To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

kiedy miesiączka po porodzie jak karmię

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
jak
Jeszcze nie mam okresu karmie nadal piersia ginekolog mówił ,ze nie wiadomo kiedy wróci icon_rolleyes.gif i ze trzeba bedzie sztucznie wywołac .Hmmm ale ja swoja droga nie chce okresu bo i tak jestem wykończona porodem,karmieniem,chronicznym brakiem snu ledwo żyje .Ale zauwazyłam ostatnio takie jakby plamienie czy to nic złego ?? kiedy Wam okres wrócił ?miałyscie wywowyłany czy czekaliscie az sam wróci ????????????????????????? icon_rolleyes.gif
AnkaSkikanka
Okres wywoływany? Jak? icon_eek.gif Lekarz przez tubę będzie krzyczeć Ci między nogi HOP HOP? Pierwsze słyszę icon_confused.gif
LilySnape
Można wywolać okres podaniem odpowiednich hormonów wink.gif
AnkaSkikanka
A po co?
jak
po to zeby uregulowac układ hormonalny zakłocony ciaza moze to lepsze dla organizmu kobiety uniknie sie torbieli,miesniaków
AnkaSkikanka
Ja się nie znam. Ale wydaje mi się, że natura spokojnie sobie radzi z powrotem do stanu z przed porodu.
jak
niby natura sobie radzi ale przecież nie zawsze czasem naturze trzeb pomóc icon_rolleyes.gif sama juz nie wiem ale faktem jest ile kobiet cierpi na tzw sprawy kobiece? bardzo duzo icon_exclaim.gif moze dlatego ,ze własnie pozostawiaja wszystko losowi ...
AnkaSkikanka
Jeśli nie masz problemów hormonalnych, to nie kombinuj. I tyle.
hawah
A jak duzo czasu uplynelo od porodu ? I karmisz wylacznie piersia czy dzieciaczek je tez juz cos innego?

Nigdy nie mialam wywolywanego okresu, po pierwszym porodzie plodnosc wrocila po 7 miesiacach, po drugim - po osmiu.
Saskia
po pierwszym porodzie miesiączka pojawiła się po 14 miesiącach, po drugim po 9
nikt mi niczego nie wywoływał ani nawet tego nie proponował
na tzw. "sprawy kobiece" sie nie uskarżam
osobiscie wolałabym zmienić gina gdyby mój proponował mi wywołanie okresu
LilySnape
Ja na twoim miejscu poczekałabym, aż @ wróci... To przecież normalne, że przy karmieniu jej czesto nie ma icon_smile.gif
jak
upłynęło prawie pół roku od porodu ,obecie karmię tylko piersią ale odczuwam czasem takie bóle w podbrzuszu jak na okres icon_confused.gif i takie niby plamienie czasem mi sie pojawia icon_rolleyes.gif tak czy inaczej musze zrobić teraz cytologię
hawah
No to najzupelniej normalne jest w tej sytuacji, ze nie masz jeszcze okresu.
A na wizyte kontrolna oczywiscie warto sie wybrac, jesli Cie cos niepokoi. Tylko do dobrego gina, a nie takiego, ktory uwaza ze kobiecie karmiacej wylacznie piersia niespelna polroczne dzieciatko trzeba okres wywolywac sztucznie icon_eek.gif
kajanna
Po 1 dziecku okres wrocil miesiac po przestaniu karmienia.
Przy drugim-3 miesiace po przestaniu karmienia.
Po odstawieniu 3 dziecka,gdy przez 4 miesiace nie mialam @ i zaczelam sie zle czuc,wtedy to dopiero gin. przepisal mi leki na wywolanie @.
Malgood
a ja nie miałam okresu przez 11 miesięcy od porodu
karmiłam cały czas piersią
tak że czekaj to sie w końcu doczekasz no chyba że dopadnie cię koleja ciąża icon_wink.gif
Agata_G
Ja karmiłam małą piersią prawie 11 miesięcy, a okres dostałam nie całe trzy miesiące po porodzie.
bumbunia
U każdej kobiety po porodzie jest trochę inaczej. Jesteś dopiero poł roku po porodzie, a lekarz już proponuje Ci wywołanie miesiączki icon_rolleyes.gif Napewno więcej do takiego lekarza bym nie poszła! U mnie po obu porodach miesiączka pojawiła się po około siedmiu miesiącach. Też karmiłam piersią...
jak
CYTAT(Agata_G)
Ja karmiłam małą piersią prawie 11 miesięcy, a okres dostałam nie całe trzy miesiące po porodzie.
to musiałaś bys strasznie wykończona icon_rolleyes.gif ja juz wole narazie nie miec tej miesiaczki icon_rolleyes.gif
Agata_G
CYTAT(jak)
CYTAT(Agata_G)
Ja karmiłam małą piersią prawie 11 miesięcy, a okres dostałam nie całe trzy miesiące po porodzie.
to musiałaś bys strasznie wykończona icon_rolleyes.gif ja juz wole narazie nie miec tej miesiaczki icon_rolleyes.gif


