To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

katar od września pomóżcie!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

mama_oliwki
eryczek od września ma katar non-stop raz mniejszy raz większy
przez to podejrzewam miał juz 3 razy zapalenie płuc
katar schodzi na płucka
katar jest bezbarwny i wodnisty
czesto kicha i trze oczy
podejrzewam ze ma alergie
daje mu claritine od poniedziałku ale poprawy nie widze
dzisiaj ma nawt wiekszy
pewnie znów bedzie zapalenie płuc icon_cry.gif
eh..... tam....
juz nie wiem co robic
poradźcie coś
jeśli mialyscie do czynienia z czyms takim
Klucha
antyhistaminowe od razu nie zadziałają, musisz uzbroić się w cierpliwość.

Czy prowadzi was alergolog??
mama_oliwki
nie zamierzam poszukać jakiegos dobrego zeby nie meczyć małego
Klucha
przy podejrzeniu alergii wybierz sie do specjalisty, pediatrzy za dużo nie pomogą - to z moich doświadczeń
mama_oliwki
wiem wiem
tylko to mala mieścina i sa raczej nie najlepsi ci lekarze
szukam kogos dobrego
Ewelinek
a może to uczulenie na jakieś grzyby?? we wrześniu zaczyna robić się wilgotno i zaczynają pleśnie i takie tam wyłazić...na mnie tak właśnie działa nadchodząca jesień...
sylion
poza plesnia jesienia nasilaja sie rowniez roztocza
moj dwulatek mial w tym tyg wizyte u allergologa-pediatry i nie dowiedzialam sie niczego wiecej poza tym co juz wiedzialam tyle ze wymusilam na lekarce zeby dala nam skierowanie na badanie z krwi
poza tym mam podawac zyrtec
przede wszystkim zanim zaczniesz szalenstwo z porzadkowaniem zrob badanie IgE nawet jesli lekarz bedzie twierdzil ze u takiego malucha jest ono niemiarodajne
magdalenka
oj, nie zagladalam na to forum... mam identyczny problem. David od dawna ma podobny katar, ale jest on o tyle powaznym problemem, ze czekamy na operacje, ktora nie moze sie odbyc, dopoki katar bedzie.

Wczoraj zmienilam pediatre. Nowa lekarka skierowala nas na wymazy z nosa i gardla, ponadto przez tydzien, do nastepnej wizyty dav nie pije mleka i nie je czekolady. Zobaczymy.

dodam, ze zysrtec i singulair nie pomogly.

powodzenia...
MamaJola KMBPK
Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
magdalenka
spróbuję. wypróbuję wszystkiego /no, prawie/, byle pomogło.

dzięki!
Klucha
CYTAT(MamaJola KMBPK)
Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.


znam te krople u nas nie pomogły, tak jak i inne homeo
Dorka
CYTAT(Klucha)
CYTAT(MamaJola KMBPK)
Dziewczyny mój Kubuś też miał problem z katarem. Nie mogliśmy sobie poradzić z nim od stycznia, tylko u nas dla odmiany szło w uszy. Niedawno laryngolog wpadła na pomysł żeby podać mu homeopatyczny aerozol do nosa, nazywa się Euphorbium. Nigdy nie wierzyłam w skuteczność preparatów homeopatycznych ale ten o dziwo pomógł. Od trzech tygodni nie ma śladu po katarze, może warto spróbować?
Pozdrawiam i życzę zdrowia.


znam te krople u nas nie pomogły, tak jak i inne homeo


Zamiast drogiego icon_exclaim.gif Euphorbium można spróbować innych, tańszych środków w areozolu, dobrze nawilżającego śluzówkę nosa. Wbrew pozorom jest tego dość dużo, nietylko te mocno reklamowane . W homeopatię nie wierzę.
Klucha
CYTAT(Dorka)
Zamiast drogiego icon_exclaim.gif  Euphorbium  można spróbować innych, taÅ„szych Å›rodków w areozolu, dobrze nawilżajÄ…cego Å›luzówkÄ™ nosa. Wbrew pozorom jest tego dość dużo, nietylko te mocno reklamowane . W homeopatiÄ™ nie wierzÄ™.


