To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ubezpieczenie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Monisia
U nas w Zerówce kosztuje 43 zł a ile u Was?Czy można się jakoś "zwolnić" z niego? icon_question.gif
adzia
Oczywiście, że można sie zwolnić. NW NIE jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Wiem o tym, bo pisała lokalna gazeta - i akurat chodziło o żłobek, do którego chodzi Domeczka. Twierdzono, że ubezpieczenie jest obowiązkowe, a to nieprawda.

Faktem jest, że ja zapłaciłam. Muszę mieć ten komfort - po przykrym doświadczeniu, kiedy to na studiach zapomniałam raz zapłacić skłądkę i właśnie w tymże roku wpadłam pod samochód... Ale nie musisz płacić akurat tam, gdzie chce przedszkole. Polisy NW można wykupić w dowolnej firmie. Ty wybierasz.

Aha, u nas kosztuje toto 45 zł.
Dor
U nas ubezpieczenie kosztuje 28zł, a w szkole, w której pracuję 30zł.
Cena zależy od ubezpieczyciela. U naz zarówno przedszkole, jak i szkoła są ubezpieczone w tej samej firmie (nie PZU), część pieniędzy, które wpłacamy wraca do nas z powrotem.
W szkole dostajemy 30% wpłaconej sumy na fundusz specjalny, a w przedszkolu, z racji, że dzieci jest zdecydowanie mniej, firma kupuje zabawki.
Z tego co wiem przy ubezpieczeniach większej liczby dzieci zawsze jest kilka "darmowych" polis dla tych najbiedniejszych.

Pozdrawiam
Ewcia!
u nas w przedszkolu 27 zł(warta) , w szkole 37 (pzu). Nauczycielka powiedziała, ze aby nie płacic, piszesz oswiadczenie, ze rezygnujesz , baądź podajesz nr polisy indywidualnej. W naszej kklasie są 2 "darmowe" (przy pozostałych wpłaconych). Mozesz pewnie wybrac inny wariant polisy, pytaj o sume ubezpieczenia i warunki wypłacania
mamjuz
u nas w przedszkolu 28 zeta roczna składka
pani mówi ze na "pezetu", czyli pewnie jest to ubezpieczenie PZU, ale pewna nie jestem

obowiÄ…zkowe nie jest

monik
MamaJiP
U nas w przedszkolu jest ubezpieczenie 29 zł w PZU i dziecko jest ubezpieczone 24h na dobę. Jeżeli stanie mu się krzywda np. na placu zabaw rozetnie sobie czoło to PZU wypłaca odszkodowanie.
Moim skromnym zdaniem warto płacić ubezpiecznie.
Bzdurą jest płacić komitet rodzicielski na szczęście u nas w przedszkolu nie płacimy, tylko po 10 zł miesięcznie na imprezy. icon_smile.gif

Pozdrawiam
mamami
Właśnie dziś było zebranie w przedszkolu więc wszystko mam na świeżo.
Przede wszystkim porównywanie cen ubezpieczenia to kiepski pomysł, bo wszystko zależy od tego co jest w zamian.
U nas rodzice wybrali składkę 24 zł, suma ubezpieczenia przy tej składce to 10000 zł. Ubezpieczenie jest w Hestii. Była również pani z PZU, która przedstawiła ofertę ale jest zdecydowanie droższa.
Myslę, że każde ubezpieczenie jest na 24h i dodatkowo działa również za granicą (szkoda że dowiedziałam sie o tym dopiero teraz, bo gdy jechaliśmy za granicę wykupiłam, jak sie okazało niepotrzebnie, ubezpieczenie dla Michała).
agarad
a u nas w przedszkolu 40 zł - czyli sporo w porównaniu do innych przedszkoli.mam nadzieję, że chociaz jest to ubezpieczenie na 24h - dziś mam zebranie więc poznam szczegóły.
Tuni
Zauważyłam, że podajecie ceny i faktycznie niektóre znacznie się różnią. Warto jednak zwrócić uwagę co dokładnie dane ubezpieczenie obejmuje. W jakich sytuacjach jest uznawane a w jakich nie. No i czy obejmuje tylko czas pobytu w przedszkolu, czy całą dobę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.