Byłam wykończona, bo przez kilka miesięcy miałam miesiączkę prawie non stop icon_exclaim.gif Przerwy były kilkudniowe. Ale lekarz powiedział, że są to naturalne zaburzenia podczas karmienia i że może to potrwać kilka miesięcy.
mama_oliwki
ja okres dostałam jak odstawiałam oliwke
tak gdzies 1 i 5mcy ale miałam luzik
ponad dwlata niemiałam okresu razem z ciążą
skończyłam karmic 1 i 8mcy

ciekawe jak teraz mi pójdzie bo jeszcze nie mam okresu icon_rolleyes.gif
.kasiula.
ja nadal karmię piersią, teraz jednak rzadziej 3-4 razy na dobę, a miesiączka wróciła 7 miesięcy po porodzie
polasia
Zastanawiam się tylko czy takie sztuczne wywolywanie miesiączki nie wpłynie negatywnie na karmienie piersią czy nie grozi utratą pokarmu.

Jakoś emocjonajnie reaguję na na sformułowanie "wywoływanie miesiączki"- dla mnie ma jednoznacznie pejoratywne zabarwienie. icon_confused.gif

A ja nadal nie mam @ i bardzo mnie to cieszy. Karmię piersią i oby jak najdłużej. icon_biggrin.gif
mama_oliwki
po oliwce dostalam okres po 1i 6 czy 7 miesiącach
a teraz jeszcze nie mam

źle ci ze nie masz ja tam sie ciesze i modle zeby
jak najdłuzej nie miec wink.gif
mama_oliwki
CYTAT(mama_oliwki)
po oliwce dostalam okres po 1i 6 czy 7 miesiącach
a teraz jeszcze nie mam