a jakie polecasz? z tych tańszych
Dorka
W tym sezonie grzewczym uzywaliśmy Aqua Maris spray do nosa 30 ml . Ale pamiętam, że jak kupowałam w aptece to pani pokazywała mi chyba ze 4 tego rodzaju specyfiki. Ten ma taki sam dozownik jak w Euphorbium (a jego cena w aptece to ok. 23zł icon_eek.gif, przy mniejszej pojemności 20ml)
magdalenka
co do nosa - ja uzywam wody morskiej, bardzo taniej - 150ml za ok 20 zl, w opakowaniu jak dezodorant, pod sporym cisniniem sie dostaje do nosa, dla mnei - super.

co do kataru - cos sie ruszylo. po zmianie lekarza okazalo sie, ze w nosie i gardle jest cos nie tak /po wymazie/, obecnie dav jest na antybiotyku. Zobaczymy, co dlaej...
w czwartek - teoretycznie - operacja, choc juz sama w to watpie....
Dorka
CYTAT(magdalenka)
co do nosa - ja uzywam wody morskiej, bardzo taniej - 150ml za ok 20 zl, w opakowaniu jak dezodorant, pod sporym cisniniem sie dostaje do nosa, dla mnei - super.

Właśnie, moje dzieci nie mogły znieść tego dużego ciśnienia i uciekały przed takimi sprayami (mieliśmy taki z rysunkiem wielorybka). Dlatego też wybrałam wodę z takim dozownikiem.
mama_oliwki
CYTAT(MamaJola KMBPK @ czw, 05 kwi 2007 - 20:21) *
nazywa siÄ™ Euphorbium.

przyszła jesień i problem wrócił 13.gif
dokładnie tego samego dnia co w tamtym roku eryk dostał katar
euphorbium stosowwałam
mam juz 3 buteleczke
u nas działa tak, że katar jest poprostu mniejszy i łagodniejszy

na szczęście widze, że sie kończy
tfu tfu....
oby nie było tak jak w zeszłym roku
Lukrecja_
Euphorpium to roztwór przecież też soli morskiej z niewielkimi dodatkami. Nie zawiera typowych skÅ‚adników, jakie majÄ… krople na katar dla dorosÅ‚ych. Jego skÅ‚adniki dziaÅ‚ajÄ… przeciwwirusowo – hamujÄ… namnażanie wirusów RSV, HSV-1 i paragrypy typu 2. Mi on bardzo szybko pomógÅ‚.
mama_filipa
Mamo_oliwki widzę, że mamy podobne problemy, moje cudo zawsze w okresie jesienno- zimowym, a później wczesna wiosną choruje. Mamy wtedy full wypas : katarek, kaszelek, niekiedy gorączka. Masakra. jestem zwolenniczką homeopatii, może nie każdemu pomaga, ale my nie nalezymy do tego gorna więc nadal będziemy stosować. Nienawiedzę antybiotyków, robią spustoszenie u starszych a co dopiero w takich młodych organizmach. A buteleczek Euphorpium mam juz niezłą kolekcję , jakoś nie mogę znaleźć czasu żeby posprzatać w apteczce icon_smile.gif
mmonn
My na razie z homeoptatią się poznajemy ale właśnie jakiś całkiem niedawno pojawiła sie reklam euphorbium w jakiejś gazecie teraz już nie pamiętam i jak na złość mój synek dostał kataru i tak czy siak musiałam coś kupić wykorzystałam to i stwierdziłam że kupię ten spray i pomógł. Ja całkiem nie bronię się od antybiotyków choć wydaje mi się że mój lekarz za szybko przepisuje antybiotyk. Po ostatnich wydarzeniach nie będę ryzykować- mały zaczął kasłać w czwartek w piątek nie poszłam do lekarza w sobotę gorączka i do poniedziałku było zapalenie oskrzeli.
aj80
U nas tak samo, Kaśka od grudnia jest pod opieką alergologa, dostaje Singulair i Claritine. Na gęsty katar zalegający Mucofluid.
Zwykle katar jest przezroczysty, albo lekko przechodzący w zielony. W sumie to męczymy się z tym od niemowlęctwa. Przerwy są tydzień-dwa, najdłuższa chyba miesięczna była. Kaśka właśnie trzeci raz zalicza spastyczne zapalenie oskrzeli, parę razy miała antybiotyk.
Próbowałam soli morskich, inhalacji, euphorbium, nasivin, maści antybiotykowych, leczenia na podstawie wymazów. Wszystko o kant d... Tydzień, dwa i znów to samo, idzie się zabić.
Pollaco
Spróbój może jeszcze raz inhalacji, ale tym razem do inhalatora wlej wodę solankową np. Zabłocką Mgiełkę. Albo możesz też nią nawilzac mieszkanie w nawilżaczach. Ja zaczęłam ją stosować kiedy lekarz stwierdził że rozwija się astma u mojej 2latki. W nocy chrapała i świstała. Już jej to przeszło, na szczęście - moze właśnie dzięki temu że nawilżam mieszkanie. Ostatnio zaraziła się od jakiegoś dziecka, ale o dziwo ładnie zniosła zatkany nosek, wydzielina była zdecydowanie rzadsza aniżeli przy wcześniejszych przeciębieniach i katar w ogóle trwał krócej.
MAYKA
Hejka
Mam ten sam problem, od końca stycznia co roku mój Maciek dostawał niemiłosiernego kataru, glut byl przezroczysty. Od kataru zaraz dostawal napadow kaszlu i zaczynalo sie zapalenie oskrzeli. W lutym tego roku wepchalam sie bez kolejki do alergologa i Pani doktor stweirdzila ze mój MAciek ma astme oskrzelową. Dostał xyzal i flixotide, który miał brac do końca czerwca, tak wiec z koncem czerwca odstawilismy flixo. W ubiegłym tygodniu MAciek dostał strasznej chrypki wiec w czwartek poszlismy do pediatry i lekarz stwierdził ropne zapalenie gardła. DOstaliśmy antybiotyk ( juz drugi raz w tym roku) ale co najgorsze od piatku powrócił wodnisty katar a co za tym idzie baaardzo meczacy kaszel, ktory doprowadza MAcka do wymiotów. Zaczelam mu podawac ventolin 2 razy dziennie a jutro mamy wizyte u alergologa. Rece mi juz opadaja ile chemii musza nasze maluchy zjesc przez te choroby cywilizacyjne 32.gif

