzi". Od razu dostałam skierowanie na markery i jak tylko się dowiedziałam, że te wyniki są w normie to postanowiłam jednak poobserwować. Nie wiem czy było to rozsądne. Teraz podobno wszystko jest ok.
aldara.35
To znaczy ze w trakcie antykoncepcjii sie pojawiły? bo u mnie tak.tez robiłam markery Ca125-13.08(przy normie do 35)ale to badanie jest podobno malo wiarygodne,dlatego się nie uspokoiłam.Nie wiem czy to endo wynik na to nie wskazuje ale torbiel wygląda na gęstą ,prawde mówiąc nie wiem co to znaczy.Napisz co robilaś ze znikły i jak długo czekalaś,czy gin ci mówił jaki to rodzaj torbieli czy ja mam na co czekać?Podobno ta torbiel nie ma naczyń krwionośnych-to podobno dobrze.Dzięki za odpowiedz icon_biggrin.gif
Peedle
Niestety nie zawsze się wchłaniają. Moja torbiel się nie wchłonęła. Osiągnęła średnicę 280 mm icon_eek.gif
Wyglądałam jak w 6 miesiącu w ciąży, poza tym nie miałam żadnych objawów icon_confused.gif Kolejna torbiel dwa lata później rozlała się i musiałam 2 tygodnie leżeć w szpitalu, ale dzięki temu uniknęłam kolejnej oparacji.
aldara.35
To znaczzy,,lepiej,, jak pęknie?.A mozesz napisać jaki to był rodzaj torbieli?Moja jest gęsta tyle wiem . góry dziekuje
Anielka
aldara ja nic z nimi nie robiłam, same się wchłonęły. Przepraszam, ale nie mogę teraz poszukać opisu do tamtego usg, ale pamiętam, że moje też były "gęste". Może powinnaś porozmawiać z lekarzem jeszcze raz? Mi mój powiedział,że to może być zmiana nowotworowa, ale równie dobrze może to być tylko torbiel wypełniona krwią, bo jajeczkowanie nie przebiegło akurat w danym cyklu prawidłowo, albo jeszcze coś zupełnie innego. Na pewno nie powinno się tego ignorować i pozostawić samemu sobie. Wiesz nie chcę Cię wprowadzać w błąd. Może jak ktoś ma to bardziej na świeżo, to udzieli dokładniejszych informacji.
Peedle
aldara.35 chyba nie jest lepiej jak pęknie, bo różnie może się to skończyć. Ja wylądowałam natychmiast w szpitalu i lepiej było dla mnie tylko w tym sensie, że nie miałam operacji.
Niestety nie pamiętam czy to była gęsta torbiel czy jakaś inna icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.