To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

onkologia dziecięca potrzebuje pomocy finansowej

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

cydorka
https://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...59&ticaid=13266

nie wiem, Wy jesteście bardzie j na miejscu
Ila, może portal może sie włączyć jakoś do pomocy
może malinowa ma jakieś kontakty z osobami "wykonującymi podobną dobra robote" tu u Was we Wrocławiu
czego potrzebujÄ… najbardziej

musi byc fatalnie bo zaapelowali nawet do mieszkańców o datki
cyd
malinowa i Malina
Nie wiem dokładnie jak wygląda sprawa zabezpieczenia w leki w takiej sytuacji w jakiej znalazł się szpital we Wrocławiu. Na ile mają zrobione zapasy i jak wygląda sprawa zapasów. Prof. Chybicka mówiła w ostatnich dniach, że ze środków fundacji moga sfinansować leki na mniej więcej miesiąc. Znając metody działania prof.Chybickiej to na pewno sprawę załatwi, znana jest z tego.
( z załączonego art. nie rozumiem, czy komornik zajął 8 mln czy 4,5 - ten fragment jest chyba pomieszany).
Ministerstwo nie wyłozy kwoty potrzebnej do spłacenia długów a jeżeli nie powstanie program restrukturyzacji to i tak szpital w pewnym momencie przestanie funkcjonować. Tutaj potrzeba rozwiązań systemowych. A tak poza tym, to może prof.Chybicka nagłośniłaby fakt, że procedury medyczne sa źle wyceniane.
cydorka
CYTAT(malinowa i Malina)
A tak poza tym, to może prof.Chybicka nagłośniłaby fakt, że procedury medyczne sa źle wyceniane.


no właśnie w takich sytuacjach jak ta mierzi mnie fakt, ze jasno i konkretnie nie jest powiedziane co jest przyczyna takiego stano szpitala
no przeciez na Boga nie to, że leczą dzieci
cyd
malinowa i Malina
Wiadomo co jest przyczyną. Natomiast ja jestem ciekawa, którzy wierzyciele nie zgodzili się na ugodę. Może np zakład energrtyczny, albo gazownia czy podobne.
Poza tym - co do prof.Chybickiej. Uważam, że tym razem złamała etykę lekarską i jej postepowanie może mieć sore konsekwencje. Nie pierwszyb raz wystawia chore dzieci pod obstrzał kamer, już kilkakrotnie w ciągu ostatnich lat robiła podobne akcje posiłkując się chorymi dziećmi. Pierwszy raz natomiast przekroczyła wszelkie granice - jestem ciekawa - może Ida się wypowie- jakie konsekwencje dla dalszego leczenia dziecka, jego stanu psychicznego może mieć fakt, że zostało zmuszone (to właściwe słowo) do wsytąpienia przed kamerą z tekstem, że jak zabraknie pieniędzy to umrze. Pani profesor powinna wiedzieć, że chore dziecko nie otrząśnie się z tego tak łatwo, ono w to wierzy! I co z tego, że dostanie teraz swoja porcje lekarstw, skoro jego i tak zachwiane poczucie bezpieczeństwa legło w gruzach? Czy panią profesor to obchodzi? Obawiam się, że nie. Jej obowiązkiem jako ordynatora tej koliniki i lekarza jest zapewnie dzieciom leczenia ale nie kosztem ich samych.
Dlaczego już parę lat temu, kiedy zaczęła robić takie numery w mediach nie myślała o przyszłości tych dzieci ale załatawiała tylko sprawy doraźne? Poza tym - ta klinika nie jest jedyną w której leczone sa dzieci z całej Polski i prowadzona jest działalnośc dydaktyczna.
Niech swoja energię i kontakty wykrzysta do zmiany ustawy o finansowaniu służby zdrowia a nie do załatwia wyłącznie swoich interesów.
Cleo
Dzis w gazetach opisane , ktoprzy wierzyciele nie zgodzili się, ktorzy zgodzą, się jeśli cos....
ja mam pytanie o SMSy - czy cała ta kwota (5 zl plus vat) idzie na szpital, czy etz cos z tego ejszcze trafia do Plusa(?) i Fundacji Polsat? wysyłamy już trochę i ciekawi mnie to...
Pecia
Cleo, mam takie samo pytanie ( o smsy)
ale nie wiem, prawde mowic moze byc tak ,ze nie cala kwota idzie na ten cel icon_confused.gif
malinowa i Malina
CYTAT(Cleo)
Dzis w gazetach opisane , ktoprzy wierzyciele nie zgodzili się, ktorzy zgodzą, się jeśli cos....
ja mam pytanie o SMSy - czy caÅ‚a ta kwota  (5 zl plus vat) idzie na szpital, czy etz cos z tego ejszcze trafia do Plusa(?) i Fundacji Polsat? wysyÅ‚amy już trochÄ™ i  ciekawi mnie to...