źle ci ze nie masz ja tam sie ciesze i modle zeby
jak najdłuzej nie miec icon_wink.gif
hehe ale ze
mnie jełopa juz tu pisałam icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
kejtlin
To jakieś żarty wywoływać okres 6 miesiecy po porodzie, co innego jak byś 2 lata go nie miała - to rozumiem,. Ja też karmię piersią i nie mam okresu, nawet bardzo bym się zdenerwowała gdyby tak szybko wrócił! Również jestem 6 miesięcy po porodzie. A może chodzisz do lekarza prywatnie i on chce sobie po prostu zarobić. Bo nie potrafię znaleźć innego racjonalnego wytłumaczenia.
h-ania
jak widac jest to zalezne od organizmu. No od mojego lekarza słyszałam ze to sie waha od 3 do 9 mcy najczęściej,ale z waszych postów dowiedzialam sie ze moze byc dłuzej. Ja byłam wolna od tego przed prawie 6 mcy icon_smile.gif a karmiłam 9 m-cy.Wiec nie jest to chyba do konca zalezne tylko od karmienia.
truska
Ja miałam okres po 13 miesiącach , a karmiłam 16 miesięcy
kejtlin
Dziwne ale pierwsza @ po porodzie spotkała mnie 6 i pół miesiąca po porodzie, a duga?? Niet? Nie wiem o co chodzi. Czy regularność cykli nie powraca od razu. Nie możliwe żebym była w ciąży przecież nie jestem wiatropylna.
...za to mam twardy sen icon_evil.gif ...
.kasiula.
ja mam regularnie od 4 m-cy, ale mój lekarz był zdziwiony, bo ponoć to rzadkość, żeby tak od razu icon_smile.gif takze może u Ciebie kejtlin musi się wszystko jeszcze unormować, ale dla pewności zadzwoń do gina i popytaj
Silije
Obie córki karmiłam piersią po 20 miesięcy i w obu przypadkach miesiączka wróciła po roku od porodu. Taki stan ma niemal same korzyści - oszczędza się żelazo potrzebne i mamie i dziecku (nigdy nie miałam tak dobrej morfologii jak podczas karmienia!) i jeszcze mądry organizm sam broni się przed zbyt wczesną kolejną ciążą zanim się zregeneruje do końca! Więc sztuczne wywoływanie miesiączki to kompletne nieporozumienie - spotkałam się z takim przypadkiem, ale wtedy kobieta marzyła o malutkiej różnicy wieku między pociechami i chciała już być z powrotem płodna.
iwo1
U mnie pierwsza miesiączka po porodzie pojawiła się jakieś 13 miesięcy po urodzeniu Jasia
I
ania25
Po pierwszym dziecku wróciła mi po 14 miesiącach, teraz Karmię Julkę i ma 15 m-cy i nie mam jeszcze miesiączek 41.gif
agula1980
Pozwoliłam sobie wyciągnąć stary wątek, ostatnio zaczęłam się nad tym zastanawiać. Z MAteuszem okres dostałam około 5 tygodni po porodzie nawet gin nie wierzył że tak szybko ale comiesięczne odległości uświadomiły mi że się nie myliłam icon_smile.gif tylko wtedy go nie karmiłam piersią. Oczywiście nie mówię że tęsknię za @ no ale różne rzeczy się zdarzają i nie ma 100% zabezpieczenia no chyba że szklanka wody zamiast. Trochę obawiam się stosowania tabletek bo wyczytałam różne negatywne opinie ( mam na myśli te dla karmiących) zacznę chyba stosować jeszcze dodatkowo globulki patentex oval bo zeświruję. Oczywiście nie wytrzymałam i dziś zrobiłam test ciążowy wynik tak jak przypuszczałam negatywny. No cóż pozostanie mi pewnie robić testy co jakieś dwa miesiące dla pewności. A jak było u Was z okresem?
m4rusia
Ja mogę się wypowiedzieć tylko co do antykoncepcji zaraz po porodzie. Zażywanie tabsów przed samoistnym powrotem organizmu do formy sprzed porodu (no głównie mam na myśli cykl miesięczny) w moim przypadku to była totalna porażka. Zaczęłam brac microgynon ok półtora miesiąca po porodzie .... i natychmiast zaczęłam tyć. W chwili obecnej (7 mieś po porodzie) wróciłam niemalże do wagi porodowej (nadmienię tylko, że nie żrę na potęgę icon_wink.gif ) Tabletki te parę lat temu, brane przy regularnych już miesiączkach nie wywołały takich skutków ubocznych jak teraz. Ważne chyba dla dyskusji jest, że NIE KARMIŁAM jednak PIERSIĄ ze względu na przeciwskazania neurologiczne. Teraz mam zamiar odstawić tabletki i zainwestować w mechaniczne metody. Życzcie powodzenia icon_wink.gif
