To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

trwała

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

eni20
wlasnie zrobilam sobie trwala-chcialam lekka,fale naturalnie ygladajace, a ywszla okropna szopa,niekotre pasma zrobily sie nawet proste. Fryzjerka mi je rozczesla i wysuszyla. A podbno sie nie suszy i nie czesze,nie wiem czy myc je czy czekeac?i jak o nia dbac aby to jakos wygladalo?jestem przerazona,moja glowa to jeden wielki busz;(
Agnieszka.zg
ja robiłam ponad miesiąc temy trwała i mogę ci poradzić
nie denerwuj się bo ja też miałąm na początku lekką szopę po wysuszeniu suszarką , moja rada odczekaj 4-5 dni bo i tak wcześniej nie możesz ich myć ja kupiłam sobie odzywkę bez spłukiwania Pantin pro vin sprężyste loki i fale cena coś koło 8-9 zł. oraz piankę do loków Sunsilk cena ok 10 zł. po umyciu wetrzyj to pierwsze i zostaw niech sobie schną a jak masz suche np. rana przed pracą ja tak robię wgniatam pianę i jest dobrze wieczorem włosy normalnie rozczesuję i rano ponownie troszkę pianki
Mika
a dlaczego nie myć?
przez 10 lat robiłam trwałą (wieki temu) i zawsze po powrocie do domu pierwsze co robiłam to wkładałam głowę pod kran wink.gif

jeśli chodziło ci o efekt mokrych włosów to fakt-nie suszyć,nie modelować

L`Oreal ma fajny płyn do kręconych włosów-na wilgotne psikasz,ugniatasz i gotowe -nie mając trwałej też mi włosy skręca icon_lol.gif
przydałaby się suszarka z dyfuzorem
żel lub spray do kręconych włosów
eni20
ja wlasnie umylam bi nie moglam zniesc tej szopy. suszarke z dyfuzorem mam,to suszyc nia?
Mika
masz żel?
w wilgotne włosy wgnieść żel ,głowa do dołu i suszyć delikatnie dyfuzorem
eni20
a mozna by cos pokomb8inowac z walkami?moze wtedy by to lepiej wygladalo,niektore pasma mam prawie proste
Mika
można icon_wink.gif
Agnieszka.zg
po trwałej nie można od razu myć włosów bo płyn musi się dobrze utrwalić na włosach a po myciu ich id razu po trwałej włosy mogą się rozprostować i nici z trwałej- tak mi powiedziała niejedna fryzjerka.
co do suszenia to jednak przy trwałej nie polecam suszenia suszarką a już tym bardziej z głową w dół no bo szopa będzie . lepiej wgnieść jakąś odżywkę do loków i zostawić do wysuszenia a potem ew. poprawić loki wgniatając w nie piankę . ja tak robię od 2 miesięcy i loki są w porządku.
Mika
z głową w dół coby na koniec nie wyszedł pudel -na dole puch na górze oklapnięte

zawsze tak robiłam,zawsze podsuszałam głową w dół (wszystkie fryzjerki to potwierdzą) to metoda na podniesienie włosów u nasady

pozostawione same sobie do wyschnięcia mają marny wygląd icon_wink.gif

jak nie podsuszysz,nie ugnieciesz i nie podniesiesz u nasady wyjdzie zmokła kura nie "mokra włoszka" icon_lol.gif
Agnieszka.zg
CYTAT(Mika)
z głową w dół coby na koniec nie wyszedł pudel -na dole puch na górze oklapnięte

zawsze tak robiłam,zawsze podsuszałam głową w dół (wszystkie fryzjerki to potwierdzą) to metoda na podniesienie włosów u nasady

pozostawione same sobie do wyschniÄ™cia majÄ… marny wyglÄ…d  :wink:  

jak nie podsuszysz,nie ugnieciesz i nie podniesiesz u nasady wyjdzie zmokÅ‚a kura nie "mokra wÅ‚oszka"  :lol:

hehe nie zgadam siędo koća . podsuszyć można ale nie wysuszyć bo będzie puch ja nie suszę suszarką zostawiam je same sobie i jest tak jak powinno
alusiaa
a powiedzcie mi,czym siÄ™ rozni owocowa od zwyklej i od stylingu..?
bo chcÄ™ skrecic wlosy..