Testow z krwii nie moge mu narazie zrobic bo jest za mlody na nie icon_sad.gif
bakaj79
CYTAT(MAYKA @ Sun, 24 Jul 2011 - 23:56) *
Hejka
Mam ten sam problem, od końca stycznia co roku mój Maciek dostawał niemiłosiernego kataru, glut byl przezroczysty. Od kataru zaraz dostawal napadow kaszlu i zaczynalo sie zapalenie oskrzeli. W lutym tego roku wepchalam sie bez kolejki do alergologa i Pani doktor stweirdzila ze mój MAciek ma astme oskrzelową. Dostał xyzal i flixotide, który miał brac do końca czerwca, tak wiec z koncem czerwca odstawilismy flixo. W ubiegłym tygodniu MAciek dostał strasznej chrypki wiec w czwartek poszlismy do pediatry i lekarz stwierdził ropne zapalenie gardła. DOstaliśmy antybiotyk ( juz drugi raz w tym roku) ale co najgorsze od piatku powrócił wodnisty katar a co za tym idzie baaardzo meczacy kaszel, ktory doprowadza MAcka do wymiotów. Zaczelam mu podawac ventolin 2 razy dziennie a jutro mamy wizyte u alergologa. Rece mi juz opadaja ile chemii musza nasze maluchy zjesc przez te choroby cywilizacyjne 32.gif

Testow z krwii nie moge mu narazie zrobic bo jest za mlody na nie icon_sad.gif

Hej a kto ci powiedział że jest za młody na testy możesz zrobić ale odpłatnie z tym że są mniej wiarygodne niż skórne,moja pani alergolog powiedziała że takie testymożna już roczniakom robić,mój paweł miał robione testy ja miał 2 latka uczulony roztocza kurzu domowego i astma teraz https://www.maluchy.pl/forum/style_images/b...ons/icon7.gifma 6 lat i ma sporadycznie ataki duszności i katar
andrutka
a oczyszczacie nosek np. woda morskÄ…?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.