jaAga*
Po pierwszym porodzie okres wrócił po 10 miesiącach, po drugim porodzie po roku, obie córki karmiłam po 18 miesięcy.
Agnieszka_82
U mnie niecałe 6 miesięcy po porodzie i póki co miesiączki brak z czego się cieszę icon_smile.gif (karmię piersią )
agula1980
Co do teśknoty za miesiączką to na pewno za nią nie tęsknię icon_smile.gif Jednakże zaczęłam się zastanawiać ( idąc w ślad za programem ciąża z zaskoczenia) co by było gdyby nagle się okazało że jestm np w piatym miesiącu ciąży. Ja też stosuję środki antykoncepcyjne mechaniczne no ale jak wiadomo nic nie działa w 100%.
Marta M
jeszcze nie dostałam miesiączki,od ponad miesiąca nie biorę tabletek anty,Nikodema karmię piersią raz dziennie,test robiłam,jest negatywny,tylko zastanawiam się czy wszystko ok,może powinnam pójść do gina...
KAROLA3DAW
Mi @ nie sprawiala nigdy wiekszych problemow i funkcjonowalam tak jakby sie nic nie dzialo icon_smile.gif
Ale nie to zebym za nia teskniła chociaz juz nie pamietam jak to jest 37.gif
Po proodzie nie dostalam okresu a po odstawieniu Fabiana od piersi stworzyliśmy nowego Skarba który dzis ma 20 tygodni 03.gif
Organizm kazdej z nas jest inny i na swoj sposob wyjatkowy wiec na pewno wszystko sie ureguluje we własciwym czasie icon_smile.gif
alcia
Mi tam niespieszno do tej "przyjemności". Po Oli pomimo karmienia piersią @ dostałam 5 miesięcy po porodzie. teraz na razie cisza ale zastanawiam sie, że może to przez fakt, że Kuba ssak straszny.
Agulka 333
Pawełka karmiłam 14 miesięcy. Kiedy przestałam zaraz wróciła @ czyli 15 miesięcy po porodzie. Wcale za @ nie tęskniłam nie próbowałam jej wywoływać.
agula1980
No właśnie z tym wywoływaniem, jak byłam na kontroli u gina to mi powiedział że jesli po roku nie dostanę @ to mam do nie go przyjść i będziemy @ wywoływać. Oczywiście na razie o tym nie myślę bo do roku jest jeszcze sporo czasu tylko teraz zastanawiam sie po co to wywoływanie?
marzena0607
Ja dostałam okres gdzieś 3 miesiące po porodzie mimo że karmiłam. To chyba różnie jest.
Julcia_
ja za pierwszym razem i teraz dostałam @ 5 tygodni po porodzie mimo że karmię i karmiłam tylko piersią (Macka 1,5 roku)
miałam dwie cc
lekarza komentarz "organizm gotowy na kolejną ciąże" hormony laktacyjne mu w tym nie przeszkadzają
także karmienie piersią to żadna metoda antykoncepcyjna
Marta M
okres dostalam ok 2 tygodnie po calkowitym odstawieniu,karmilam prawie 12 miesiecy,na koncowce 1-2 razy dziennie
KAROLA3DAW
CYTAT(agula1980 @ Tue, 08 Feb 2011 - 11:27) *
No właśnie z tym wywoływaniem, jak byłam na kontroli u gina to mi powiedział że jesli po roku nie dostanę @ to mam do nie go przyjść i będziemy @ wywoływać. Oczywiście na razie o tym nie myślę bo do roku jest jeszcze sporo czasu tylko teraz zastanawiam sie po co to wywoływanie?


Ja bym sie nie dala namowic na wywolywanie jesli nadal bym karmila piersia icon_smile.gif
Kazdy organizm jest inny i tak jak tu piszemy jedne dostaly okres po kilku tygodniach a inne dopiero po roku icon_smile.gif
green
Okres nawiedził mnie ponad rok po porodzie, a karmiłam prawie dwa lata. Jakoś specjalnie za nim nie tęskniłam icon_razz.gif
bumbum
Brakiem @ nie cieszyłam się zbyty długo pomimo że karmiłam i karmię tylko piersią.Nawiedziła mnie już 3 miesiące po porodzie
m4rusia
Mi @ zgineła po dwóch kolejnych @ gdy urodziłam wikę. Poszłam do gina, dostałam tabsy na wywołanie i dostałam @ dopiero gdzieś za półtpra tygodnia.
Lekarka u której byłam wcześniej stwierdziła u mnie 7 tyg ciąże i chciała zakładać kartę ciąży. Pokłóciłam sie z nią, na drugi dzień poszłam własnie do tego co mi tabletki wypisał. W ciąży nie byłam...
Sali_M
Po obu ciążach dostałam okres prawie dokładnie 3 miesiące po porodzie.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.