Przede wszystkim jest 22% VAT.
W której gazecie są wierzyciele podani?
Wpływy z SMS-ów będą rozliczone dopiero za miesiąc.
Pecia
o wierzycielach czytalam w dzisiejszym Dzienniku
Cleo
w 'dzienniku' o wierzycielach, ejst wywiad z jedna z firm chyba tez...
ale Danko, o co chodzi z tym 22 % VAT ?? ja pytam, czy faktycznie 5 zl netto idzie do szpitala...
malinowa i Malina
a tego to ja nie wiem.
dziennika nie mam bo nie czytuję, czy w takim razie moglibyście mi napisać kto zacz ci wierzyciele?
Cleo
Tymczasem wczoraj kolejny wierzyciel powiedział, że już dłużej nie będzie czekać na spłatę długu. Niewzruszone okazały się cztery firmy. Columbus Factoring Solutions oraz Greenhouse handlują wierzytelnościami, Skamex sprzętem medycznym. Fortum Wrocław, który dostarcza ciepło do wielu wrocławskich mieszkań, jest gotowe do negocjacji zadłużenia ze szpitalem, ale pod warunkiem, że zrobią tak pozostali wierzyciele.
Cleo
Klinikę Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu można też wesprzeć wysyłając sms-y o treści "pomoc" pod numer 7531. Placówce grozi zamknięcie z powodu długów Akademickiego Szpitala Klinicznego, któremu klinika podlega. Koszt sms-a wynosi 5 zł plus vat; pieniądze w całości są przeznaczone na leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi.

Jak poinformowała PAP prof. Alicja Chybicka, pieniądze można też przesyłać na konto Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową: 50 1020 5242 0000 2702 0019 8556, w banku PKO IV O/Wrocław.
zilka
CYTAT(malinowa i Malina)
Wiadomo co jest przyczynÄ….  Natomiast ja jestem ciekawa, którzy wierzyciele nie zgodzili siÄ™ na ugodÄ™. Może np zakÅ‚ad energrtyczny, albo gazownia czy podobne.  
Poza tym - co do prof.Chybickiej. Uważam, że tym razem zÅ‚amaÅ‚a etykÄ™ lekarskÄ… i jej postepowanie może mieć sore konsekwencje. Nie pierwszyb raz wystawia chore dzieci pod obstrzaÅ‚ kamer, już kilkakrotnie w ciÄ…gu ostatnich lat robiÅ‚a podobne akcje posiÅ‚kujÄ…c siÄ™ chorymi dziećmi. Pierwszy raz natomiast przekroczyÅ‚a wszelkie granice - jestem ciekawa - może Ida siÄ™ wypowie- jakie konsekwencje dla dalszego leczenia dziecka, jego stanu psychicznego może mieć fakt, że zostaÅ‚o zmuszone (to wÅ‚aÅ›ciwe sÅ‚owo) do wsytÄ…pienia przed kamerÄ… z tekstem, że jak zabraknie pieniÄ™dzy to umrze. Pani profesor powinna wiedzieć, że chore dziecko nie otrzÄ…Å›nie siÄ™ z tego tak Å‚atwo, ono w to wierzy! I co z tego, że dostanie teraz swoja porcje lekarstw, skoro jego i tak zachwiane poczucie bezpieczeÅ„stwa legÅ‚o w gruzach? Czy paniÄ… profesor to obchodzi? Obawiam siÄ™, że nie. Jej obowiÄ…zkiem jako ordynatora tej koliniki i lekarza jest zapewnie dzieciom leczenia ale nie kosztem ich samych.  
Dlaczego już parÄ™ lat temu, kiedy zaczęła robić takie numery w mediach nie myÅ›laÅ‚a o przyszÅ‚oÅ›ci tych dzieci ale zaÅ‚atawiaÅ‚a tylko sprawy doraźne? Poza tym - ta klinika nie jest jedynÄ… w której leczone sa dzieci z caÅ‚ej Polski i prowadzona jest dziaÅ‚alnoÅ›c dydaktyczna.  
Niech swoja energię i kontakty wykrzysta do zmiany ustawy o finansowaniu służby zdrowia a nie do załatwia wyłącznie swoich interesów.


O dzieki Danka, ja po obejrzeniu materialu w TV mialam podobne przemyslenia. Ciekawe kto te konsekwencje mialby wyciagac?
malinowa i Malina
Chyba niestety, po raz kolejny prof.Chybickiej siÄ™ upiecze. Åšrodowisko traktuje to jako dziwacznÄ… ale nieszkodliwÄ… cechÄ™ pani profesor. Niestety.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.