I co powiecie,ktore najlepsze- zwykle,spiralne ,trojkÄ…tne...
nie znam siÄ™ na tym..
Mika
ze spiralnej wyjdą sprężynki -bardzo ładne z resztą
nie wiem jak wygląda skręt w trójkątnych-włosy jak połamane? icon_eek.gif

owocowe,ziołowe trwałe omijałam bo mam ciężkie włosy i na mnie by nie podziałały
tak samo jak eko
eni20
podobno suszarka z dyfuzorem nie zaszkodzi,mam pytanie ten dyfuzor to takie kolko-jakby tarcza z wyputskami?mam dwie suszarki i przy jednej jest wlasnie takie kolko, a przy drugiej mam taka jakby nakladke zwezona,nie wiem jak to wytlumaczyc jakby koncowka od odkurzacza taka cienka:) ktore to dyfuzor?icon_smile.gif
Agnieszka.zg
CYTAT(eni20)
podobno suszarka z dyfuzorem nie zaszkodzi,mam pytanie ten dyfuzor to takie kolko-jakby tarcza z wyputskami?mam dwie suszarki i przy jednej jest wlasnie takie kolko, a przy drugiej mam taka jakby nakladke zwezona,nie wiem jak to wytlumaczyc jakby koncowka od odkurzacza taka cienka:) ktore to dyfuzor?icon_smile.gif

dokładnie ta tarcza z wypustkami to dyfuzor
Tina25
Powracam do tematu,bo za tydzien mam zamiar zrobic trwala.
I tu dylemat,bo jakie walki wybrac?Srednie czy grube?Jaki tak naprawde jest efekt?Duzo trzeba modelowac?Jesli mam wlosy za lopatki,to o ile sie skroca?
eni20
wiesz aj Ci odradze trwala, wlosy mam siano maxymalne a robilam ponad rok temu, jak cchesz loczki to poelcam papiloty;0 Naprawde szkoda wlosow
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Agulka 75
Witam wszystkie zakręcone wink.gif

Hehe , wÄ…tek w sam raz dla mnie icon_smile.gif

Rosa no tak , trwała a pfuj , ale czasami dla niektórych z nas to jedyne wyjście żeby wiosną i latem jakoś przyzwoicie wyglądać icon_neutral.gif
Ja mam niestety takie włosy że bez trwałej raz w roku to ani rusz icon_sad.gif
ajakielka
A ja, jakiś prawie rok temu po raz pierwszy zrobiłam sobie "headlines" (nie wiem, czy tak się to pisze 08.gif ); jest to takie unoszenie włosów u nasady (mam włosy do ramion, na dłuższych podobno nie ma efektu). U mnie był niesamowity! Włosy super się układały, lekko falowały, były bardzo podatne- zaznaczę, że moje włosy to druty, strąki, cienkie, jedyny plus, że jest ich podobno dużo (tak mówi fryzjerka, ja tego nie czuję). Fryzjerka mówiła, że to unoszenie trzyma się około miesiąca, ale mnie trzymało się prawie trzy. Potem robiłam jeszcze kilka razy, teraz, od dwóch "cięć" zrobiłam sobie odpoczynek. Już nigdy w życiu trwałej nie zrobię (he, he, też miałam jakieś 15 lat temu i jak sobie przypomnę, to było dokładnie tak, jak pisze autorka tematu eni20, siano, wyprostowane niektóre pasma, szczególnie z przodu, koszmar). Agulka 75, nie wiem ,jak długie masz włosy, ale polecam "headlines"!
Agulka 75
ajakielka , hmm , pierwszy raz słyszę o taki zabiegu .
Trwałą robię regularnie raz w roku od 12 lat , chodzę do dobrego salonu i nigdy nie miałam jeszcze "siana" na głowie , ani zniszczonych , spalonych włosów.
Dziwi mnie tylko dlaczego nie zaproponowano mi zabiegu o którym wspomniałaś skoro jest taki super .

Ja również mam włosy do ramion i wypisz wymaluj takie same jak opisałaś .
Efekt trwałej zadowala mnie tym że włosy ładnie się układają i loki utrzymują się zadziwiająco długo , tak że wystarcza jedna trwała na rok.
Wiadomo że kosmyki od głowy odrastają , ale ogólnie włosy łatwiej jest mi wymodelować po trwałej , są bardziej miękkie i podatne na układanie.
emilly
Ajakielko-koleżanko z wątku listopadowego te podnoszenie włosków od nasady w salonie mojej bratowej to po prostu trwały styling.U nas w mieście tak to nazywją.
A co do trwałej to wspominam ją bardzo dobrze (mam włosy gęste i drutowate,ale czasami pozakręcane gdzieniegdzie).Miałam ją 2 lata i też nie maiłam wysuszonych włosów tak jak agulka75,tylko coś mi odbiło 10 miesięcy temu i jeżyka sobie zafundowałam.Najlepszym kosmetykiem dla mnie był czysty jedwab FAROUK) 06.gif .
Brydzia
Zawsze chciałam mieć kręcone włosy no i na 18 urodziny zrobiłam sobie trwałą. O matko!!! Co to było!!!
Miałam włosy do pasa i ta trwała to była tagedia, część włosów była prosta część kręcona, suche, łamliwe.No coś okropnego. Płakałam przez tydzień a potem obciełam włosy na "chłopaka" 08.gif
Juz nigdy więcej trwały!!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.